Ухвала від 10.09.2014 по справі 806/2452/14

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Черноліхов С.В.

Суддя-доповідач:Жизневська А.В.

УХВАЛА

іменем України

"10" вересня 2014 р. Справа № 806/2452/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Жизневської А.В.

суддів: Котік Т.С.

Малахової Н.М.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "24" липня 2014 р. у справі за позовом публічного акціонерного товариства "Житомирський комбінат силікатних виробів" до Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення ,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 24 липня 2014 року позов задоволено. Визнано протиправним і скасовано податкове повідомлення-рішення Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області від 15 травня 2014 року № 0000882201. Стягнуто з Державного бюджету України на користь публічного акціонерного товариства "Житомирський комбінат силікатних виробів" 182, 70 грн. сплаченого судового збору.

Апелянт в апеляційній скарзі просить скасувати вказану постанову та прийняти нову про відмову у задоволені позову.

Перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що не підлягає до задоволення з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що за результатами проведеної працівниками Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області (далі-ОДПІ) документальної планової виїзної перевірки публічного акціонерного товариства "Житомирський комбінат силікатних виробів" (далі-Товариство) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня по 31 грудня 2013 року та з питань дотримання вимог законодавства по єдиному соціальному внеску за період з 01 січня 2011 року по 31 грудня 2013 року та на підставі акту перевірки № 2742/06-25-22-01/00290676 від 30 квітня 2014 року (а.с.7-10) прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000882201 від 15 травня 2014 року про застосування до Товариства штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 16320, 00 грн.

Згідно вказаних документів останнє порушило пункт 9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", не забезпечило щоденний друк фіскальних звітних чеків на реєстраторі розрахункових операцій в 48 випадках.

Суд встановив, що Товариство за період з 01 січня по 31 грудня 2013 року, крім виготовлення та реалізації силікатних виробів власного виробництва, також надавало послуги їдальні виключно своїм працівникам.

За висновками податкового органу Товариство проводило розрахунки за готівкові кошти, а при такій діяльності підлягає застосуванню реєстратор розрахункових операцій. У порушення пункту 9 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" не забезпечено щоденний друк фіскальних звітних чеків на реєстраторі розрахункових операцій з фіскальним номером 0625009338, а саме за: 19 і 20 січня 2013 року, 26 і 27 січня 2013 року, 30 січня 2013 року, 02 і 03 лютого 2013 року, 09 і 10 лютого 2013 року, 16 і 17 лютого 2013 року, 23 і 24 лютого 2013 року, 02 і 03 березня 2013 року, 16 і 17 березня 2013 року, 23 і 24 березня 2013 року, 30 і 31 березня 2013 року, 06 і 07 квітня 2013 року, 13 і 14 квітня 2013 року, 19, 20 і 21 квітня 2013 року, 27 і 28 квітня 2013 року, 18 і 19 травня 2013 року, 25 і 26 травня 2013 року, 01 і 02 червня 2013 року, 06 і 09 червня 2013 року, 15 і 16 червня 2013 року, 22, 28, 29 і 30 червня 2013 року, 06 і 07 липня 2013 року, 13 і 14 липня 2013 року.

Проте, суд такі висновки вірно визнав неправомірними.

Так, згідно п.9 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

За порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання (пункт 4 статті 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").

Суд зробив вірний висновок, що зазначена фінансова санкція встановлена за порушення суб'єктами підприємницької діяльності вимоги закону щоденно друкувати фіскальний звітний чек та зберігати його в книзі обліку розрахункових операцій.

Згідно зі статтею 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті; розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року № 199 затверджено вимоги щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування.

При розгляді справи суд з'ясував, що у пункті 2 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування зміну визначено як період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту. У примітках до формату і розрядності даних, що зберігаються у фіскальній пам'яті (додаток до названих Вимог) зазначено, що максимальна тривалість зміни РРО не повинна перевищувати 24 години. У разі, коли підприємство не здійснює діяльність у конкретні дні, що підтверджується відповідним наказом по підприємству, та реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, то відповідно і фіскальні чеки не друкуються. У робочі дні підприємства реєстратор розрахункових операцій повинен бути у ввімкненому стані, і роздрукування фіскального звітного чека є обов'язковим.

Згідно представлених документів 02 липня 2012 року за № 417 виконавчим комітетом Житомирської міської ради позивачеві видано свідоцтво про встановлення режиму роботи об'єкта торгівлі та сфери послуг (а.с.12), відповідно до якого Товариству встановлено семиденний робочий тиждень (без вихідних).

Разом з тим, згідно з наказом по Товариству № 171 а.д. від 25 грудня 2008 року (а.с.13), на комбінаті встановлено п'ятиденний робочий тиждень для працівників їдальні.

Судом встановлено, що їдальня фактично працює п'ять днів на тиждень, що підтверджено розрахунками заробітної плати (а.с.14-20). У дні, вказані в акті перевірки, працівниками їдальні розрахункові операції не проводилися.

За таких обставин, суд зробив обгрунтований висновок, що Товариство не мало законодавчо встановленого обов'язку зі здійснення роздрукування фіскальних звітних чеків 19 і 20 січня 2013 року, 26 і 27 січня 2013 року, 30 січня 2013 року, 02 і 03 лютого 2013 року, 09 і 10 лютого 2013 року, 16 і 17 лютого 2013 року, 23 і 24 лютого 2013 року, 02 і 03 березня 2013 року, 16 і 17 березня 2013 року, 23 і 24 березня 2013 року, 30 і 31 березня 2013 року, 06 і 07 квітня 2013 року, 13 і 14 квітня 2013 року, 19, 20 і 21 квітня 2013 року, 27 і 28 квітня 2013 року, 18 і 19 травня 2013 року, 25 і 26 травня 2013 року, 01 і 02 червня 2013 року, 06 і 09 червня 2013 року, 15 і 16 червня 2013 року, 22, 28, 29 і 30 червня 2013 року, 06 і 07 липня 2013 року, 13 і 14 липня 2013 року.

Постанову прийнято з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду та не впливають на правильність прийнятого рішення.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Житомирської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Житомирській області залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "24" липня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя А.В. Жизневська

судді: Т.С. Котік

Н.М. Малахова

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Публічне акціонерне товариство "Житомирський комбінат силікатних виробів" вул.Промислова,10,м.Житомир,10000

3- відповідачу/відповідачам: Житомирська об"єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Житомирській області м-н Перемоги,2,м.Житомир,10014

4-третій особі: - ,