23 червня 2014 року № 810/2618/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапія С.М. розглянувши у порядку скороченого провадження в м. Києві справу за адміністративним позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Херсонській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Бел Оіл» про застосування заходів реагування, -
ТУ Держгірпромнагляду у Херсонській області звернулось до суду з позовом, в якому просить застосувати до ТОВ "Бел Оіл" заходи реагування сфері державного нагляду, а саме:
- заборонити експлуатацію газозаправного пункту за адресою: м. Херсон, Бериславське шосе, 15;
- заборонити експлуатацію газозаправного пункту за адресою: м. Херсон, вул. Патона, 4-г;
- заборонити експлуатацію газозаправного пункту за адресою: Херсонська область, м. Цюрупинськ, вул. Гвардійська, 12.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що відповідачем допускаються порушення нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю працюючих.
Ухвалою суду від 26.05.2014 відкрито скорочене провадження в даній справі.
Копію ухвали суду відповідачем отримано 04.06.2014, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення № 0113317800451.
Крім того, представник відповідача ознайомився з матеріалами даної адміністративної справи 12.06.2014, що підтверджується його розпискою.
Оскільки заперечень проти позову відповідачем суду не надано, справа розглядається на підставі наявних матеріалів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, судом встановлено наступне.
Відповідно до наказу територіального управління Держгірпромнагляду у Херсонській області від 18.03.2014 № 105 посадовими особами територіального управління у період з 09.04.2014 по 11.04.2014 проведено планову перевірку стану промислової безпеки та охорони праці на системах газопостачання автомобільних газозаправних пунктів (далі - АГЗП) ТОВ «Бел Оіл», розташованих за вказаними адресами, за наслідками якої складено Акт від 11.04.2014 № 01-37.
За результатами перевірки виявлено порушення нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю працюючих.
Щодо АГЗС, яка знаходиться за адресою: м. Херсон. Бериславське шосе, 15, суд зазначає наступне.
У ході перевірки встановлено та відображено а Акті, що ТОВ «Бел Оіл» як роботодавцем не одержано дозволу на експлуатацію (застосування) механізмів, устаткування підвищеної небезпеки для АГЗС, що знаходиться за адресою: м. Херсон, Бериславське шосе, 15, чим порушено ст. 21 Закону України від 14.10.1992 № 2694-ХІІ «Про охорону праці».
Після закінчення будівництва об'єкт (АГЗС) не прийнято комісією, чим порушено вимоги п. 3.17 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 № 254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Пусконалагоджувальні роботи на АГЗС вважаються не виконаними, оскільки виконувались підприємствами, які не мають дозволів, одержаних та зареєстрованих в місцевому органі Держгірпромнагляду в установленому порядку. Також перед заповненням резервуару не забезпечено приймання обладнання для комплексного опробовування, введення в дію автоматичних засобів контролю і управління, передбачене проектом і паспортами обладнання, протиаварійні і протипожежні засоби. Персонал не навчено методам і способам виконання газонебезпечних робіт згідно з вимогами розділу 7 «Правил безпеки систем газопостачання України», не проінструктовано про можливі неполадки і засоби їх усунення, не забезпечено потрібними схемами та інструкціями, а також необхідними приладами і обладнанням, чим порушено п. 3.25 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 № 254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Також встановлено, що відповідачем допущено введення в експлуатацію систем газопостачання автомобільного газозаправного пункту за відсутності акту прийняття об'єкта, технологічної схеми газопостачання, виробничих інструкцій та експлуатаційної документації, з суттєвими порушеннями вимог чинних нормативів, допущених при будівництві автомобільного газозаправного пункту:
