Постанова від 08.09.2014 по справі 826/12130/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

08 вересня 2014 року 16:45 № 826/12130/14

За позовомОСОБА_1

доВиконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії

Суддя: Кротюк О.В.

Секретар судового засідання: Шевченко Я.В.

Обставини справи:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про:

- визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненадання у законний строк обґрунтованої відповіді на заяву позивача від 21.06.2014;

- зобов'язання відповідача надати позивачу обґрунтовану відповідь на заяву від 21.06.2014.

Відповідач заперечив проти позовних вимог, з підстав, викладених у письмовому запереченні, долученому до матеріалів справи.

Розглянувши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з письмовим зверненням від 21.06.2014 (далі - Звернення), яке було направлено засобами поштового зв'язку 21 червня 2014 року.

Проте, відповіді на своє Звернення позивач від відповідача не отримав. З огляду на це ОСОБА_1 просить суд визнати бездіяльність відповідача щодо ненадання відповіді на його звернення від 21.06.2014 протиправною, зобов'язати Виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) надати обґрунтовану відповідь.

Стаття 161 КАС України встановлює, що під час прийняття постанови суд вирішує, зокрема:

1) чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;

2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.

У відповідності до положень частини 1 статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно положень статті 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.

Звернення позивача було отримано відповідачем 23.06.14 згідно відомостей зворотнього поштового повідомлення, долученого до позовної заяви.

Громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення (ст.1 закону України «Про звернення громадян» № 393/96-ВР від 02.10.1996; далі - Закон).

Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду (ст.2 Закону).

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів (ст.20 Закону).

Як встановлено судом з пояснень представника відповідача відповідь на Звернення не надавалось, оскільки аналогічне питання було вже розглянуто на засіданні комісії з питань встановлення пам'ятних знаків в місті Києві, яке було порушено у народним депутатом Мірошниченком І.М.

Отже відповіді на Звернення ОСОБА_1 не було надано відповідачем.

Окрім не надано позивачу жодної відповіді, яка свідчила про те, що розгляд його звернення по суті відбувся. Доказів відносно розгляду Звернення відповідачем суду не надано. В зв'язку з чим в цій частині суд вважає необхідним вийти за межі позовних вимог.

Вказане не відповідає зазначеним вище положенням Закону та вказує на бездіяльність відповідача.

Викладене зумовлює наявність підстав для задоволення позову.

Керуючись ст. 9, 11, 71, 159, 163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати бездіяльність Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо ненадання відповіді на звернення ОСОБА_1 від 21 червня 2014 року у встановлений законом строк протиправною.

Зобов'язати Виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) розглянути та надати відповідь на звернення ОСОБА_1 від 21 червня 2014 року у строк, встановлений законом «Про звернення громадян».

Відшкодувати ОСОБА_1 (і.п.н. НОМЕР_1; АДРЕСА_1) витрати зі сплати судового збору в розмірі 73,08 (сімдесят три гривні вісім копійок) за рахунок Державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України. Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України.

Суддя О.В. Кротюк

Повний текст постанови виготовлено та підписано 30.09.2014 р.