Справа № 204/6574/14-ц
Провадження № 2/204/2560/14
16 вересня 2014 року суддя Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська Токар Н.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійського району у м.Дніпропетровську про зобов'язання вчинити певні дії, -
11 вересня 2014 року ОСОБА_1 звернувся до Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська з позовною заявою до Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійського району у м.Дніпропетровську про зобов'язання вчинити певні дії.
Справа була передана судді для вирішення питання про відкриття провадження 15.09.2014 року.
Дана позовна заява подана позивачем до Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська для розгляду в порядку цивільного судочинства.
Ознайомившись із поданою позовною заявою, вважаю, що необхідно відмовити у відкритті провадження у зв'язку з наступним.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійського району у м.Дніпропетровську надати йому посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Згідно з положенням ч.1 ст.15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи iнтересiв, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Проте, відповідно до положень ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень.
Згідно з п.1 ч.1 ст.17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, права позивача були порушені з боку Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійського району у м.Дніпропетровську, який є суб'єктом владних повноважень, а тому, дані правовідносини регулюються нормами Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, пред'явлений позов не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, суддя, -
У відкритті провадження у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Красногвардійського району у м.Дніпропетровську про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.В. Токар