01 вересня 2014 р. Справа № 804/13171/14
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову гр. ОСОБА_1 до Начальника Управління Укртрансінспекції у Дніпропетровській області Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті Малого В.В. про скасування постанови №019478 від 31.07.2014р., -
28.08.2014р. гр. ОСОБА_1 звернувся з позовом до Начальника Управління Укртрансінспекції у Дніпропетровській області Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті Малого В.В. та просить скасувати постанову №019478 від 31.07.2014р. про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.
Вивчивши матеріали адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що даний позов слід залишити без руху на підставі ч. 1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.
Частиною 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з доданих до позову документів, позивачем додано до позову документ про сплату судового збору немайнового характеру на суму 73 грн. 08 коп. відповідно до Закону України «Про судовий збір», який набрав чинності з 01.11.2011р., тоді як заявлені позовні вимоги є майновими, які не оплачені позивачем судовим збором ( відповідного документу не надано) та за ними повинно бути сплачено судовий збір як за майновий спір, виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів, чи правових актів індивідуальної дії), дій, чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для зміни майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень, може призвести до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно, оскарження такого рішення, спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яка впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою (рішення Європейського Суду від 14.10.2010р. у справі «Щокін проти України).
За таких обставин, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що вимоги щодо незаконності, протиправності, неправомірності та скасування рішень суб'єкта владних повноважень щодо застосування фінансових (штрафних) санкцій до суб'єктів господарської діяльності є майновими, оскільки зазначені позовні вимоги є безпосереднім наслідком зміни майнового стану позивача.
Відповідна правова позиція викладена і в інформаційному листі Вищого адміністративного Суду України від 18.01.2012р. №165/11/13-12 щодо застосування підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір».
Згідно зазначеної норми, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 відсоток розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат.
При цьому, під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору.
Так, на момент подання позивачем даного позову - 28.08.2014р. судовий збір за подання позову майнового характеру у розмірі 10 відсотків ставки судового збору становить 182 грн. 70 коп.
Виходячи з того, що загальна сума позову про скасування рішення відповідача №019478 від 31.07.2014р. про застосування фінансових санкцій складає 1700 грн. 00 коп., то позивач повинен сплатити судовий збір за подання позову майнового характеру у розмірі 10 відсотків ставки судового збору, тоді як позивачем сплачено лише 73 грн.08 коп., що підтверджується квитанцією №121212.61.1 від 26.08.2014р.
Таким чином, позивачу слід здійснити сплату судового збору як за подання майнового адміністративного позову та з урахуванням уже сплаченої суми сплатити судовий збір у розмірі 109 грн. 62 коп. (182,70 - 73.08) про що надати суду відповідний документ щодо сплати судового збору у відповідності до вимог ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вищезазначені недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у строк до 12.09.2014 року шляхом надання позивачем до канцелярії адміністративного суду документу про сплату судового збору у розмірі 109 грн. 62 коп. згідно до вимог ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням розміру судового збору, встановленого Законом України «Про судовий збір».
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 106, ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Адміністративний позов гр. ОСОБА_1 до Начальника Управління Укртрансінспекції у Дніпропетровській області Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті Малого В.В. про скасування постанови №019478 від 31.07.2014р. - залишити без руху.
Позивачу у строк до 12 вересня 2014 року усунути недоліки позовної заяви шляхом надання позивачем до канцелярії адміністративного суду документу про сплату судового збору у розмірі 109 грн. 62 коп. згідно до вимог ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням розміру судового збору, встановленого Законом України «Про судовий збір».
Роз'яснити позивачеві, що відповідно до п.1 ч.3 ст. 108 КАС України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О.Конєва