25 вересня 2014 року Справа № 9104/12914/12
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
судді-доповідача Богаченка С.І.,
суддів Старунського Д.М., Рибачука А.І.
розглянувши у письмовому провадженні в м. Львові апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2011 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Волиньавтогаз» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції про визнання дій протиправними та скасування рішення,-
17 листопада 2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Волиньавтогаз» звернулось в суд з позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції в якому просило визнати дії відповідача стосовно винесення рішення №305 від 07 жовтня 2011 року про анулювання реєстрації платника податків на додану вартість неправомірними та скасувати дане рішення.
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 19 грудня 2011 року адміністративний позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції від 07 жовтня 2011 року №305. Скасовано свідоцтво №200008770 від 02 листопада 2011 року на бланку НБ №421978 про реєстрацію платника податку на додану вартість - Товариства з обмеженою відповідальністю «Волиньавтогаз» - із моменту набрання даною постановою суду законної сили.
Не погодившись із постановою суду першої інстанції, Луцька об'єднана податкова інспекція подала апеляційну скаргу на неї, в якій просила постанову суду першої інстанції скасувати та постановити нове рішення, яким в задоволені позовних вимог відмовити повністю.
В обґрунтування апеляційної скарги апелянт по справі зазначає, що оскаржувана постанова підлягає скасуванню у зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права та неповним з'ясуванням судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи.
Також, апелянт по справі зазначив, що Виконавчим комітетом Луцької міської ради Волинської області було внесено запис до Єдиного державного реєстру про відсутність юридичної особи за адресою Товариства з обмеженою відповідальністю «Волиньавтогаз», а тому рішення №305 від 07 жовтня 2011 року, прийняте Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією відповідає законодавству.
Особи, що беруть участь у справі, в судове засідання для розгляду апеляційної скарги не прибули, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, клопотань від осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю не поступало, а тому колегія суддів, у відповідності до ч. 1 ст. 197 КАС України, вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, оскільки таку може бути вирішено на основі наявних у ній доказів. Перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Судом першої інстанції було встановлено і це підтверджується матеріалами справи, що 26 липня 2006 року виконавчим комітетом Луцької міської ради було проведено державну реєстрацію юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Волиньавтогаз».
10 липня 2007 року позивач по справі був зареєстрований платником податку на додану вартість, про що йому видане свідоцтво №100051766 на бланку серії НБ №077193.
03 жовтня 2011 року державним реєстратором виконавчого комітету Луцької міської ради вчинено запис 12 про відсутність юридичної особи ТзОВ «Волиньавтогаз» за вказаною адресою, а саме: м.Луцьк, вул. Ковельська, 2.
05 жовтня 2011 року представником позивача по справі подана державному реєстратору реєстраційна картка про підтвердження відомостей про юридичну особу, на підставі якої того ж дня у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вчинено запис 13 про підтвердження відомостей про юридичну особу.
07 жовтня 2011 року Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією прийнято рішення №305 про анулювання реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю «Волиньавтогаз» як платника податку на додану вартість. Підставою для прийняття такого рішення став факт внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису щодо відсутності юридичної особи за зареєстрованим місцезнаходженням, що підтверджено відомостями з цього реєстру від 04 жовтня 2011 року №40447.
02 листопада 2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Волиньавтогаз», було повторно зареєстровано платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом №200008770 на бланку НБ №421978.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із пп. «ж» п.184.1 ст.184 Податкового кодексу України, реєстрація платника податку на додану вартість діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Відповідно до пп.5.2.11 п.5.2 розділу V Положення Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України 22 грудня 2010 року № 978, рішення про анулювання реєстрації за ініціативою податкового органу приймаються за наявності відповідних підтвердних документів (відомостей). Такими документами є повідомлення державного реєстратора, відомості з Єдиного державного реєстру щодо наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи - підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу.
Згідно з п.68.1 ст.68 розділу II Податкового кодексу України орган державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації такої особи, державної реєстрації припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, внесення будь-яких інших записів до Єдиного державного реєстру повинен передати відповідному органу державної податкової служби повідомлення та відомості з реєстраційної картки про вчинення реєстраційних дій, передбачених Законом.
Згідно із ч.2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції вірно прийшов до висновку задовольняючи позовні вимоги, так як відповідач по справі, приймаючи рішення від 07 жовтня 2011 року за №305, станом на 06 жовтня 2011 року, відповідно до Податкового кодексу України, повинен був отримав відомості від державного реєстратора, які виключають підстави для прийняття такого рішення, а тому рішення №305 є протиправним. Також, колегія суддів вважає зазначити, що судом першої інстанції, було правомірно скасовано свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість Товариства з обмежено відповідальністю «Волиньавтогаз» за №200008770 від 02 листопада 2011 року на бланку НБ №421978, так як дане свідоцтво було видане, у зв'язку із прийнятим протиправним рішенням відповідача №305 від 07 жовтня 2011 року.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.
Керуючись ст.160, ст.ст. 195, ст. 197, ч.1 п.1 ст. 199, ч.1 ст. 200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст. 206, 254 КАС України, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду, -
Апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції - залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 19 грудня 201 року по справі №2а/0370/3187/11 - залишити без змін.
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена до касаційної інстанції протягом 20 днів після набрання нею законної сили.
Головуючий суддя С.І. Богаченко
Суддя Д.М. Старунський
Суддя А.І. Рибачук