- не забезпечено можливість спорожнення ємності автомобільного газозаправного пункту при технологічній необхідності та при виникненні аварійних ситуацій (на зливо-наливній колонці не передбачено злив);
- неможливо визначити ступінь засміченості фільтру (відсутній манометр перед фільтром);
- не обладнано насос (насосно-агрегатний блок) автоматикою, яка повинна відключати електродвигун насос) в випадках досягнення максимального рівня в резервуарі, що наповнюється (не встановлено на підземному резервуарі датчик рівня з виводом сигналу на автоматику) (порушення гі.8.88 ДБН В.2.5-20-2001);
- відсутні ізолюючі фланцеві з'єднання на підземних газопроводах високого тиску для усунення неконтрольованих контактів із землею, які повинні встановлюватись на надземних частинах підйомів і спусків газопроводів (газопроводи від насосно-агрегатного блоку до заправної колонки), чим порушено п.4.1 14 ДБН В.2.5-20-2001;
- на ділянці надземного газопроводу рідкої фази, обмеженої запірними пристроями, для захисту трубопроводів від підвищення тиску при нагріванні сонячними променями не передбачено встановлення запобіжного клапану, чим порушено п.8.80 ДБН В.2.5-20-2001);
- не ущільнено люки колодязів інженерних комунікацій в радіусі 50м від автомобільного газозаправного пункту, чим порушено п.4.2.5 «Правил технічної експлуатації і охорони праці на стаціонарних автомобільних газозаправних станціях зріджених вуглеводних газів», п.8.154 ДБН В.2.5-20-2001;
- не витримано відстань від підземного резервуару АГЗС то залізниці загальної мережі (менше 30м) , чим порушено п.8.153 ДБН В.2.5-20-2001;
- не витримано відстань від підземного резервуару АГЗС до огорожі території (менше 5м), чим порушено п.п. 8.142, 8.19 ДБН В.2.5-20-2001;
- не витримано відстань від підземного резервуару автомобільного газозаправного пункту до будинків і споруд різного призначення (менше 30м) , чим порушено п.8.153 ДБН В.2.5- 20-2001;
- не витримано відстань від підземного резервуару автомобільного газозаправного пункту до резервуарів бензину автомобільної заправної станції (менше 30м) , чим порушено п.8.153 ДБН В.2.5-20-2001;
- відсутній захист від блискавки, чим порушено п. 8.151 ДБН В.2.5-20-2001, п.4.1.1 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 № 254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Також встановлено, що відповідачем допускаються до виконання газонебезпечних робіт працівники автомобільного газозаправного пункту, які не пройшли навчання і не здали екзамени на знання технології проведення газонебезпечних робіт, вмінню користуватись засобами індивідуального захисту та подати першу медичну допомогу потерпілим, чим порушено вимоги ст. 18 Закону України «Про охорону праці» НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 № 254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Крім того, при зливі газу з автомобільної цистерни для перевезення зріджених вуглеводних газів допускається експлуатація газового обладнання автомобільного газозаправного пункту з вимкненими контрольно-вимірювальними приладами та автоматикою безпеки (не відключається електродвигун насосу в стаціонарному автомобільному газозаправному пункті при підвищенні тиску газу на нагнітальній лінії насосу вище робочого тиску (16 кгс/см2) (електроконтактний манометр настроєний на спрацювання при досягненні тиску газу 25 кгс/см2) та досягненні максимального рівня в резервуарі, що заповнюється (датчик рівня не встановлено, зріджений газ зливається напряму в резервуар, в обхід насосно-арматурного блоку), чим порушено п. 3.12.1 «Правил технічної експлуатації і охорони праці на автомобільних газозаправних станціях зріджених вуглеводних газів»; п. 8.88 ДБН В.2.5-20-2001 «Державні будівельні норми. Газопостачання», НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 № 254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Щодо АГЗС, яка знаходиться за адресою: м. Херсон, вул. Нафтовиків, 4, суд зазначає наступне.
Як встановлено а ході перевірки та відображено в Акті, відповідачем не одержано дозволу на експлуатацію (застосування) механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на дану АГЗС, чим порушено вимоги ст.21 Закону України «Про охорону праці».
