про залишення апеляційної скарги без руху
04 липня 2014 року № 876/6397/14
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., перевіривши апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області на ухвалу Сокальського районного суду Львівської області від 15 травня 2014 року про відмову у задоволенні заяви про встановлення (зміну) способу і порядку виконання судового рішення у справі № 454/1185/14-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області про визнання протиправними дій та зобов'язання провести нарахування і виплату підвищення до пенсій, як «дитині війни»,-
встановив:
ухвалою Сокальського районного суду Львівської області від 15.05.2014 відмовлено у задоволенні заяви Відділу примусового виконання рішень Управління ДВС Головного управління юстиції у Львівській області про встановлення (зміну) способу і порядку виконання судового рішення.
Із цією ухвалою не погодився Відділ ПВР УДВС Головного управління юстиції та подав на неї апеляційну скаргу, у якій заявив клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Однак, вказане клопотання задоволеним бути не може, з огляду на таке.
Частиною 1 ст. 87 КАС України встановлено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Згідно із ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Аналогічні положення викладені у ч. 1 ст. 88 КАС України, з яких вбачається, що відстрочення сплати судового збору може бути здійснено судом за умови важкого майнового стану особи, яка цей збір має сплатити.
Проте, апелянтом не надано жодного доказу на підтвердження важкого майнового стану та обставин, які викладені у клопотанні про відстрочення сплати судового збору.
З огляду на викладене, підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору відсутні, а тому апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України, згідно якої до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору становить 0,05 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» станом на 1 січня цього року мінімальна заробітна плата становить 1218 грн.
Відтак, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу становить 60,9 грн (1218 х 0,05 = 60,09 грн).
Крім того, до апеляційної скарги не долучено її копій з додатками у відповідності до кількості осіб, які беруть участь у справі (2 примірники).
Також, апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку.
Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Згідно ч. 3 цієї статті апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Із матеріалів справи вбачається, що оскаржувана ухвала Сокальським районним судом Львівської області прийнята 15.05.2014 у відкритому судовому засіданні, за відсутності осіб, які беруть участь у справі (а.с. 59-61). Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, копія цієї ухвали на адресу апелянта надійшла 23.05.2014, а апеляційна скарга на пошту здана 30.05.2014, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи відсутність підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору, апеляційна скарга подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України та з пропуском строку на апеляційне оскарження без порушення питання його поновлення, а тому у відповідності до ст.ст. 108, 189 КАС України, таку слід залишити без руху та надати 30-денний строк, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунуті шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду копій апеляційної скарги з додатками (2 примірники), заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням у ній обґрунтованих підстав пропуску цього строку, а також оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду, у розмірі 60,9 грн за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м. Львова, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38007573, Банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області, Код банку отримувача (МФО) - 825014, рахунок отримувача - 31219206781004, Код класифікації доходів бюджету - 22030001, Призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд, код ЄДРПОУ - 38007573.
Керуючись ст.ст. 87, 88, 108, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
відмовити у задоволенні клопотання Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про відстрочення сплати судового збору.
Апеляційну скаргу Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області на ухвалу Сокальського районного суду Львівської області від 15 травня 2014 року про відмову у задоволенні заяви про встановлення (зміну) способу і порядку виконання судового рішення у справі № 454/1185/14-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області про визнання протиправними дій та зобов'язання провести нарахування і виплату підвищення до пенсій, як «дитині війни» - залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки особі, яка подала апеляційну скаргу слід усунути в 30-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда