Постанова від 03.10.2014 по справі 875/185/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 875/185/14

Суддя-доповідач: Коротких А. Ю.

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 жовтня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Коротких А.Ю.,

суддів: Ганечко О.М.,

Літвіної Н.М.,

при секретарі Некрасовій М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Центральної виборчої комісії про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

24 вересня 2014 року позивач звернувся до Центральної виборчої комісії з заявою про самовисування та реєстрацію кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 22 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

29 вересня 2014 року Центральною виборчою комісією було прийнято постанову № 1331 про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_3, ОСОБА_18 Постанова мотивована тим, що в порушення п. 2 ч. 2 ст. 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17 листопада 2011 року, зокрема, в автобіографії ОСОБА_3 не вказано посади (заняття), місця роботи та контактного номера телефону.

Позивач вважає, що постанова Центральної виборчої комісії була прийнята з порушенням Закону України «Про вибори народних депутатів України», в зв'язку з чим він 01 жовтня 2014 року, звернувся до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

Представник позивача та позивач в судовому засіданні свої позовні вимоги підтримали та просили задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.

Представник відповідача - Центральної виборчої комісії в судове засідання не з'явився.

Колегія суддів, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача та його представника, встановила наступне.

24 вересня 2014 року позивач звернувся до Центральної виборчої комісії з заявою про самовисування та реєстрацію кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 22 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

29 вересня 2014 року Центральною виборчою комісією було прийнято постанову № 1331 про відмову в реєстрації кандидатом у народні депутати України позивача в одномандатному виборчому окрузі № 22 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, мотивована тим, що на порушення п. 2 ч. 2 ст. 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17 листопада 2011 року, зокрема, в автобіографії ОСОБА_3 не вказано посади (заняття), місця роботи та контактного номера телефону.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17 листопада 2011 року Центральна виборча комісія реєструє кандидата у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, за умови пред'явлення ним особисто одного із документів, передбачених пунктами 1 або 2 частини третьої статті 2 цього Закону, та отримання нею таких документів: 1) заяви про самовисування, датованої днем подання документів для реєстрації його кандидатом у депутати до Центральної виборчої комісії, із зобов'язанням у разі обрання депутатом припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні з мандатом народного депутата України, та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у виборах, а також із зобов'язанням у разі обрання депутатом протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом (або зазначенням, що таких немає); 2) автобіографії кандидата в депутати, на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство із зазначенням часу проживання на території України, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, адресу місця проживання, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості; 3) декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру кандидата у депутати відповідно до статті 57 цього Закону; 4) документа про внесення грошової застави відповідно до статті 56 цього Закону; 5) 4 фотографії кандидата розміром 4 х 6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді; 6) ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України кандидата.

Зі змісту дослідженої автобіографії позивача вбачається, що в ній не вказано посади (заняття), місця роботи та контактного номера телефону ОСОБА_3, що є порушенням п. 2 ч. 2 ст. 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17 листопада 2011 року в частині обов'язкового зазначення в автобіографії кандидата в депутати вищезазначених відомостей.

Колегія суддів вважає, що незазначення в автобіографії інформації про посаду (заняття), місце роботи та контактний номер телефону позивача не може вважатись помилкою чи неточністю в розумінні ч. 3 ст. 60 Закону України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17 листопада 2011 року, оскільки ці вимоги прямо передбачені законом і обов'язок їх внесення до автобіографії покладено на особу, яка подає документи щодо реєстрації кандидатом у депутати.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17 листопада 2011 року Центральна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати в разі відсутності документів, зазначених у частині першій статті 54 чи частинах першій або другій статті 55 цього Закону.

Враховуючи викладене, колегія суддів прийшла до висновку, що автобіографія ОСОБА_3 не відповідає вимогам п. 2 ч. 2 ст. 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17 листопада 2011 року, що є перешкодою в реєстрації його документів.

В даному випадку, позивачем було порушено вимоги Закону України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17 листопада 2011 року в частині змісту документів необхідних для його реєстрації кандидатом у народні депутати.

Оскільки автобіографія ОСОБА_3 не містить обов'язкової інформації та не відповідає вимогам, передбаченим Законом України «Про вибори народних депутатів», вона не може вважатися належно оформленою автобіографією відповідно п. 2 ч. 2 ст. 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17 листопада 2011 року, що відповідно є перешкодою в реєстрації його документів.

Вказане підтверджується практикою Вищого адміністративного суду України (справа А/800/47/14 від 01 жовтня 2014 року).

На підставі викладеного, колегія суддів приходить до висновку, що відповідач, відмовляючи позивачу в реєстрації кандидатом у народні депутати України, діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Керуючись ст. ст. 2, 11, 71, 86, 100, 159, 160, 161, 163, 167, 172, 177 КАС України, ст. ст. 8, 19, 76 Конституції України, ст.ст. 55, 59 Закону України «Про вибори народних депутатів України» № 4061-VI від 17 листопада 2011 року, постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами положень

Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду

спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом» від 01 листопада 2013 року № 15 суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Центральної виборчої комісії про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Постанова може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України у дводенний строк з дня її проголошення.

Головуючий суддя: Коротких А.Ю.

Судді: Ганечко О.М.

Літвіна Н.М.

Головуючий суддя Коротких А. Ю.

Судді: Ганечко О.М.

Літвіна Н. М.