22 вересня 2014 року 810/4791/14
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Василенко Г.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу ОСОБА_1 до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київської області про визнання протиправним та скасування рішення,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київської області про скасування рішення від 23.04.2014року №52/1-02-22-01/2580503611/907 про донарахування фінансових санкцій в сумі 6055,50 грн.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що відповідачем неправомірно та безпідставно винесено рішення про застосування штрафних санкцій за реалізацію тютюнових виробів за цінами вищими від максимально встановлених виробником, так як не встановлений факт реалізації даної продукції.
Представник позивача в судове засідання не прибув, проте надав заяву про розгляд справи в письмовому провадженні
Відповідач подав до суду письмові заперечення, в яких зазначив, що перевіркою встановлено та зафіксовано факт продажу тютюнових виробі за цінами вищими ніж ті які встановлені виробником на підтвердження чого надав копію фіскального чеку. Крім того, відповідач просив розглядати справу за його відсутністю.
За таких обставин та керуючись ч. 4 ст. 122 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, врахувавши норми закону, які діяли на момент виникнення правовідносин між сторонами, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до Направлень на перевірку №917 та №918, працівниками Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Київської області ОСОБА_2 та ОСОБА_3 25 листопада 2013 року з 13 год. 50 хв. по 25 листопада 2013 року 14 год. 50 хв. було проведено фактичну перевірку Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
В ході перевірки було встановлено факт реалізації пачки цигарок "Парламент" по ціні 19,00 грн., що підтверджується фіскальним чеком № 2995 від 25.11.2013року, в той час коли виробником встановлена і зазначена на пачці максимальна роздрібна ціна 18,00 грн.
За результатами проведеної перевірки позивачем було складено Акт №368/10-36-21/НОМЕР_1 від 25.11.2013 року. Також, позивачем відібрано пояснення від продавця ОСОБА_4, яка підтвердила факт продажу цигарок по вищій ціні, та пояснила, що ціни на сигарети часто змінюються, а тому вона не встигла правильно закодувати касовий апарат.
За результатами розгляду матеріалів перевірки Білоцерківською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Київської до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 було винесено рішення про застосування фінансових санкцій №52/10-02-22-01/2580503611/907 від 23.04.2014 року, яким застосовано фінансові санкції у вигляді 6055,50грн.
Не погоджуючись з рішенням відповідача, ОСОБА_1 звернувся до суду.
Згідно з статтею 11-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.
Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України.
Дата виготовлення наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається із шести цифр, перші дві з яких означають день, наступні дві - місяць, останні дві - рік такої дати.
Нанесення максимальної роздрібної ціни та дати виготовлення на упаковку тютюнових виробів, призначених для вивезення (експортування) за межі митної території України, здійснюється згідно з умовами відповідної угоди на експорт.
Відповідно до абзацу 14 ч. 2 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
Виходячи з наведеного у сукупності, суд вважає доведеним встановлене контролюючим органом порушення з боку позивача, що полягає у реалізації тютюнових виробів за ціною вищою ніж встановлена виробником, що підтверджено актом перевірки, поясненням продавця та фіскальним чеком № 2995 від 25.11.2013 року о 14:02 год., що у свою чергу зумовлює висновок про правомірність накладення на позивача санкцій відповідно до оскаржуваного рішення.
Відповідно до частини 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до суду адміністративного позову майнового характеру позивачем до Державного бюджету сплачується 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до матеріалів справи позивачем заявлено майнову вимогу. Таким чином, повна сума судового збору становить 1827,00.
Позивач, сплатив судовий збір у розмірі 182,70 грн. (10% ставки). Враховуючи результати розгляду справи, сума судового збору, яка підлягає стягненню з позивача на користь Державного бюджету становить 1644,00 грн.
Керуючись статтями 70, 71, 86, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні позовних вимог відмовити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1644 (одна тисяча шістсот сорок чотири) грн. 30 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Василенко Г.Ю.