Ухвала від 20.08.2014 по справі 673/817/14-а

ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 673/817/14-а

Головуючий у 1-й інстанції: Коваль Ф.І.

Суддя-доповідач: Сушко О.О.

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2014 року

м. Вінниця

Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого-судді: Сушка О.О.

суддів: Ватаманюка Р.В. Смілянця Е. С.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області на постанову Деражнянського районного суду Хмельницької області від 04 липня 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області про перерахунок пенсії , -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання відмови здійснити розрахунок пенсії протиправною та зобов'язання здійснити розрахунок пенсії.

Відповідно до постанови Деражнянського районного суду Хмельницької області від 04 липня 2014 року адміністративний позов задоволено повністю: визнано протиправними дії відповідача щодо невключення позивачу суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, в заробітну плату для призначення їй пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу»; зобов'язано відповідача здійснити розрахунок пенсії позивачу, призначеної їй відповідно до Закону України «Про державну службу» з 29 березня 2014 року, включивши до сум заробітної плати, з якої нараховується пенсія, суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення до відпусток.

Сторони в судове засідання не з'явились, хоча були належним чином повідомлені про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що з 01.11.1989 року по 11.07.1991 року позивач працювала на посаді заступника секретаря комсомольської організації райпотребсоюзу Деражнянського району.

Крім того, з 02.01.2001 року по 28.03.2014 року вона працювала на посадах спеціаліста І категорії відділу пенсійного забезпечення, головного спеціаліста та заступника відділу виконання бюджету, бухгалтерського обліку та контролю за використанням коштів у Деражнянському районному управлінні Пенсійного фонду України, перейменованому на управління Пенсійного фонду України в Деражнянському районі.

Наведені обставини підтверджуються відомостями трудової книжки позивача, копія якої наявна в матеріалах справи.

Вказаний період часу зарахований позивачу до стажу державної служби і такий стаж становить 14 років 2 місяці 22 дні.

З 29.03.2014 року позивачу призначено пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про державну службу», що підтверджується наявними у справі документами.

При розрахунку пенсії позивача управлінням Пенсійного фонду України в Деражнянському районі було взято до уваги довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подаються для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», форма яких затверджена постановою правління Пенсійного фонду України №5-1 від 14.02.2011 року.

Згідно з вказаними довідками при розрахунку пенсії позивача було включено суму нарахованої їй за період з 01.03.2012 року до 28.02.2014 року заробітної плати, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у розмірі 50317,16 грн. Суму ж інших виплат, зокрема, індексації у розмірі 11320,05 грн. та матеріальної допомоги у розмірі 11980,51 грн. при розрахунку пенсії включено не було.

14.05.2014 року позивач звернулась до відповідача із заявою про здійснення розрахунку розміру її пенсії із включенням до сум заробітної плати сум індексації, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення до відпусток, проте згідно з письмовим повідомленням відповідача №2898/03 від 15.05.2014 року їй у цьому було відмовлено із тих підстав, що матеріальна допомога та індексація не являються надбавкою чи премією в розумінні ст. 33 Закону України «Про державну службу».

Задовольняючи адміністративний позов суд першої інстанції виходив з того, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, повинні враховуватися в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції з наступних підстав.

Згідно із ст. 37 Закону України від 16.12.1993 року «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до ч.2 ст. 33 вказаного Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

У відповідності до Закону, постановою Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівникам апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» встановлені види надбавок, які враховуються при призначенні пенсій. До них відносяться надбавки: за високі досягнення у праці, за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання «заслужений», доплата за науковий ступень.

Статтею 2 Закону України «Про оплату праці» та Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13 січня 2004 року № 5, визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати, до яких належать виплати, у тому числі компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, суми виплат, пов'язані з індексацією заробітної плати, матеріальна допомога, яка надається всім або більшості працівників, та виплати соціального характеру.

В силу, ч.1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяли на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Приписами ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року визначено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексація заробітної плати у відповідності до наведених вище нормативно-правових актів є складовою заробітної плати. На їх суми нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що відображено у довідці форми 5-1, наявній в матеріалах справи.

Колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального права, які призвели до неправильного вирішення справи, тобто прийнята постанова відповідає матеріалам справи та вимогам закону і підстав для її скасування не вбачається.

Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті рішення суду з одних лише формальних підстав.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Деражнянському районі Хмельницької області, - залишити без задоволення, а постанову Деражнянського районного суду Хмельницької області від 04 липня 2014 року, - без змін.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку встановленому ч.5 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст. 212 КАС України.

Головуючий Сушко О.О.

Судді Ватаманюк Р.В.

Смілянець Е. С.