Також допущено експлуатацію систем газопостачання, не прийнятих у експлуатацію, чим порушено п. 3.17 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 №254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Крім того, допущено введення в експлуатацію систем газопостачання за відсутності акту прийняття, технологічної схеми газопостачання, інструкцій та експлуатаційної документації, чим порушено нормативи при будівництві АГЗП:
- не забезпечено можливість опорожнення ємності ЗВГ при технологічній необхідності та при виникненні аварійних ситуацій - на зливо-наливній колонці не передбачено злив;
- неможливо визначити ступінь засміченості фільтра, відсутній манометр перед фільтром);
- в порушення п.8.88 ДБН В.2.5-20-2001 на резервуарі не встановлено датчику рівня, на ділянці надземного газопроводу рідкої фази обмеженої запірними пристроями для захисту трубопроводів від підвищення тиску при нагріванні сонячними променями не передбачено встановлення запобіжного клапану;
- в порушення п. 4.2.5 «Правил технічної експлуатації і охорони праці на стаціонарних АГЗС ЗВГ», п. 8.154 ДБН В.2.5-20-2001 не ущільнено люки колодязів інженерних комунікацій у радіусі 50м від АГЗП;
- допущено зменшення відстані від підземного резервуару до огорожі території (менше 5м), чим порушено п.п. 8.1 42, 8.127, 8.19 ДБН В.2.5-20-2001;
- в порушення п.8.153 ДБН В.2.5-20-2001 не витримано відстань від АГЗП до будівель (менше 30м), крім того дані будівлі відсутні на генплані), не витримана відстань від АГЗП до паливного парку АЗС (менше 30м), чим порушено п. 4.1.1 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 №254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Також встановлено, що при зливі газу з автоцистерни зрідженого газу (АЦЗГ) допускається експлуатація газового обладнання АГЗП з вимкненими контрольно-вимірювальними приладами (КВП) та автоматикою безпеки, а саме - не відключається насос АГЗП при підвищенні тиску газу на нагнітальній лінії насосу понад 1.6 МПа та досягненні максимального рівня в резервуарах, що заповнюються (датчик рівня не встановлено, зріджений вуглеводневий газ зливається напряму в резервуар, в обхід насосно-арматурного блоку), чим порушено п. 3.12.1 «Правил технічної експлуатації і охорони праці на автомобільних газозаправних станціях зріджених вуглеводних газів»; п.8.88 ДБН В.2.5-20-2001 «Державні будівельні норми. Газопостачання», п.п. 4.8.27, 4.12.12 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 №254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Щодо АГЗС, яка знаходиться за адресою: м. Херсон, вул. Патона 4-г, суд зазначає наступне.
Як встановлено а ході перевірки та відображено в Акті, ТОВ «Бел Оіл» як роботодавцем не одержано дозволу на експлуатацію (застосування) механізмів, устаткування підвищеної небезпеки для даної АГЗС, чим порушено ст. 21 Закону України від 14.10.1992 № 2694-ХІІ «Про охорону праці».
Також встановлено, що відповідачем допущено експлуатацію систем газопостачання, не прийнятих у експлуатацію згідно до вимог чинних нормативів, чим порушено п. 3.17 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 №254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Також встановлено, що відповідачем допущено введення в експлуатацію систем газопостачання автомобільного газозаправного пункту за відсутності акта прийняття об'єкта, технологічної схеми газопостачання, виробничих інструкцій та експлуатаційної документації, з суттєвими порушеннями вимог чинних нормативів допущених при будівництві автомобільного газозаправного пункту:
- не забезпечено можливість опорожнення ємності ЗВГ при технологічній необхідності та при виникненні аварійних ситуацій (на зливо-наливній колонці не передбачено злив);
- неможливо визначити ступінь засміченості фільтра, оскільки відсутні контрольно-вимірювальні прилади (КВГІ);
- в порушення п.8.88 ДБН В.2.5-20-2001 на резервуарі не встановлено датчик рівня, на ділянці надземного газопроводу рідкої фази, обмеженої запірними пристроями, для захисту трубопроводів від підвищення тиску при нагріванні сонячними променями не передбачено встановлення запобіжного клапану;
- в порушення п. 4.2.5 «Правил технічної експлуатації і охорони праці на стаціонарних АГЗС ЗВГ», п.8.154 ДБН В.2.5-20-2001 не ущільнено люки колодязів інженерних комунікацій в радіусі 50м від АГЗП;
- допущено зменшення відстані від підземного резервуару до огорожі території (менше 5м), чим порушено п.п. 8.142, 8.127. 8.19 ДБН В.2.5-20-2001;
- в порушення п. 8.153 ДБН В.2.5-20-2001 не витримано відстань від АГЗП до паливного парку АЗС (менше 30м), чим порушено п. 4.1.1 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 №254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Також встановлено, що при зливі газу з автомобільної цистерни для перевезення зріджених вуглеводних газів допускається експлуатація газового обладнання АГЗП з вимкненими контрольно-вимірювальними приладами (КВП) та автоматикою безпеки, а саме - не відключається насос АГЗП при підвищенні тиску газу на нагнітальній лінії насосу понад 1.6 MПа та досягненні максимального рівня в резервуарах що заповнюються (датчик рівня не встановлено, зріджений газ зливається напряму в резервуар, в обхід насосно-арматурного блоку), чим порушено п. 3.12.1 «Правил технічної експлуатації і охорони праці на автомобільних газозаправних станціях зріджених вуглеводних газів», п.8.88 ДБН В.2.5- 20-2001 «Державні будівельні норми. Газопостачання», п.п. 4.8.27, 4.12.12 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 №254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Щодо АГЗС, яка знаходиться за адресою: Херсонська область, м. Цюрупинськ, вул. Гвардійська, 124, суд зазначає наступне.
