Справа 712/11326/14-а
Провадження 2а/712/454/14
15 вересня 2014 року Суддя Соснівського районний суду м. Черкаси Марцішевська О.М., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м.Черкаси Черкаської області про зобов'язання провести перерахунок пенсії державному службовцю , -
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.Черкасах Черкаської області про зобов'язання провести перерахунок пенсії державному службовцю, визнання проведення відмови перерахунку протиправним, в обгрунтування вказував, що їй з 09.09.2013року була призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування", а з 25.04.2014року пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про державну службу» при загальному страховому стажі роботи 36 років 6 місяців , 2 днів з урахуванням стажу держслужби 32 роки 8 місяців. При розрахунку пенсії не враховані усі види виплат, вказані у довідці про доходи позивачки за місцем роботи - премії за спеціальними системами і положеннями та інші види виплат. Листом від 04.06.2014року УПФУ в м. Черкасах Черкаської області позивачу відмовлено в здійсненні перерахунку пенсії. Просить визнати відмову проведення перерахуну пенсії протиправною, зобов'язати УПФУ в м. Черкасах Черкаської області здійснити перерахунок з урахуванням інших виплат та подальшої її виплати.
У відповідності до ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження. Відповідач у наданому суду запереченні не визнала заявлені позивачем вимоги та в обґрунтування заперечень надала письмові пояснення, які приєднані до матеріалів справи.
Відповідач в наданому суду запереченні просить відмовити у задоволенні позову, вказуючи на відсутність підстав для проведення перерахунку з урахуванням вказаних в позові виплат.
Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 2 КАС України завдання адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень тому числі органів державної влади.
Встановлено, що позивач перебуває на обліку в УПФУ в м. Черкасах Черкаської області як пенсіонер та отримує пенсію згідно Закону України «Про державну службу» з 25.04.2014року. При цьому при обчисленні розміру пенсії не було враховані усі види виплат, вказані у довідці про доходи позивачки за місцем роботи - премії за спеціальними системами і положеннями та інші види виплат, які на думку відповідача не входять до структури зародітної плати, тому не враховані при обчисленні пенсійної виплати.
За змістом статті 37 Закону України « Про державну службу» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
У частині першій статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати. Частиною другою статті 33 Закону України « Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. До інших заохочувальних і компенсаційних виплат входять премії за спеціальними системи і положеннями, індексація, інші види виплат, які таким чином входять до системи оплати праці державного службовця. Крім того, статтею 66 Закону України від 05 листопада 1991 року «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій. Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України від 09 липня 2003 року «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії.
Таким чином, позов підлягає до задоволення, даний позов пред'явлений в межах передбаченого ст.99 КАС України шестимісячного строку для звернення до адміністративного суду.
На підставі викладеного та керуючись ст. 1,2 Закону України «Про оплату праці», ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 37 статті 37 Закону України « Про державну службу» , ст.ст. 2, 10, 11, 69-72, 86, 183-2 КАС України суд,
Позов задоволити частково.
Визнати незаконними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Черкаси щодо відмові у перерахунку пенсії ОСОБА_1.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Черкаси здійснити перерахунок з 25.04.2014р пенсії ОСОБА_1 з урахуванням інших виплат, зазначених у довідці Управління Державної казначейської служби України в м.Черкасах Черкаської області, починаючи з 25 квітня 2014 року та забезпечити її виплату в подальшому.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня отримання її копії в порядку, передбаченому ст. 186 КАС України.
Головуючий: