Постанова від 03.10.2014 по справі 875/212/14

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 875/212/14

Суддя-доповідач: Губська О.А.

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 жовтня 2014 року м. Київ

16:00

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Губської О.А.

суддів Парінова А.Б., Беспалова О.О.

за участю секретаря судового засідання Нечай Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві адміністративний позов ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

02 жовтня 2014 року ОСОБА_2 звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з позовом до Центральної виборчої комісії, в якому просив суд:

- керуючись ч.3 ст. 60 Закону України "Про вибори народних депутатів України", що передбачає що помилки і неточності, виявлені в поданих кандидатами на реєстрацію документах, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата в депутати, зобов'язати ЦВК прийняти документ з поправками, що згідно з вимогами п. 2 ч. 2 ст.55 Закону України "Про вибори народних депутатів України", є автобіографією в розумінні цієї норми Закону;

- повторно внести позивача кандидатом в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 118 у Львівській області.

Позовні вимоги мотивував тим, що 23 вересня 2014 року ОСОБА_2, звернувся до Центральної виборчої комісії з документами, що передбачені частиною другою статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів України», та подав їх для реєстрації в кандидати у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №118.

28 вересня 2014 року Центральною виборчою комісією прийнято Постанову № 1285 «Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_3, ОСОБА_4. ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7.», якою позивачу відмовлено в реєстрації в кандидати в народні депутати у зв'язку з тим, що в автобіографії ОСОБА_2 не вказано часу проживання на території України, відомостей про партійність, а також контактних номерів телефону, що не відповідає вимогам пункту 2 частини другої статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів», тому такий документ не с автобіографією.

За таких обставин, позивач просив зобов'язати відповідача прийняти автобіографію з внесеними ним виправленнями та «повторно внести позивача кандидатом в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 118 у Львівській області».

Відповідач надав суду витребовувані матеріали, зокрема належним чином завірену копію постанови ЦВК №1285 від 28 вересня 2014 року "Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7.", копії поданих ОСОБА_2 до ЦВК документів для реєстрації кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №118.

Заперечень на адміністративний позов не надав.

Сторони, будучи належним чином повідомлені про дату, час та місце справи, в судове засідання не з'явилися. Про причини своєї неявки суд не повідомили.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо письмових доказів для правильного вирішення справи, а особиста участь сторін в судовому засіданні - не обов'язкова, колегія суддів визнала можливим проводити розгляд справи за відсутності представників сторін.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що позов підлягає залишенню без задоволення, з таких підстав.

Так, матеріалами справи підтверджується, що позивачем 23 вересня 2014 року до ЦВК було подано заяву про самовисування щодо реєстрації його кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №118 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, автобіографію кандидата в депутати, документ про внесення грошової застави, 4 фотографії ОСОБА_2, ксерокопії першої та другої сторінок паспорта, передвиборну програму та декларацію.

Факт отримання позивачем зазначених вище документів підтверджується довідкою Центральної виборчої комісії від 23 вересня 2014 року, виданою ОСОБА_2

28 вересня 2014 року Центральна виборча комісія прийняла постанову №1285 "Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7.", якою, в тому числі позивачу, відмовлено в реєстрації кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №118 на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.

Рішення мотивоване тим, що в автобіографії ОСОБА_2 не вказано часу проживання на території України, відомостей про партійність, а також контактних номерів телефону, що не відповідає вимогам пункту 2 частини другої статті 55 Закону України «Про вибори народних депутатів», тому такий документ не є автобіографією.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, судова колегія виходить з наступного.

Відповідно до частини третьої статті 77 Конституції України, порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється законом.

