Ухвала від 18.09.2014 по справі 806/3269/14

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Панкеєва В.А.

Суддя-доповідач:Моніч Б.С.

УХВАЛА

іменем України

"18" вересня 2014 р. Справа № 806/3269/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Моніча Б.С.

суддів: Бондарчука І.Ф.

Хаюка С.М.,

при секретарі Степанській А.В. ,

за участю представників сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "30" липня 2014 р. у справі за позовом Дочірнього підприємства "Житомирська механізована колона" Публічного акціонерного товариства "Київсільелектро" до Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області про визнання протиправним та скасування наказу ,

ВСТАНОВИВ:

Дочірнє підприємство "Житомирська механізована колона" публічного акціонерного товариства "Київсільелектро" звернулося до суду із вказаним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області від 11.07.2014 № 1677 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ДП "Житомирська механізована колона" публічного акціонерного товариства "Київсільелектро".

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 30.07.2014 року, позов задоволено.

Визнано протиправним та скасовано наказ Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області № 1677 від 11.07.2014 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки дочірнього підприємства "Житомирська механізована колона" публічного акціонерного товариства "Київсільелектро".

Вирішено питання про судові витрати.

Не погоджуючись з прийнятою постановою Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області звернулася до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вищевказану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі. В апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необ'єктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування постанови суду першої інстанції.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Судом встановлено, що Житомирською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Житомирській області на адресу ДП "Житомирська механізована колона" ПАТ "Київсільелектро" було направлено обов'язковий письмовий запит від 26.06.2014 № 19406/10/06-25-15-01 про надання пояснень та документального підтвердження щодо формування податкового кредиту в березні 2014 року по взаємовідносинам з ТОВ "Виробнича фірма-"Будконтракт" (а.с.7), а саме:

- реєстри отриманих та виданих податкових накладних;

- податкові накладні;

- фінансово-господарські документи, що підтверджують сплату грошових коштів за вчиненим правочином - платіжні доручення, виписки банківських установ, прибуткові та видаткові касові ордери, чеки РРО та інші;

- фінансово-господарські документи, що підтверджують передачу товарів, виконання робіт (надання послуг) за вчиненим правочином - товарно-транспортні накладні, податкові накладні, рахунки-фактури, довіреності на отримання товарно-матеріальних цінностей, акти приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), наявність власних виробничих потужностей, трудових ресурсів, складських приміщень, договори оренди складських приміщень;

- господарські договори, укладені платником ПДВ з контрагентом.

Підставою для направлення даного запиту вказано: "у зв'язку з отриманням ОДПІ податкової інформації, що може свідчити про порушення підтриємством вимог податкового законодавства, керуючись вимогами п.п.16.1.5 п.16.1 ст.16, п.п.73.3 ст.73, п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78, п.п.20.1.6 п.20.1 статті 20 Податкового кодексу України.

Позивачем, згідно супровідного листа № 228/01 від 07.07.2014 на вказаний запит було надано пояснення та копії документів, що підтверджують взаємовідносини з підприємством ТОВ "Виробнича фірма "Будконтракт" (а.с.8).

11.07.2014 виконуючим обов'язки начальника Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області у зв'язку із наданням не в повному обсязі документального підтвердження на обов'язковий письмовий запит Житомирської ОДПІ № 19406/10/06-25-15-01 від 26.06.2014 винесено наказ № 1677 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ДП "Житомирська механізована колона" ПАТ "Київсільелектро" (а.с.6).

Відповідно до пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, надалі - ПК України), контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Пунктом 75.1. статті 75 ПК України визначено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом (абз. 4 пп. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України).

Особливості проведення документальної невиїзної перевірки встановлені статтею 79 ПК України.

Згідно із п. 79.1 ст. 79 ПК України, документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником контролюючого органу рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки (п. 79.2 ст. 79 ПК України).

Відповідно до підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 ПК України, документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

Із аналізу наведених правових норм випливає, що документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться на підставі наказу контролюючого органу та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки, і за наявності підстав для її проведення, зокрема, можливість для проведення документальної позапланової перевірки та прийняття відповідного наказу на підставі підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України виникає виключно за наявності двох умов: 1) виявлення фактів, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства; 2) не надання платником пояснень та їх документального підтвердження на запит податкового органу протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту. Згідно із пп. 72.1.5 п. 72.1 ст. 72 ПК України, для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла за результатами податкового контролю.

Як свідчить зміст спірного наказу, документальну позапланову виїзну перевірку дочірнього підприємства "Житомирська механізована колона" публічного акціонерного товариства "Київсільелектро" призначено, керуючись пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, пп.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.п.78.1.1 п.78.1 ст.78, ст.79 ПК України, у зв'язку з наданням не в повному обсязі документального підтвердження на обов'язковий письмовий запит Житомирської ОДПІ № 19406/10/06-25-15-01 від 26.06.2014.

Як видно із досліджених матеріалів справи, а саме: супровідного листа № 228/01 від 07.07.2014 та запиту від 26.06.2014 № 19406/10/06-25-15-01, на письмовий запит контролюючого органу позивачем було надіслано всі документи, які підтверджують взаємовідносини з контрагентом ТОВ "Виробнича фірма "Будконтракт" за березень 2014 року, відповідно до витребовуваного переліку зазначених документів у вказаному запиті Житомирської ОДПІ.

З висновками суду першої інстанції колегія суддів апеляційної інстанції у повній мірі погоджується та вважає їх такими, що ґрунтуються на належних та допустимих доказах.

Відповідно до ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

З огляду на все викладене вище, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що наказ Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області від 11.07.2014 р. № 1677 "Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ДП "Житомирська механізована колона" Публічного акціонерного товариства "Київсільелектро". з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства по взаємовідносинах із ТОВ "Виробнича фірма "Будконтракт" є протиправним.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що дії апелянта щодо проведення на підставі наказу від 11.07.2014 р. № 1677 документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Виробнича фірма "Будконтракт" є протиправними, відтак позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "Київсільелектро" є обґрунтованими.

Згідно ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Житомирської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "30" липня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) Б.С. Моніч

судді: (підпис) І.Ф.Бондарчук

(підпис) С.М.Хаюк

З оригіналом згідно: суддя ________________________________ Б.С. Моніч

Повний текст cудового рішення виготовлено "23" вересня 2014 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Дочірнє підприємство "Житомирська механізована колона" Публічного акціонерного товариства "Київсільелектро" вул.Ватутіна, 106-Б,м.Житомир,10025

3- відповідачу/відповідачам: Житомирська об"єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області м-н Перемоги,2,м.Житомир,10014

4-третій особі: - ,