10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Драч Ю.І.
Суддя-доповідач:Моніч Б.С.
іменем України
"18" вересня 2014 р. Справа № 296/12847/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Моніча Б.С.
суддів: Бондарчука І.Ф.
Хаюка С.М.,
при секретарі Степанській А.В. ,
за участю
представників сторін, представника третьої особи,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Виконавчого комітету Житомирської міської ради на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від "26" травня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Виконавчого комітету Житомирської міської ради за участю третьої особи Комунального підприємства "Виробничо житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №11" Житомирської міської ради про визнання дій протиправними ,-
ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до виконавчого комітету Житомирської міської ради та просить поновити процесуальний строк для подачі позову до суду, визнати протиправними дії відповідача щодо включення до фонду житла для тимчасового проживання громадян квартири АДРЕСА_1 та визнати нечинним рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради №537 від 23.07.2008 року "Про формування фонду житла для тимчасового проживання громадян" в частині включення до фонду житла для тимчасового проживання громадян квартири АДРЕСА_1.
Постановою Корольовського районного суду м.Житомира від 26.05.2014 року позов задоволено.
Визнано протиправними дії виконавчого комітету Житомирської міської ради щодо включення до фонду житла для тимчасового проживання громадян квартири АДРЕСА_1.
Визнано нечинним рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 23.07.2008 року №537 в частині включення до фонду житла для тимчасового проживання громадян квартири АДРЕСА_1.
Відповідач - виконавчий комітет Житомирської міської ради з постановою суду першої інстанції не погодився, подав апеляційну скаргу, в якій з підстав порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права просить скасувати вказане судове рішення та ухвалити нове про відмову в задоволені позову.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що рішенням Виконавчого комітету Житомирської міської ради №537 від 23.07.2008 року не були враховані вимоги Порядку формування фондів житла для тимчасового проживання, затвердженого постановою №422 Кабінету Міністрів України №422 від 31.03.2004р. та включенні до фонду житла для тимчасового проживання, кімнати які не були вільними.
Колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на таке.
Судом встановлено, що листом виконавчого комітету Житомирської міської ради від 06.11.2006 року ОСОБА_3 надано дозвіл на проживання у кімнаті АДРЕСА_1 площею 12,4 кв.м., в яку він вселився у листопаді 2006 року.
До 01.06.2007 року позивач був зареєстрований у гуртожитку Міністерства оборони України по АДРЕСА_3.
В подальшому відповідач листами від 06.11.2006 року № 18/6449 та від 27.11.2007 року № 19/8124 надавав позивачу дозвіл на продовження проживання та реєстрацію у спірному житловому приміщенні строком на один рік (а.с 14 -15).
За вказаною адресою позивач також зареєстрований згідно штампа від 20.02.2013 року без обмеження будь-яким терміном.
За таких обставин, позивач вселився в спірну квартиру з дозволу відповідача на законних підставах та постійно проживає у квартирі з 2006 року по теперішній час, сплачує комунальні послуги та квартирну плату, здійснює поточний ремонт, отримує поштову кореспонденцію.
Факт відсутності заборгованості по квартирній платі та оплаті комунальних послуг підтверджується довідками КВЖРЕП №11 (а.с.17).
Відповідно до ст.15 Житлового кодексу УРСР виконавчі комітети районних, міських, районних у містах Рад народних депутатів у межах і в порядку, встановлених законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР, на території району, міста, району в місті здійснюється управлінням житловим фондом місцевих Рад.
Згідно з ст. 132-2 Житлового кодексу УРСР встановлений порядок надання і користування жилими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання.
Відповідно до ч. 5 ст. 132-2 Житлового кодексу УРСР порядок надання та користування жилою площею в жилих приміщеннях з фондів житла для тимчасового проживання встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п.4 Порядку фонди житла для тимчасового проживання формуються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад Київською і Севастопольською міськдержадміністраціями шляхом: будівництва нового житла; реконструкції існуючих жилих будинків та гуртожитків, а також переобладнання нежитлових будинків у житлові; передачі, житла у комунальну власність; придбання житла.
До фондів житла для тимчасового проживання можуть бути включені тільки вільні житлові приміщення.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що позивач тривалий час проживає та зареєстрований у вказаних вище кімнаті, сплачує комунальні послуги. Тобто, на час створення фонду житла для тимчасового проживання рішенням виконкому Житомирської міської ради № 537 від 23.07.2008р. спірна кімната не була вільна, а відтак, відповідно до п.4 Порядку, відповідач безпідставно включив їх в перелік приміщень, з яких формується фонд житла для тимчасового проживання.
Доводи апеляційної скарги не спростовують зроблений судом першої інстанції висновок.
Відповідно до статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Враховуючи наведене вище, колегія суддів прийшла до висновку, що рішення суду першої інстанції ухвалено з додержанням норм процесуального та матеріального права, тому передбачених статтями 201, 202 КАС України підстав для його зміни чи скасування та ухвалення нового рішення, не вбачається.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Житомирської міської ради залишити без задоволення, а постанову Корольовського районного суду м. Житомира від "26" травня 2014 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) Б.С. Моніч
судді: (підпис) І.Ф.Бондарчук
(підпис) С.М.Хаюк
З оригіналом згідно: суддя ________________________________ Б.С. Моніч
Повний текст cудового рішення виготовлено "23" вересня 2014 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_2,10000
ОСОБА_5 АДРЕСА_4
3- відповідачу/відповідачам: Виконавчий комітет Житомирської міської ради Майдан С.П. Короьлова, 4/2,м. Житомир,10014
4-третій особі: Комунальне підприємство "Виробничо житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №11" Житомирської міської ради - вул.Гоголівська,16,м.Житомир,10012,