Як встановлено а ході перевірки та відображено в Акті, ТОВ «Бел Оіл» як роботодавцем не одержано дозволу на експлуатацію (застосування) механізмів, устаткування підвищеної небезпеки для даної АГЗС, чим порушено ст. 21 Закону України від 14.10.1992 № 2694-ХІІ «Про охорону праці».
Після закінчення будівництва об'єкту системи газопостачання не прийняті комісією, чим порушено п. 3.17 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 №254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Пусконалагоджувальні роботи на АГЗС вважаються не виконаними, оскільки виконувались підприємствами, які не мають дозволів, одержаних та зареєстрованих в місцевому органі Держгірпромнагляду в установленому порядку. Також, перед заповненням резервуару не забезпечено приймання обладнання для комплексного опробовування, введення в дію автоматичних засобів контролю і управління, передбачене проектом і паспортами обладнання, протиаварійні і протипожежні засоби. Персонал не навчено методам і способам виконання газонебезпечних робіт згідно з вимогами розділу 7 «Правил безпеки систем газопостачання України», не проінструктовано про можливі неполадки і засоби їх усунення, не забезпечено потрібними схемами та інструкціями, а також необхідними приладами і обладнанням, чим порушено п. 3.25 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 № 254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Також встановлено, що відповідачем допущено введення в експлуатацію систем газопостачання автомобільного газозаправного пункту за відсутності акта прийняття об'єкта, технологічної схеми газопостачання, виробничих інструкцій та експлуатаційної документації, з суттєвими порушеннями вимог чинних нормативів допущених при будівництві автомобільного газозаправного пункту:
- не забезпечено можливість опорожнення ємності автомобільного газозаправного пункту при технологічній необхідності та при виникненні аварійних ситуацій (на зливо-наливній колонці не передбачено злив);
- неможливо визначити ступінь засміченості фільтра, оскільки відсутній манометр перед фільтром;
- не обладнано насос (насосно-агрегатний блок) автоматикою, яка повинна відключати електродвигун насосу в випадках досягнення максимального рівня в резервуарі, що наповнюється (не встановлено на підземному резервуарі датчик рівня з виводом сигналу на автоматику), чим порушено п.8.88 ДБН В.2.5-20-2001;
- відсутні ізолюючі фланцеві з'єднання на підземних газопроводах високого тиску для усунення неконтрольованих контактів із землею, які повинні встановлюватись на надземних частинах підйомів і спусків газопроводів (газопроводи від насосно-агрегатного блоку до заправної колонки), чим порушено п.4.114 ДБН В.2.5-20-2001;
- на ділянці надземного газопроводу рідкої фази, обмеженої запірними пристроями, для захисту трубопроводів від підвищення тиску при нагріванні сонячними променями не передбачено встановлення запобіжного клапану, чим порушено п.8.80 ДБН В.2.5-20-2001;
- не ущільнено люки колодязів інженерних комунікацій у радіусі 50м від автомобільного газозаправного пункту, чим порушено п.4.2.5 «Правил технічної експлуатації і охорони праці на стаціонарних автомобільних газозаправних станціях зріджених вуглеводних газів», п.8.154 ДБН В.2.5-20-2001;
- не витримано відстань від підземного резервуару автомобільного газозаправного пункту до огорожі території автомобільної заправної станції (менше 5м), чим порушено п.п. 8.142, 8.19 ДБН В.2.5-20-2001;
- не витримано відстань від підземного резервуару автомобільного газозаправного пункту до будинків і споруд різного призначення (менше 30м), чим порушено п.8.153 ДБН В.2.5- 20-2001;
- не витримана відстань від підземного резервуару автомобільного газозаправного пункту до резервуарів бензину автомобільної заправної станції (менше 30м), чим порушено п.8.153 ДБН В.2.5-20-2001;
- відсутній захист від блискавки операторної, заправних колонок, чим порушено п.8.1 5 І ДБН В.2.5-20-2001, п. 4.1.1 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 № 254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 №318/2758.
