Ухвала від 25.09.2014 по справі 818/2217/14

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

25 вересня 2014 р. Справа № 818/2217/14

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Опімах Л.М.

за участю секретаря судового засідання - Шевченко В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції, Реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції про визнання дій незаконними, скасування державної реєстрації, -

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2014 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції, Реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції про визнання дій щодо винесення 22.07.2014 року постанови про відкриття виконавчого провадження незаконними, скасування державної реєстрації юридичної особи - Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції. Свої вимоги мотивує тим, що державна реєстрація Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції проведена з порушенням вимог чинного законодавства, оскільки особа "Відділ державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції" не належить до органів державної влади, ніколи і ніким не утворювалась, її реєстрація в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців проведена безпідставно. До такого висновку позивач дійшов, отримавши витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, в якому відсутні посилання на відповідні документи, зокрема рішення компетентного органу про її створення, установчі документи. Тому за відсутності таких документів державним реєстратором безпідставно здійснена державна реєстрація Відділу. Окрім того, державним реєстратором не перевірені повноваження керівника відділу, так як в матеріалах реєстраційної справи відсутня довіреність засновника на уповноваження керівника. Позивач вважає, що відповідно до ст. 27 Закону України державний реєстратор реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції повинен був відмовити в проведенні реєстрації. За таких обставин позивач просить скасувати державну реєстрацію "Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції".

Окрім того, позивач просить визнати незаконними дії Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції щодо винесення постанови про відкриття виконавчого провадження № 44129621 від 22.07.2014 року, оскільки, постанова прийнята органом, який не має юридичної правоздатності та дієздатності як особа публічного права.

В судовому засіданні представники відповідачів звернулися з заявою про залишення адміністративного позову без розгляду у зв'язку з пропуском позивачем строку звернення до суду, передбаченого ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України. Зазначили, що державна реєстрація Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції була проведена 01.07.2011 року, а позивач звернувся з позовом про її скасування лише 14.08.2014 рок, тобто через три роки. При цьому про факт вчинення реєстрації позивачеві було відомо щонайменше з січня 2014 року, оскільки він вже звертався з аналогічними вимогами та зазначав про це у своєму позові.

Позивач проти заяви заперечив, пояснивши, що порушення своїх прав, в тому числі і незаконною реєстрацією органу виконавчої служби, пов'язує з винесенням постанови про виконавче провадження від 22.07.2014 року.

Суд, заслухавши пояснення учасників справи щодо строків звернення до суду з даним позовом, вважає за необхідне залишити позовні вимоги без розгляду, виходячи з наступного.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

В ході розгляду справи встановлено, що позивач просить скасувати як незаконну державну реєстрацію Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції, яка була проведена 01.07.2011 року. Судом також встановлено, що правомірність державної реєстрації Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції раніше була предметом розгляду в іншій справі за позовом ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції, (справа № 818/321/14), позовна заява у якій складена позивачем 15 січня 2014 року (а.с.49-55).

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Приймаючи рішення щодо наявності або відсутності підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, судом враховано, що поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.

В матеріалах справи, на переконання суду, докази таких обставин відсутні.

Доказів на підтвердження того, що існували будь-які обставини, які створили перешкоди та заважали позивачу вчасно звернутися до суду за захистом прав, позивачем не надано.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне позовні вимоги ОСОБА_1 в частині скасування державної реєстрації Відділу державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції залишити без розгляду.

Керуючись ст.ст. 99, 100 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 в частині позовних вимог до Реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції про скасування державної реєстрації юридичної особи з назвою "Відділ державної виконавчої служби Сумського міського управління юстиції" залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня отримання повного тексту ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Л.М. Опімах

З оригіналом згідно

Суддя Л.М. Опімах

Повний текст ухвали складено 29 вересня 2014 року.