25 вересня 2014 р. Справа № 876/6500/14
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
головуючого судді: Матковської З.М.,
суддів: Запотічного І.І., Каралюса В.М.,
при секретарі судового засідання: Коцур В.К.
з участю представника позивача Кропивницького М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 12 травня 2014 року у адміністративній справі №2а-5886/11/1370 за позовом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до Головного управління юстиції у Львівській області, Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій, скасування постанови,-
Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Головного управління юстиції у Львівській області, Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про визнання протиправними дій, скасування постанови.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 12.05.2014 року дану адміністративну справу передано на розгляд до Сихівського районного суду м. Львова.
Не погоджуючись із ухвалою суду першої інстанції, позивачем подана апеляційна скарга, в якій вказує на те, що ухвала суду першої інстанції є незаконною та необґрунтованою, прийнятою з порушенням норм процесуального права. Просить ухвалу суду першої інстанції скасувати та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
В судовому засіданні апеляційного розгляду справи представник позивача апеляційну скаргу підтримав з підстав вказаних у скарзі, просив ухвалу суду скасувати та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Відповідачі в судове засідання в судове засідання явку уповноважених представників не забезпечили, хоча належним чином були повідомлені про дату судового засідання. Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи, тому з урахуванням наведеного, колегія суддів апеляційного суду вважає можливим розгляд справи у відсутності представника відповідача.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Суд першої інстанції передав справу на розгляд за підсудністю до Сихівського районного суду м. Львова з тих підстав, що виконавчий лист видано вказаним судом, тому відповідно постанови державного виконавця, винесені в ходів виконання виконавчого провадження по даному виконавчому листу, можуть бути оскаржені до суду, який видав даний виконавчий лист.
Колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновком суду першої інстанції та вважає його вірним з огляду на наступне.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї ж статті.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 22 цього ж Кодексу, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Згідно ч. 6 ст. 181 цього ж Кодексу, адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої статті 18 цього ж Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Оскаржена постанови ВП №24910606 від 29.04.2011 року винесена при примусовому виконанні виконавчого листа № 2-а-1513/10, виданого 21.02.2011 року Сихівським районним судом м. Львова.
Таким чином, дана справа підлягає розгляду Сихівським районним судом м. Львова - місцевим загальним судом як адміністративним, як судом який видав виконавчий лист.
Доводи апеляційної скарги висновки суду не спростовують.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
За таких підстав апеляційна скарга задоволенню не підлягає, підстав для скасування ухвали суду першої інстанції колегія суд не знаходить.
Керуючись статтями 160 ч. 3, 167, 195, 196, 199, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області - залишити без задоволення, а ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 12 травня 2014 року у адміністративній справі №2а-5886/11/1370 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції, а у разі складення в повному обсязі відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.
Головуючий суддя З.М. Матковська
Судді І.І. Запотічний
В.М. Каралюс
Повний текс ухвали складено 30.09.2014 р.