18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
26 серпня 2014 року Справа № 925/74/13-г
Господарський суд Черкаської області у складі: головуючого судді Чевгуза О.В., із секретарем Олійник І.С., за участю представників:
від кредиторів: представники не з'явились,
від ліквідатора: Колос О.М. - представник за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси клопотання ліквідатора про затвердження ліквідаційного балансу, звіту ліквідатора про проведену роботу по ліквідації банкрута, затвердження оплати послуг ліквідатора та витрат
у справі за заявою прокурора Катеринопільського району в інтересах держави в особі Катеринопільської об'єднаної державної податкової інспекції (правонаступником якої є Звенигородська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у черкаській області)
до товариства з обмеженою відповідальністю «КПІ-Сервіс», смт Катеринопіль, Черкаська область
про визнання банкрутом, -
18 січня 2013 року господарський суд Черкаської області за заявою прокурора Катеринопільського району в інтересах держави в особі Катеринопільської об'єднаної державної податкової інспекції порушив провадження у справі про банкрутство боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "КПІ-Сервіс" згідно з положеннями ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) як такого, що відсутній.
Провадження у справі згідно з частиною першою розділу Х Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 22.12.2011, здійснюється згідно з положеннями Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції до 19.01.2013.
31 січня 2013 року господарський суд прийняв постанову про визнання боржника банкрутом та відкрив процедуру його ліквідації.
Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Ярмолінського Юрія Васильовича.
Після закінчення ліквідаційної процедури до суду з клопотанням про затвердження ліквідаційного балансу, звіту ліквідатора про проведену роботу по ліквідації банкрута, затвердження оплати його послуг та витрат звернувся ліквідатор.
Ухвалою від 09.01.2014 господарський суд затвердив звіт ліквідатора, провадження у справі припинив.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 31.03.2014 ухвалу господарського суду Черкаської області від 09.01.2014 скасовано.
Клопотання про затвердження ліквідаційного балансу, звіту ліквідатора про проведену роботу по ліквідації банкрута, затвердження оплати його послуг та витрат призначено до розгляду.
Викликані у судове засідання представники публічного акціонерного товариства "Банк Перший", Звенигородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області, гр. ОСОБА_3, гр. ОСОБА_4 на з'явилися, про причини неявки не повідомили.
Відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними матеріалами.
В судовому засіданні представник банкрута клопотання ліквідатора підтримав частково та пояснив, що зазначені у постанові суду апеляційної інстанції недоліки звіту ліквідатора не усунуті.
Заслухавши представника банкрута, дослідивши матеріали справи, суд вважає клопотання ліквідатора таким, що підлягає до часткового задоволення з огляду на наступне.
Частиною 1 ст. 25 Закону визначені повноваження ліквідатора, зокрема, останній з дня свого призначення: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження, виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута, здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством, аналізує фінансове становище банкрута, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту, вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, реалізує майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.
Згідно з ст. 32 Закону після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:
показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації);
відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;
копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна;
реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;
документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Як встановлено постановою Київського апеляційного господарського суду від 31.03.2014 звіт ліквідатора містить відомості про 14 епізодів звернення ліквідатора до правоохоронних органів з метою відшукування майна боржника та відшкодування збитків, проте не містить відомостей про результати їх розгляду.
Як пояснив у судовому засіданні представник боржника, зазначені у постанові суду апеляційної інстанції до цього часу не усунуті.
Таким чином, господарський суд вважає, що клопотання про затвердження звіту ліквідатора у запропонованій редакції до задоволення не підлягає, оскільки містить відомості про можливу наявність боржників підприємства - банкрута та потенційних джерел задоволення вимог кредиторів.
Клопотання ліквідатора також містить прохання про затвердження судом звіту ліквідатора про затвердження звіту про оплату послуг та відшкодування витрат та оплати послуг ліквідатора.
Відповідно до ч. ч. 13, 14, 16 ст. 31 Закону кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.
Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.
Звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.
Комітет кредиторів 02.12.2013 затвердив звіт ліквідатора Ярмолінського Ю.В. про оплату послуг за період з 31.03.2013 по 02.12.2012 у розмірі 23014 грн. та витрати на суму 11423 грн. 34 коп.
Таким чином, суд вважає за необхідне затвердити звіт ліквідатора банкрута про оплату послуг та звіт про відшкодування витрат за вказаний період проведення ліквідаційної процедури в розмірі, встановленому комітетом кредиторів.
Крім того, до суду звернувся ОСОБА_3 із заявою про зупинення провадження у справі про банкрутство до розгляду цивільної справи Васильківським міськрайонним судом Київської області за позовом ОСОБА_3 до товариства з обмеженою відповідальністю «КПІ-Сервіс» про відшкодування завданих збитків.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
У відповідності до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.
Так, нормами Господарського процесуального права, зокрема положеннями статті 79 суд наділений правом зупиняти провадження у справі за клопотанням сторони у справі, прокурора, який бере участь у судовому процесі, або за власною ініціативою у випадках:
1) призначення господарським судом судової експертизи;
2) надсилання господарським судом матеріалів до слідчих органів;
3) заміни однієї сторони правонаступником.
Як зазначалось вище провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України згідно ст. 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Однак, норми Закону мають пріоритетне значення перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом.
Пунктом 17 ст. 11 Закону встановлено, що господарський суд не має права зупиняти провадження у справі про банкрутство.
Отже, клопотання ОСОБА_3 про зупинення провадження у справі про банкрутство являється безпідставним.
З огляду на вищезазначене, керуючись ст. 86 ГПК України, ст. ст. 3-1, 11, 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд -
У задоволенні клопотання ліквідатора про затвердження звіту та ліквідаційного балансу відмовити.
Затвердити звіт ліквідатора банкрута про оплату послуг та звіти про відшкодування витрат за вказаний період проведення ліквідаційної процедури в розмірі, встановленому комітетом кредиторів згідно з протоколом від 02.12.2013.
Зобов'язати ліквідатора вжити невідкладних заходів щодо завершення ліквідаційної процедури.
У задоволенні клопотання ОСОБА_3 про зупинення провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «КПІ-Сервіс» відмовити.
Суддя О.В. Чевгуз