Ухвала від 25.09.2014 по справі 803/775/14

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2014 р. Справа № 876/6266/14

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді: Матковської З.М.,

суддів: Запотічного І.І., Каралюса В.М.

розглянувши у порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 28 травня 2014 року у адміністративній справі №803/775/14 за позовом Військової частини НОМЕР_1 до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

Військова частина НОМЕР_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення від 25 лютого 2014 року №0005571702.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 28.05.2014 р. позов задоволено повністю. Визнано протиправним та скасовано рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області №0005571702 від 25.02.2014 року «Про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску». Стягнути з Державного бюджету України на користь Військової частини НОМЕР_1 сплачений судовий збір в сумі 182,72 грн.

Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, відповідачем подана апеляційна скарга, в якій вказує на те, що постанова суду першої інстанції є незаконною та необґрунтованою, прийнятою з порушенням норм матеріального права та невірним встановленням обставин у справі, зокрема зазначає, що військовою частиною НОМЕР_1 невчасно перераховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму грошового забезпечення військовослужбовців, включаючи нараховані суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, за грудень 2013 року, тому податковим органом правомірно винесено оскаржене рішення про застосування штрафних санкцій. Просить постанову суду перо інстанції скасувати т прийняти нову постанову про відмову у задоволенні позову.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджується наступне. 12 березня 2014 року на адресу військової частини НОМЕР_1 надійшло рішення Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинської області №0005571702 від 25.02.2014 року про застосування до військової частини НОМЕР_1 штрафу у розмірі 506, 86 грн. та нарахування пені у розмірі 45, 37 грн. за несвоєчасну сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до розрахунку штрафних санкцій, який долучено до оскаржуваного рішення, Луцька ОДПІ зазначає, що військовою частиною НОМЕР_1 невчасно перераховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суму грошового забезпечення військовослужбовців, включаючи нараховані суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, за грудень 2013 року.

Рішення Луцької ОДПІ №0005571702 від 25.02.2014 року відповідно до статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» позивачем було оскаржено до Головного управління Міндоходів у Волинської області.

Рішенням від 09.04.2014 №2307/10/03-20-10-04-06 Головне управління Міндоходів у Волинської області залишило скаргу військової частини НОМЕР_1 без задоволення, а рішення Луцької ОДПІ про застосування штрафних санкцій без змін. Підставами залишення без задоволення скарги слугувало те, що військовою частиною НОМЕР_1 сплачено не на відповідний рахунок органу доходів і зборів єдиний внесок із нарахованих сум допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами військовослужбовців. Орган Міндоходів у своєму рішенні вказує на те, що єдиний внесок з допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами військовослужбовців необхідно сплачувати на рахунок 37191201000318, на який зараховується єдиний внесок з допомоги по тимчасовій непрацездатності, в той час, як військова частина НОМЕР_1 сплачує відповідний платіж на рахунок НОМЕР_2 , де обліковується єдиний внесок нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців.

Крім того, Головне управління Міндоходів у Волинської області стверджує, що Довідником відповідності символу звітності класам професійного ризику виробництва та категоріям платникам єдиного внеску, затвердженого наказом Державної казначейської служби України від 16.08.2013 № 130 передбачено, що єдиний внесок із нарахованих сум допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами обліковується на рахунку з технічним символом 201, а Міністерством доходів і зборів облік єдиного внеску з нарахованих сум допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами за даними розділу II таблиці 4 обліковується на рахунку з технічним символом 201 за кодом платежу 71010000 та підлягає сплаті на рахунок Луцької ОДПІ - 37190201000318.

Суд першої інстанції позов задовольнив з тих підстав, що відповідач не надав суду належних та достатніх доказів на підтвердження правомірності оскаржуваного рішення.

Колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду першої інстанції, вважає їх вірними та такими, що відповідають нормам матеріального права та обставинам справи з огляду на наступне.

