Постанова від 29.07.2014 по справі 463/3575/14-п

Справа №3/463/815/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2014 року суддя Личаківського районного суду м. Львова - Головатий Р.Я., розглянувши справу про притягнення до відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого начальником відділу комунального господарства ЛРА ЛМР, проживаючого: АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КпАП України, -

ВСТАНОВИВ:

як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АБ2 №331132 від 26.06.2014р., ОСОБА_1 26.05.2014р. об 11.00 год. будучи посадовою особою порушив правила норм і стандартів ДСТУ 3587-97 - не забезпечив безпеку дорожнього руху по вул. Личаківській (шляхопровід ) у м. Львові, зокрема допустив падіння гілки дерева на проїзну частину, внаслідок чого було пошкоджено автомобіль «TOYOTA CAMRY» д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КпАП України заперечив з підстав, викладених у поданих до суду письмових запереченнях. Просить проваження у справі закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи, вважаю, що провадження у справі слід закрити за відсутністю складу правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КпАП України з таких підстав.

У відповідності до вимог п.1 ч.1 ст.247 КпАП України, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до диспозиції ч.4 ст.140 КпАП України відповідальність настає, зокрема, за порушення посадовими особами правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до рішення виконавчого комітету №195 від 14.03.14 «Про контроль за охороною зелених насаджень у м.Львові» визначені контрольні функції виконавчих органів Львівської міської ради за дотримання контролю за охороною зелених насаджень. Так, районні адміністрації у місті здійснюють технологічний контроль за станом експлуатації і утриманням вуличних насаджень та на території мікрорайонів. кварталів і на прибудинкових територіях. Повноваження організації озеленення, охорони та утримання зелених насаджень у місті входять до компетенції управління екології та благоустрою Львівської міської ради (п.5.39 Положення про управління екології, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 27.10.06. №1197 із наступними доповненнями).

Дерево, з якого згідно з протоколом про адміністративне правопорушення впала гілка та пошкодила автомобіль знаходиться в лісосмузі, яку районна адміністрація не обслуговує і яка не перебуває на її балансі. Частково дерева вздовж дороги, де сталася подія, а саме на дорозі, що веде з м.Винники до м.Львова, розташовані в межах заказника «Чортова скеля» , а частково перебуває на балансі ДП «Львівський лісгосп». В протоколі невірно зазначено, що подія сталася на вул.Личаківській (шляхопровід), що підтверджується доданою до адмінматеріалів схемою місця ДТП. Окрім того, в картці обліку дорожньо-транспортної пригоди також містяться розбіжності щодо місця пригоди, а саме зазначено місце скоєння ДТП-Личаківська, 2 із прив'язкою бордюр-будинок.

Враховуючи вищенаведене, оскільки до повноважень ЛРА ЛМР не входить питання контролю за станом експлуатації та утримання вказаного у протоколі зеленого насадження, що спричинило пошкодження транспортного засобу, оскільки таке знаходиться на територію, на яку компетенція ЛРА ЛМР не поширюється, тому суд приходить до висновку, що провадження у справі про притягнення посадової особи ЛРА ЛМР - ОСОБА_1 до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.140 КпАП України слід закрити.

Керуючись ч.4 ст.140, ст.247 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.4 ст.140 КпАП України закрити за відсутності у його діях складу адміністративного правопорушення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга, а прокурором може бути внесено подання до апеляційного суду Львівської області через Личаківський районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Р.Я. Головатий