Справа № 761/28052/14-ц
Провадження №2/761/7756/2014
про відмову у відкритті провадження у справі
26 вересня 2014 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Гриньковська Н.Ю. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, Державної виконавчої служби України, Прокуратури м.Києва, Управління Державного казначейства м.Києва про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, та стягнення моральної шкоди, -
У вересні 2014 р. позивач звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з цивільним позовом до відповідачі - суб'єктів владних повноважень з вимогами про:
- визнання протиправними дій (бездіяльності) Відділу державної виконавчої служби Шевченківського району м.Києва, Головного управління відділу державної виконавчої служби Міністерства юстиції, Державної виконавчої служби України, Прокуратури м.Києва щодо розгляду заяв позивача;
- зобов'язання Генеральну прокуратуру України розглянути всі заяви позивача відповідно до законодавства України;
- стягнення з відповідачів моральної шкоди в розмірі 10000,00 грн., в порядку компенсації за спричинені душевні страждання в результаті протиправних дій відповідача.
Розглянувши матеріали зазначеної позовної заяви суддя дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно із ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Водночас, відповідно до п.1 ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
У відповідності з ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
При цьому, ч.2 ст.21 КАС України також обумовлено, що вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір.
З матеріалів справи вбачається, що позивач звернувся до суду за захистом своїх порушених прав, що стало наслідком неналежного виконання органом виконавчої служби порядку виконання рішень судів, а саме, нездійснення скасування арешту майна боржника після завершення виконавчого провадження по справі №2-3214/03. Така бездіяльність стала наслідком внесення до Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна належної позивачеві частки в квартирі, та позбавило останнього права розпоряджання власністю. Позивач вказував на порушення державним виконавцем своїх охоронюваних законом інтересів власника майна, а також на те, що численні звернення до відповідних органів влади задля вирішення вищевказаного питання не призвели до відновлення порушених прав, що стало наслідком оскарження до суду бездіяльності цих органів державної влади.
Таким чином, приймаючи до уваги, що Міністерство юстиції України, Державна виконавча служба України, Прокуратура м.Києва є органами державної влади, зазначений спір носить публічно-правовий характер, тому відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України вимоги позивача підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства Окружним адміністративним судом м. Києва.
У відповідності з п.1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст.ст. 17, 18, 21 КАС України, 3, 15, 122, 209, 210, 293 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
Відмовити у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України, Державної виконавчої служби України, Прокуратури м.Києва, Управління Державного казначейства м.Києва про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, та стягнення моральної шкоди.
Роз'яснити ОСОБА_1, що з вказаними позовними вимогами слід звертатися в порядку адміністративного судочинства, який врегульовано Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення зазначених вище строків, або після перегляду в апеляційному порядку, якщо її не скасовано.
Суддя