25 вересня 2014 року Справа №607/14510/14-п
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Дзюбич В.Л. розглянувши матеріали, що надійшли від Державної фінансової інспекції в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1; ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, громадянку України, уродженку м.Кременець Тернопільської області, жительку АДРЕСА_1; працюючу головним бухгалтером Державного вищого навчального закладу «Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі»,
за ч.1 ст.164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області направлено в Тернопільський міськрайонний суд матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.164-12 ч.1 КУпАП - ОСОБА_1
В період з 01.01.2013 р. по 30.06.2014 р. при проведенні Державною фінансовою інспекцією в Тернопільській області ревізії фінансово-господарської діяльності Державного вищого навчального закладу «Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі» виявлено порушення бюджетного законодавства, а саме головним бухгалтером Державного вищого навчального закладу «Тернопільський коледж харчових технологій і торгівлі» ОСОБА_1, яка маючи право другого підпису на документах склала та підписала бюджетні запити на 2013 - 2014 роки, в яких затверджено необґрунтовані бюджетні асигнування за загальним фондом, внаслідок чого за період з 01.01.2013 р. по 30.06.2014 р. проведено зайві видатки загального фонду на комунальні послуги, які повинні проводитись за рахунок спеціального фонду на загальну суму 28435.72 грн. ( за період з 01.01.2013 р. по 31.12.2013 р. на суму 10683.47 грн. та з 01.01.2013 р. по 30.06.2014 р. на суму 17752.25 грн.), чим допустила порушення щодо включення недостовірних даних до бюджетних запитів, що є порушенням вимог п.п.5, 23,46, 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 №228, ст.13 Бюджетного кодексу України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного правопорушення визнала.
Крім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про вчинення адміністративного правопорушення серія ДФІ №19-0456/2014 від 22.08.2014р., актом від ревізії від 21.08.2014 р. №03-22/133; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 19.08.2014 р.; довідками про розрахунок покриття комунальних послуг спеціального фонду за рахунок загального фонду за 2013 рік та з 01.01.2014 р. по 30.06.2014 р.
Відповідно до ст.164-12 ч.1 КУпАП, включення недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних призначень або необґрунтованих бюджетних асигнувань; порушення вимог Бюджетного кодексу України при здійсненні попередньої оплати за товари, роботи та послуги за рахунок бюджетних коштів, а також порушення порядку і термінів здійснення такої оплати; здійснення платежів за рахунок бюджетних коштів без реєстрації бюджетних зобов'язань, за відсутності підтвердних документів чи при включенні до платіжних документів недостовірної інформації, а також безпідставна відмова у проведенні платежу органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів; порушення вимог Бюджетного кодексу України при здійсненні витрат державного бюджету (місцевого бюджету) у разі несвоєчасного набрання чинності законом про Державний бюджет України (несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет) на відповідний рік, - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За таких обставин вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - включення недостовірних даних до бюджетних запитів та затвердження необґрунтованих бюджетних асигнувань, тому її слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення.
Обираючи адміністративне стягнення, суд відповідно до ст.33 КУпАП приймає до уваги характер вчиненого правопорушення, особу винної, ступінь її вини, визнання нею вини, матеріальний стан, а тому приходить до переконання, що до неї слід застосувати стягнення у виді штрафу в межах мінімальної межі, передбаченої санкцією статті, за якою вона притягується до відповідальності.
Керуючись ст.ст.33, 164-12 ч.1, 283, 284, 287, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд-
ОСОБА_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 510 гривень, які стягнути в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 36.54 грн. судового збору.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд особою яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.Л. Дзюбич