Постанова від 30.09.2014 по справі 815/5043/14

Справа № 815/5043/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2014 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Андрухіва В.В.

при секретарі Белан М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, начальника Державної інспекції сільського господарства в Одеській області Гончарука Олександра Владиславовича про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

09 вересня 2014 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, в якому просив:

- визнати протиправною бездіяльність в.о. начальника Державної інспекції сільського господарства в Одеській області Гончарука Олександра Владиславовича щодо не видання з 01 вересня 2014 року наказу про переведення ОСОБА_1 на посаду начальника відділу технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Одеській області;

- зобов'язати Державну інспекцію сільського господарства в Одеській області видати наказ про переведення начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки ОСОБА_1 на посаду начальника відділу технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Одеській області з 01.09.2014 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з травня 2012 року він працює в Державній інспекції сільського господарства в Одеській області на посаді начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки та є державним службовцем. В червні 2014 року начальник Держсільгоспінспекції в Одеській області повідомив, що в інспекції відбувається реорганізація та 01 липня 2014 року ознайомив з новим штатним розписом. З даного документу вбачалося, що відбувається зміна назви управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки на відділ технічного нагляду, а функції управління передаються до відділу, кількість працюючих в управлінні та відділі не змінюється. Посадовий оклад начальника відділу визначений в розмірі 1451 грн., посадовий оклад начальника управління становив 1595 грн. 01 липня 2014 року начальник Держсільгоспінспекції в Одеській області запропонував позивачу перевестись на посаду начальника відділу та надав під розпис письмове попередження, про звільнення позивача у разі незгоди на зміну істотних умов праці.

01 вересня 2014 року позивач подав до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області заяву про згоду на переведення на посаду начальника відділу технічного нагляду з штатним окладом 1451 грн. з 01 вересня 2014 року. До заяви було надано попередження з відміткою про згоду на переведення позивача на посаду начальника відділу технічного нагляду. Таким чином, позивач погодився на продовження роботи зі зміненими істотними умовами праці в Державній інспекції сільського господарства в Одеській області на посаді начальника відділу технічного нагляду. Позивач вказав, що в.о. начальника Державної інспекції сільського господарства в Одеській області Гончарук О.В., зловживаючи своїми повноваженнями, з 01 вересня 2014 року не видав наказ про переведення позивача на посаду начальника відділу технічного нагляду.

В судовому засіданні позивач позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача - Державної інспекції сільського господарства в Одеській області заперечення проти позову не надав, у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, вважаючи вимоги позивача безпідставними.

Відповідач - начальник Державної інспекції сільського господарства в Одеській області Гончарук Олександр Владиславович до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про причини неявки до суду не повідомив.

Заслухавши пояснення позивача та представника Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд встановив наступні обставини.

З травня 2012 року ОСОБА_1 обіймав посаду начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки Державної інспекції сільського господарства в Одеській області.

Наказом від 01.07.2014 року №75 Державною інспекцією сільського господарства в Одеській області затверджено та введено в дію з 01 липня 2014 року структуру Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, що додається, згідно якої замість управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки створюється відділ технічного нагляду.

Наказом Державної інспекції сільського господарства в Одеській області №76 від 01.07.2014 року «Про введення в дію штатного розпису на 2014 рік Державної інспекції сільського господарства в Одеській області» введено в дію штатний розпис на 2014 рік Державної інспекції сільського господарства в Одеській області у межах граничної чисельності 320 штатних одиниць з 01 липня 2014 року.

Згідно вказаного штатного розпису Державної інспекції сільського господарства в Одеській області на 2014 рік, посадовий оклад начальника відділу технічного нагляду встановлено у розмірі 1451 грн., в той час як посадовий оклад начальника управління технічного нагляду - 1595 грн.

01 липня 2014 року начальником Державної інспекції сільського господарства в Одеській області надано начальнику управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки ОСОБА_1 попередження, яким, зокрема, повідомлено позивача про зміну структури та штатного розкладу інспекції та, що функції управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки покладено на відділ технічного нагляду. У зв'язку з цим, посада начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки перестала існувати. Враховуючи зазначене, позивачу запропоновано шляхом переводу зайняти посаду начальника відділу технічного нагляду з посадовим окладом згідно штатного розпису 1451 грн. У разі незгоди на зайняття посади начальника відділу технічного нагляду позивачу будуть запропоновані інші вакантні посади, які відповідають його освітньо - кваліфікаційному рівню. У разі незгоди на зміну істотних умов праці позивача буде звільнено по закінченню 2-х місяців з дня цього попередження З даним попередженням про зміну істотних умов праці ОСОБА_1 ознайомлений 01.07.2014 року, та надав згоду на зайняття посади начальника відділу технічного нагляду, що підтверджується його особистим підписом (а.с.13).

01 вересня 2014 року ОСОБА_1 подано до Державної інспекції сільського господарства в Одеській області заяву про згоду на його переведення на посаду начальника відділу технічного нагляду з штатним окладом 1451 грн., з 01 вересня 2014 року.

Статтею 43 Конституції України передбачено, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Згідно ч.1 ст.32 КЗпП України, переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.

Частиною 3 вказаної статті передбачено, що у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Відповідно до ст.103 КЗпП України, про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника не пізніш як за два місяці до їх запровадження або зміни.

Згідно п.1 Положення про державну інспекцію сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказ Міністерство аграрної політики та продовольства України від 23.12.2011, № 770, Державна інспекція сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - Держсільгоспінспекція) є територіальним органом Державної інспекції сільського господарства України та їй підпорядковується.

Згідно п.п.10.1., 10.7., 10.9. п.10. Положення про державну інспекцію сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.12.2011 року № 770 начальник Держсільгоспінспекції: очолює Держсільгоспінспекцію, здійснює керівництво нею, несе персональну відповідальність за організацію та результати її діяльності; призначає на посади та звільняє з посад керівників структурних підрозділів, інших державних службовців та працівників, присвоює їм ранги державних службовців; приймає рішення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності; підписує накази Держсільгоспінспекції.

За таких обставин, враховуючи надання позивачем у визначений трудовим законодавством та від 01.07.2014 року попередженням строк згоди на зміну істотних умов праці та зайняття посади начальника відділу технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, суд вважає, що начальник Державної інспекції сільського господарства в Одеській області Гончарук Олександр Владиславович в порушення вищезазначених норм законодавства про працю протиправно не видав з 01 вересня 2014 року наказ про переведення ОСОБА_1 на посаду начальника відділу технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Одеській області, чим порушив трудові права позивача.

Таким чином, суд зазначає, що відновлення порушених прав та інтересів ОСОБА_1 можливе шляхом зобов'язання Державної інспекції сільського господарства в Одеській області видати наказ про переведення начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки ОСОБА_1 на посаду начальника відділу технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Одеській області з 01 вересня 2014 року.

З урахуванням зазначеного, адміністративний позов ОСОБА_1 є обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 7-9, 11, 71, 86, 159-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність в.о. начальника Державної інспекції сільського господарства в Одеській області Гончарука Олександра Владиславовича щодо не видання з 01 вересня 2014 року наказу про переведення ОСОБА_1 на посаду начальника відділу технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Одеській області.

Зобов'язати Державну інспекцію сільського господарства в Одеській області видати наказ про переведення начальника управління технічного нагляду, охорони праці та пожежної безпеки ОСОБА_1 на посаду начальника відділу технічного нагляду Державної інспекції сільського господарства в Одеській області з 01 вересня 2014 року.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст постанови виготовлено 30 вересня 2014 року.

Суддя: В.В.Андрухів