Ухвала від 30.09.2014 по справі 826/14380/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

Вн. № 8/403

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

30 вересня 2014 року м. Київ№ 826/14380/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Санін Б.В., ознайомившись з позовною заявою

Громадського об'єднання "Український суспільно-правовий рух: Демократія через право"

доКабінету Міністрів України

про визнання бездіяльність проиправною та зобов'язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов Громадської організації «Український суспільно-правовий рух: Демократія через право» (надалі - позивач) до Кабінету міністрів України (надалі - відповідач), в якому просить суд:

1. Визнати бездіяльність відповідача, щодо не розробки та не прийняття порядку, який би встановлював процедуру виконання вимог Закону України №1275-VII від 20.05.2014 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» протиправною.

2. Зобов'язати відповідача доручити профільним міністерствам розробити порядок, яким передбачити:

- порядок звернення до підприємців, установ і організацій усіх форм власності, в тому числі банківських установ та фізичних осіб, з метою не нарахування останнім штрафних санкцій, пені за невиконання зобов'язань та процентів по кредитах;

- обов'язок військових комісаріатів, а також органів що здійснюють облік військовозобов'язаних у місцевостях де відсутні військкомати збирати інформацію про наявність у мобілізованих військовослужбовців кредитних договорів та направляти дану інформацію, з зазначенням дати призиву до Національного Банку України, а останнього направляти дану інформацію до відповідних банківських установ;

- вичерпний перелік документів, які необхідно подавати до підприємств, установ та організацій, у тому числі банківських, для припинення нарахування штрафних санкцій, пені за невиконання зобов'язань та процентів по кредитах;

- обов'язок Національного банку України здійснювати контроль за не нарахуванням процентів та штрафних санкцій за кредитними договорами.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва №826/14380/14 від 18.09.2014 р. позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі суду.

Так, через відділ документального обігу та контролю суду до судді Окружного адміністративного суду м. Києва Саніна Б.В. від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви (вх. №01-5/70209/14 від 23.09.2014 р.), до якої було додано документи, на виконання вимог ухали суду про залишення позовної заяви без руху.

Після усунення недоліків адміністративного позову, розглянувши надані матеріали, суддя визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.

При цьому, відповідно до ст. 53 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі-КАС України), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з ініціативи суду.

Зважаючи на те, що рішення по справі в подальшому може вплинути на права та охоронювані законом інтереси Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики України та Національного банку України, суд дійшов висновку про необхідність залучити вищевказаних юридичних осіб до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.

В той же час, згідно положень ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Відповідно до ч.5 ст.71 КАС України, суд може збирати докази з власної ініціативи, при цьому суд акцентує увагу на тому, що згідно з ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Так, при розгляді матеріалів позову, суд дійшов висновку про необхідність витребувати у сторін додаткових документів.

Керуючись ст.ст. 104-107 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись під головуванням судді Саніна Б.В.

2. Закінчити підготовче провадження та призначити судовий розгляд справи на 14.10.2014 р. о 13:00 год., яке відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання №9.

3. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Міністерство оборони України, Міністерство соціальної політики України та Національний банк України.

4. Явку повноважних представників сторін визнати обов'язковою.

5. Витребувати від позивача:

- належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких діє позивач;

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;

- всі документи, що на думку позивача підтверджують протиправність дій відповідача.

6. Запропонувати відповідачу подати суду письмові пояснення по суті позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.

7. Витребувати від відповідача:

- належним чином засвідчені копії документів (нормативних актів), на підставі яких діє відповідач;

- письмові пояснення, щодо причин не розробки та неприйняття порядку, який би встановлював процедуру виконання вимог Закону України №1275-VII від 20.05.2014 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації»

8. Витребувати від третіх осіб:

- належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких діють треті особи;

- письмові пояснення по суті адміністративного позову;

9. Суд звертає увагу осіб, які беруть участь у справі, що відповідно до ч.2 ст.114 КАС України у разі несвоєчасного надання витребуваних судом доказів та пояснень (без поважних причин), зазначені докази (пояснення) судом не приймаються та справу може бути вирішено на підставі наявних доказів відповідно до ч.6 ст.71 КАС України.

У випадку неможливості з'явитись в судове засідання, сторонам подати відповідне повідомлення, в якому вказати обґрунтування поважності неможливості з'явитись до судового засідання та надати відповідні докази, що посвідчують поважність причин.

Суддя Б.В. Санін

Додаток на адресу відповідача та третіх осіб: позовна заява з додатками.

Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.

Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.

Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.