Крім того встановлено, що при зливі газу автомобільної цистерни для перевезення зріджених вуглеводних газів допускається експлуатація газового обладнання АГСП з вимкненими контрольно-вимірювальними приладами та автоматикою безпеки (не відключається електродвигун насосу на АГЗП при підвищенні тиску газу на нагнітальній лінії насосу вище робочого тиску (16 кгс/см2) - електроконтактний манометр налаштований на спрацювання при досягненні тиску газу 25 кгс/см2) та досягненні максимального рівня в резервуарі, що заповнюється (датчик рівня не встановлено, зріджений вуглеводний газ зливається напряму в резервуар, в обхід насосно-арматурного блоку), чим порушено п. 3.12.1 «Правил технічної експлуатації і охорони праці на автомобільних газозаправних станціях зріджених вуглеводних газів»; п. 8.88 ДБН В.2.5-20-2001 «Державні будівельні норми. Газопостачання»; п.п. 4.8.27, 4.12.12 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затверджених наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.1997 № 254, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.05.1998 № 318/2758.
Вказані порушення відображено в Акті перевірки від 11.04.2014 № 01-37, який підписано та отримано уповноваженою особою суб'єкта господарювання, що підтверджується його підписом.
Відповідно до Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 № 826, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2011 за № 1531/20269 загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкту, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.
Пунктом 2.26 вказаного Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки:
- порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників;
- порушення вимог Кодексу України про надра;
- відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, та устаткування підвищеної небезпеки;
- не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки;
- виникнення нещасного випадку зі смертельним наслідком або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.
У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об'єкта (окремого виробництва, машин, механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об'єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.
Вказаними порушеннями відповідачем створено загрозу життю та здоров'ю працівників підприємства, що є порушенням вимог ст. 43 Конституції України, яка гарантує громадянам право на належні і безпечні умови праці.
Згідно ст. 4 Закону України «Про охорону праці» державна політика в галузі охорони праці базується на принципах пріоритету життя і здоров'я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Державне управління охороною праці згідно ст. 31 Закону України «Про охорону праці» здійснює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці.
Таким органом є Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України (Держгірпромнагляд України), яка наділена правом контролю та застосування заходів, передбачених законодавством щодо дотримання роботодавцем законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, в тому числі і тих, що створюють загрозу життю та здоров'ю працівників.
Згідно п. 6 Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 408/2011, Держгірпромнагляд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, у місті обласного значення Кривий Ріг.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки будь-яких відомостей про добровільне усунення порушень відповідачем станом на час прийняття рішення в даній справі не надано, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов підлягає задоволенню.
Суд звертає увагу відповідача на ч. 12 ст. 183-2 КАС України, згідно якої особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 69-72, 86, 94, 98, 158-163, 167, 183-2, 186, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов задовольнити.
Застосувати до товариства з обмеженою відповідальністю «Бел Оіл» заходи реагування сфері державного нагляду, а саме:
- заборонити експлуатацію газозаправного пункту за адресою: м. Херсон, Бериславське шосе, 15;
- заборонити експлуатацію газозаправного пункту за адресою: м. Херсон, вул. Патона, 4-г;
- заборонити експлуатацію газозаправного пункту за адресою: Херсонська область, м. Цюрупинськ, вул. Гвардійська, 12,
до усунення порушень вказаних в Акті Держгірпромнагляду у Херсонській області від 11.04.2014 № 01-37 та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення робіт.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Лапій С.М.