Постанова від 03.10.2014 по справі 875/229/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 875/229/14

Суддя-доповідач: Карпушова О.В.

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 жовтня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді:Карпушової О.В., суддів Аліменка В.О., Кучми А.Ю., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії, третя особа ОСОБА_3, про визнання протиправною та скасування постанови Центральної виборчої комісії від 30 вересня 2014 року в частині реєстрації кандидатом у народні депутати України ОСОБА_3, про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

02.10.2014р. ОСОБА_2 звернувся до суду с позовом до Центральної виборчої комісії, третя особа ОСОБА_3, про визнання протиправною та скасування постанови Центральної виборчої комісії № 1388 від 30 вересня 2014 року в частині реєстрації кандидатом у народні депутати України ОСОБА_3 в одномандатному виборчому окрузі № 170 на позачергових виборах народних депутатів України від 26 жовтня 2014р., та про зобов'язання відповідача скасувати реєстрацію кандидатом у народні депутати України ОСОБА_3 в одномандатному виборчому окрузі № 170 на позачергових виборах народних депутатів України від 26 жовтня 2014р.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що документи, які були подані ОСОБА_3 до Центральної виборчої комісії на реєстрацію кандидатом у народні депутати, не відповідають вимогам Закону України «Про вибори народних депутатів України», оскільки, в них не зазначені відомості про місце роботи, та інші відомості вимоги, щодо обов'язкового надання яких встановлені Законом.

Сторони в судове засідання не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи.

Перевіривши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення даного спору, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, 25.09.2014р. до Центральної виборчої комісії надійшла заява ОСОБА_3 про реєстрацію його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 170 на позачергових виборах народних депутатів України від 26 жовтня 2014р.

До заяви долучено: автобіографію кандидата, документ про внесення грошової застави, фотографії кандидата, ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України кандидата у народні депутати України, передвиборну програму кандидата у депутати України.

Вказані документи були прийняті Центральною виборчою комісією 25.10.2014р., що підтверджено довідкою про прийняття документів.

Постановою Центральної виборчої комісії № 1388 від 30 вересня 2014 року «Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України, які балотуються в одномандатних виборчих округах в порядку самовисування на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014року» ОСОБА_3 був зареєстрований кандидатом у народні депутати України по одномандатному виборчому округу № 170 на позачергових виборах народних депутатів України від 26 жовтня 2014р.

Надавши правову оцінку встановленим у справі обставинам та доказам, врахувавши ст. 8 КАС України щодо принципу верховенства права, колегія суддів дійшла висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 77 Конституції України, порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.

Організація і порядок проведення виборів народних депутатів України визначені Законом України «Про вибори народних депутатів» (надалі Закон № 4061).

Відповідно до ч.2 ст.25 Закону № 4061 статус Центральної виборчої комісії визначається Конституцією України, Законом України "Про Центральну виборчу комісію", цим та іншими законами України.

Статтею 30 Закону № 4061 встановлені повноваження Центральної виборчої комісії.

Стаття 55 Закону № 4061 визначає умови реєстрації кандидатів у депутати в одномандатних округах.

Статтею 59 Закону № 4061 встановлено порядок реєстрації кандидатів у депутати в одномандатних округах.

Стаття 60 Закону № 4061-VІ передбачає обставини, коли Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати. Відповідно до ч.2 вказаної статті рішення про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати повинно містити вичерпні підстави відмови.

Відповідно ч. 1 ст. 55 Закону № 4061-VІ Центральна виборча комісія реєструє кандидата у депутати у відповідному окрузі за умови отримання нею визначених документів.

Вирішуючи питання правомірності спірної постанови, суд не вбачає правових підстав для її скасування, оскільки, основною підставою для скасування постанови відповідача в частині реєстрації ОСОБА_3 кандидатом у народні депутати України є твердження, що в документах не зазначені відомості про місце роботи, та інші відомості вимоги, щодо обов'язкового надання яких встановлені Законом.

Доводи позивача, що ОСОБА_3 в наданих документах не зазначив місце роботи не заслуговують уваги, оскільки з автобіографії третьої особи від 25.09.2014р. вбачаться, що він зазначив, що з 2010 р. по сьогоднішній день тимчасово не працює.

Крім того, не заслуговують уваги інші доводи позивача щодо неподання третьою особою інших відомостей, подання яких встановлено Законом України «Про вибори народних депутатів України», оскільки вказане не підтверджено належними доказами.

Приймаючи до уваги надані документи та повноваження відповідача, суд вважає, що Центральна виборча комісія правомірно діяла при реєстрації ОСОБА_3 кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 170 на позачергових виборах народних депутатів України від 26 жовтня 2014р., оскільки підстав для відмови у реєстрації кандидата третьої особи у відповідача не було. Третьою особою подано всі необхідні документи встановлені нормою закону для реєстрації кандидатом у народні депутати України.

На підставі вказаного, у своїй сукупності добуті докази не спростовують легітимність спірної постанови ЦВК від 30.09.2014 року № 1388. Відповідач, відмовляючи позивачу в реєстрації, діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, позовні вимоги про визнання протиправною та скасування постанови Центральної виборчої комісії від 30 вересня 2014 року в частині реєстрації кандидатом у народні депутати України ОСОБА_3 в одномандатному виборчому окрузі № 170 на позачергових виборах народних депутатів України від 26 жовтня 2014р. не підлягають задоволенню.

Крім того, суд вважає, що постанова відповідача в частині реєстрації ОСОБА_3, як кандидата у народні депутати України в одномандатному окрузі № 170 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014р. не порушує особисті виборчі права, свободи та інтереси позивача щодо участі у виборчому процесі.

Щодо решти позовних вимог про зобов'язання відповідача скасувати реєстрацію ОСОБА_3 кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 170 на позачергових виборах народних депутатів України від 26 жовтня 2014р, колегія суддів зазначає, що вони також не підлягають задоволенню, оскільки, ЦВК відмовили позивачу в реєстрації, і ця постанова судом визнається законною та обґрунтованою.

На підставі викладеного, керуючись ст. 77 Конституції України, Закону України «Про вибори народних депутатів», ст.ст. 158-163, 167, 172, 177 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 у задоволенні позовних вимог до Центральної виборчої комісії, третя особа ОСОБА_3, про визнання протиправною та скасування постанови Центральної виборчої комісії від 30 вересня 2014 року в частині реєстрації кандидатом у народні депутати України ОСОБА_3, відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку у дводенний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя: О.В. Карпушова

Судді: В.О. Аліменко

А.Ю. Кучма

Головуючий суддя Карпушова О.В.

Судді: Аліменко В.О.

Кучма А.Ю.