Ухвала від 28.08.2014 по справі 201/2129/13-а

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

28 серпня 2014 року м. Київ К/800/46043/14

Суддя Вищого адміністративного суду України Кравцов О.В., розглянувши матеріали касаційної скарги Дніпропетровського обласного військового комісаріату на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області , ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними,

ВСТАНОВИВ:

21 серпня 2014 року Дніпропетровський обласний військовий комісаріат звернувся до суду із касаційною скаргою на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2013 року. У касаційній скарзі просив поновити строк на касаційне оскарження вищезазначеного рішення.

Відповідно до частини другої статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Частиною четвертою статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи дату прийняття ухвали суду апеляційної інстанції та дату звернення до Вищого адміністративного суду України із даною касаційною скаргою, є підстави вважати, що строк, встановлений частиною другою статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України пропущений.

Підставою пропуску строку звернення до суду з касаційною скаргою Дніпропетровський обласний військовий комісаріат зазначає те, що 29 липня 2014 року на адресу скаржника надійшла копія постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2013 року про що свідчить штамп вхідної кореспонденції на копії постанови.

Зазначений доказ поважності пропуску строку звернення до суду не є належним.

Тому скаржнику слід надати докази звернення до суду апеляційної інстанції із заявою про видачу копії рішення.

З огляду на положення частини другої статті 212, частини четвертої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, а також дату подання касаційної скарги, скаржнику необхідно надати суду докази, що підтверджують наведені скаржником підстави пропуску строку звернення до суду з касаційною скаргою або зазначити інші підстави для поновлення строку касаційного оскарження, з наданням належних доказів, що їх підтверджують.

Враховуючи наведену обставину та положення частин третьої та четвертої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення зазначених недоліків.

Керуючись частиною першою статті 108, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Дніпропетровський обласний військовий комісаріат на постанову Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 28 листопада 2013 року залишити без руху.

Усунути зазначені в ухвалі недоліки протягом 30 днів з моменту отримання цієї ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кравцов О.В.