Ухвала від 30.09.2014 по справі 806/4369/14

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

30 вересня 2014 року Житомир Справа № 806/4369/14

Категорія 3.7.1

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Капинос О.В. , розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Старшого інспектора Відділу державної автомобільної інспекції по обслуговуванню адміністративної території Радомишльського району та АТІ м.Радомишль при УМВС України в Житомирській області старшого лейтенанта міліції Левковського Вадима Григоровича про визнання протиправною бездіяльність, визнання дій неправомірними, визнання протиправним та скасування протоколу АБ2 №999013 від 20.09.2014 р., -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність, визнання дій неправомірними, визнання протиправним та скасування протоколу АБ2 №999013 від 20.09.2014 р. старшого інспектора Відділу державної автомобільної інспекції по обслуговуванню адміністративної території Радомишльського району та АТІ м. Радомишль при УМВС України в Житомирській області старшого лейтенанта міліції Левковського Вадима Григоровича.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України), до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно із п. 2 ч. 3 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи, що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.

Частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійснені ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією стороною є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійcнює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Як вбачається з адміністративного позову, позивач оскаржує дії старшого інспектора Левковського Вадима Григоровича, оскільки при виконанні своїх службових обов'язків було допущено бездіяльність щодо забезпечення складання матеріалів адміністративної справи та виконання вимог законодавства при їх складанні, що призвело до складання протоколу, який не відповідає вимогам чинного законодавства.

Порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в органах (посадовими особами), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, визначається ст. 246 КУпАП.

Порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах визначається КУпАП та іншими законами України.

Зважаючи на те, що процесуальні рішення, дії чи бездіяльність осіб, які їх вчиняють, перевіряються за нормами того процесу, в межах якого вони вчинюються, тому вимоги про оскарження дій старшого інспектора Левковського В.Г.. повинні розглядатися місцевим загальним судом, а не адміністративним судом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.

З огляду на викладене, суд походить до висновку, що позовна заява ОСОБА_1 не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, а тому відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі.

Керуючись п.1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Старшого інспектора Відділу державної автомобільної інспекції по обслуговуванню адміністративної території Радомишльського району та АТІ м.Радомишль при УМВС України в Житомирській області старшого лейтенанта Левковського Вадима Григоровича про визнання протиправною бездіяльність, визнання дій неправомірними, визнання протиправним та скасування протоколу АБ2 №999013 від 20.09.2014 р..

Копію ухвали невідкладно надіслати ОСОБА_1 разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали

Суддя О.В. Капинос