Частиною другою статті 55 Закону України "Про вибори народних депутатів України" встановлено, що Центральна виборча комісія реєструє кандидата у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, за умови пред'явлення ним особисто одного із документів, передбачених пунктами 1 або 2 частини третьої статті 2 цього Закону, та отримання нею таких документів:

1) заяви про самовисування, датованої днем подання документів для реєстрації його кандидатом у депутати до Центральної виборчої комісії, із зобов'язанням у разі обрання депутатом припинити діяльність чи скласти представницький мандат, які відповідно до Конституції України та законів України несумісні з мандатом народного депутата України, та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у виборах, а також із зобов'язанням у разі обрання депутатом протягом місяця після офіційного оприлюднення результатів виборів передати в управління іншій особі належні йому підприємства та корпоративні права у порядку, встановленому законом (або зазначенням, що таких немає);

2) автобіографії кандидата в депутати, на паперовому носії та в електронному вигляді, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (всі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство із зазначенням часу проживання на території України, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, адресу місця проживання, контактний номер телефону, відомості про наявність чи відсутність судимості;

3) декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру кандидата у депутати відповідно до статті 57 цього Закону;

4) документа про внесення грошової застави відповідно до статті 56 цього Закону;

5) 4 фотографії кандидата розміром 4x6 сантиметрів на паперових носіях та в електронному вигляді;

6) ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України кандидата. Згідно з частиною одинадцятою статті 107 Закону України "Про вибори народних депутатів України" при проведенні повторних, проміжних та позачергових виборів депутатів декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру кандидатами у депутати не подається.

Разом з тим, колегія суддів звертає увагу на ту обставину, що позивач просить зобов'язати ЦВК прийняти документ з поправками, що згідно з вимогами п. 2 ч. 2 ст.55 Закону України "Про вибори народних депутатів України", є автобіографією в розумінні цієї норми Закону, однак саму постанову ЦВК №1285 від 28 вересня 2014 року "Про відмову в реєстрації кандидатів у народні депутати України ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7." не оскаржує.

Крім того, позивачем жодним чином не обґрунтовано причин чому він не звертався безпосередньо до ЦВК з проханням прийняти його автобіографію з поправками.

Також колегія суддів звертає увагу на те, що відповідно до ч. 10 ст. 107 Закону № 4061-VI подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати розпочинається на наступний день після опублікування Указу Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України або рішення Центральної виборчої комісії про призначення виборів і закінчується за тридцять днів до дня голосування.

Реєстрація кандидатів у депутати закінчується за двадцять п'ять днів до дня голосування.

Указом Президента України від 27 серпня 2014 року № 690/2014 достроково припинено повноваження Верховної Ради України та призначено позачергові вибори народних депутатів України на 26 жовтня 2014 року.

Таким чином, строк подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати, та власне реєстрації кандидатів у депутати, вже закінчився 25 вересня 2014 року.

Отже, колегія суддів не вбачає наявності правових підстав для задоволення вимог позивача щодо зобов'язання ЦВК прийняти документ з поправками, що згідно з вимогами п. 2 ч. 2 ст.55 Закону України "Про вибори народних депутатів України", є автобіографією в розумінні цієї норми Закону.

З огляду на те, що позивачу постановою ЦВК №1285 від 28 вересня 2014 року було відмовлено у реєстрації кандидатом у народні депутати України, і дана постанова не оскаржена та не скасована, на думку колегії суддів, підстав для задоволення позовних вимог щодо повторного внесення позивача кандидатом в народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 118 у Львівській області також не вбачається.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином колегія суддів прийшла до висновку про необґрунтованість позовних вимог та відсутність правових підстав для їх задоволення.

Також, позивачем при подачі адміністративного позову не було сплачено судовий збір. З огляду на швидкоплинність виборчого процесу колегія суддів відтермінувала вирішення питання про стягнення судового збору до розгляду справи по суті та винесення рішення.

Відповідно до ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати до Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

З огляду на це, судові витрати за подання адміністративного позову підлягають стягненню з позивача у розмірі, визначеному Законом України «Про судовий збір».

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 69, 70, 71, 158-163, 172, 175, 177-179 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Центральної виборчої комісії про зобов'язання вчинити дії - відмовити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2 (адреса проживання: 59058, м. Львів, вул. Оку невського, 1/211) на користь Державного бюджету України судовий збір за подачу адміністративного позову у розмірі 73 грн. 08 коп. (сімдесят три гривні 08 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України у дводенний строк з дня її проголошення.

Головуючий суддя

Судді

Головуючий суддя Губська О.А.

Судді: Парінов А.Б.

Беспалов О.О.