01 вересня 2014 року м. Київ В/800/4012/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Кравцов О.В., перевіривши заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 11 червня 2014 року у справі за їх позовом до Товстенської селищної ради Заліщицького району Тернопільської області, треті особи - ОСОБА_4, ОСОБА_5 , ОСОБА_6, про зобов'язання вчинити певні дії, -
28 серпня 2014 року Верховний Суд України за належністю надіслав до Вищого адміністративного суду України заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, в якій заявники просили переглянути ухвалу Вищого адміністративного суду України від 11 червня 2014 року у справі № К/800/7492/14.
Перевіривши дану заява, приходжу до висновку про її не відповідність вимогам статті 239, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 237 КАС України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів, зокрема, неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах
Згідно з пунктом 3 частини другої статті 239 КАС України у заяві про перегляд судових рішень в адміністративних справах зазначаються: конкретні різні за змістом судові рішення, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Відповідно до пункту 3 частини першої та статті другої статті 239-1 КАС України до заяви про перегляд судових рішень додаються копії різних за змістом судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Частиною третьою статті 239 КАС України передбачено, що заява підписується особою, яка її подає, або представником особи, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 239-1 КАС України Заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України, а з підстав, передбачених пунктом 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, - безпосередньо до Верховного Суду України. До заяви мають бути додані, зокрема, копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Частиною другою статті 239-1 КАС України передбачено, що до заяви додається документ про сплату судового збору.
Оскільки заява ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 зазначеним вище вимогам не відповідає, приходжу до висновку про необхідність надати заявникам строк для усунення недоліків.
Зокрема, заявникам слід оформити заяву відповідно до вимог статей 239, 239-1 КАС України: надати копії судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, вказати, яка саме норма матеріального права була неоднакового застосована судом (судами) касаційної інстанції, надати документ про сплату судового збору, надати копії заяви відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі та підписати дану заяву.
Керуючись статтями 108, 239, 239-1, 239-2 КАС України, -
Надати ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до 29 вересня 2014 року строк для усунення недоліків касаційної скарги про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 11 червня 6 серпня 2014 року у справі за їх позовом до Товстенської селищної ради Заліщицького району Тернопільської області, треті особи - ОСОБА_4, ОСОБА_5 , ОСОБА_6, про зобов'язання вчинити певні дії.
У разі невиконання зазначених вимог, заява буде визнана неподаною та повернута особам, які її подали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого адміністративного суду України Кравцов О.В.