Згідно з абзацом сьомим пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платниками єдиного внеску визначено, зокрема, військові частини та органи, які виплачують допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, та згідно з пунктом 11 частини першої статті 4 Закону - особи, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами. Зазначені обставини не заперечується сторонами.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 6 цього Закону, платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Частиною 8 статті 9 цього ж Закону, що платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 28 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Частиною восьмою статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» встановлено, що військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової служби, соціальні відпустки надаються відповідно до Закону України «Про відпустки».

Згідно Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 №1751 (далі - Порядок), допомога у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, жінкам з числа військовослужбовців Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, військ цивільної оборони, інших військових формувань, а також Державної спеціальної служби транспорту та з числа осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації та Державної кримінально-виконавчої служби України, призначається і виплачується за місцем служби у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення.

Статтею 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, що розмір єдиного соціального внеску який утримується з допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами становить 2%, а розмір єдиного соціального внеску який нараховується на допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами становить 33,2%.

Відповідно до ч. 2 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Згідно поданої військовою частиною НОМЕР_1 звітності про суми нарахованої плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, в картках платника єдиного внеску Луцькою ОДПІ проведено нарахування єдиного внеску по терміну сплати 20.01.2014 р. за платежем код 71010000 (єдиний внесок нарахований роботодавцями на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільно-правового характеру, допомоги по тимчасовій непрацездатності) в сумах 234776,64 грн. і 14056,59 грн. та за платежем код 71020000 (єдиний внесок нарахований на суми грошового забезпечення військовослужбовців) в сумі 2166054,67 грн. до якого і були включені суми допомоги по наданню відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Факт сплати вказаних сум на зазначені вище рахунки підтверджується наявними в матеріалах справи копіями платіжних доручень та не заперечується відповідачем, що свідчить про виконання позивачем обов'язку по своєчасній та повній сплаті нарахованих сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Щодо доводів апелянта про те, що військовою частиною НОМЕР_1 сплачено не на відповідний рахунок органу доходів і зборів єдиний внесок із нарахованих сум допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами військовослужбовців, то серед рахунків, відкритих Луцькою ОДПІ в Головному управлінні Державної казначейської служби у Волинській області, немає рахунку, на який необхідно перераховувати єдиний внесок із нарахованих сум допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Крім того, відповідно до пункту 1.2. Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам затвердженої наказом Міністра оборони України №260 від 11.06.2008 року, до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до п. 1.6. вказаної Інструкції, грошове забезпечення військовослужбовцям за час перебування їх у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в дозволених законодавством випадках - до шести років, не виплачується. Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами оплачується згідно з законодавством України.

Згідно статті 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18 січня 2001 року, матеріальне забезпечення громадян у зв'язку вагітності та пологами охоплено загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.

З листа Державної казначейської служби України, від 22.01.2014 року №17-10/54-1499 «Щодо застосування кодів економічної класифікації видатків при виплаті допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам з числа військовослужбовців та сплаті роботодавцем єдиного внеску, нарахованого на цю допомогу» вбачається, що відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 за №456/20769, видатки на грошове утримання (забезпечення) військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, у тому числі основні та додаткові види виплат, здійснюються за кодом економічної класифікації видатків «Грошове забезпечення військовослужбовців», а нарахування бюджетними установами (організаціями) на фонд оплати праці, а саме: сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахованого відповідно до законодавства - за КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці».

Таким чино з урахуванням наведеного, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що у відповідача не було правових підстав стверджувати те, що військова частина НОМЕР_1 сплатила єдиний внесок з нарахованих сум допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами військовослужбовців не на відповідний рахунок.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.

Приведені в апеляційні скарзі доводи, висновку суду не спростовують, а зводяться до переоцінки доказів та незгоди з ними.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких підстав апеляційна скарга задоволенню не підлягає, підстав для скасування постанови суду першої інстанції колегія суддів не знаходить.

Керуючись статтями 160, 167, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області - залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 28 травня 2014 року у адміністративній справі №803/775/14 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після надіслання її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя З.М. Матковська

Судді І.І. Запотічний

В.М. Каралюс