Ухвала від 09.09.2014 по справі 2а-1026/11/1415

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

09 вересня 2014 року м. Київ К/800/40592/14

Суддя Вищого адміністративного суду України Цуркан М.І., розглянувши матеріали касаційної скарги Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі Миколаївської області на ухвалу Кривоозерського районного суду Миколаївської області від 8 квітня 2014 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 червня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі Миколаївської області про визнання бездіяльності протиправною щодо відмови здійснити перерахунок підвищення до пенсії як дитині війни та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

Відповідачем заявлено клопотання про роз'яснення постанови Кривоозерського районного суду Миколаївської області від 24 березня 2011 року, якою визнано протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі Миколаївської області та зобов'язано здійснити перерахунок підвищення до пенсії ОСОБА_1 з 1 вересня 2010 року по 28 лютого 2011 року в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру, встановленого частиною 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і провести відповідні виплати з урахуванням виплачених сум та здійснювати в подальшому нарахування і виплату у вказаному розмірі в період дії статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Ухвалою Кривоозерського районного суду Миколаївської області від 8 квітня 2014 року, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 червня 2014 року, відмовлено у задоволенні заяви про роз'яснення постанови суду, оскільки у клопотанні йдеться про питання, які не стосуються предмету спору, зокрема, як виплачувати пенсію після 28 лютого 2011 року.

Відповідач звернувся з касаційною скаргою на зазначені рішення судів, в якій просить їх скасувати та постановити нове рішення про роз'яснення постанови суду.

У відкритті касаційного провадження у справі належить відмовити.

Згідно з частиною третьою статті 211 КАС України підставами касаційного оскарження є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.

За змістом пункту 4 частини другої статті 213 КАС України касаційна скарга повинна бути обґрунтованою, тобто містити посилання на помилкове застосування судами норм матеріального права, які не підлягають застосуванню до спірних відносин; та/або неправильне застосування норм матеріального права, які хоч і підлягають застосуванню, проте неправильно витлумачені судами; та/або порушення судами норм процесуального права (та пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи, у випадку, якщо оскаржується судове рішення по суті).

Відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Касаційна скарга не є обґрунтованою та не викликає необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки відповідачем не наведено жодного доводу про спростування висновків судів.

Керуючись статтями 211, 213, пунктом 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за скаргою Управління Пенсійного фонду України в Кривоозерському районі Миколаївської області на ухвалу Кривоозерського районного суду Миколаївської області від 8 квітня 2014 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 червня 2014 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М.І. Цуркан