79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
01.09.14 Справа № 914/2854/14
Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії:
головуючого-судді Новосад Д. Ф.
суддів Михалюк О.В.
Мельник Г.І.
розглянувши апеляційну скаргу Львівського обласного центру зайнятості, м. Львів, № 19-2992/014 від 19.08.2014
на ухвалу господарського суду Львівської області від 12.08.2014, суддя Коссак С.М.
у справі № 914/2854/14
за позовом: Львівського обласного центру зайнятості, м. Львів
до відповідача: Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів
про визнання права власності
Ухвалою господарського суду Львівської області від 12.08.2014 у справі № 914/2854/14 (суддя Коссак С.М.) повернуто позовну заяву Львівського обласного центру зайнятості та додані до неї документи без розгляду.
Не погоджуючись з ухвалою господарського суду Львівської області від 12.08.2014 у справі № 904/2854/14, позивач - Львівський обласний центр зайнятості, подав апеляційну скаргу.
28.08.2014 автоматизованою системою документообігу суду апеляційну скаргу Львівського обласного центру зайнятості, м. Львів, № 19-2992/014 від 19.08.2014, розподілено до розгляду судді-доповідачу Новосад Д.Ф.
З урахуванням положень ст. 4-6 ГПК України, п. 3.1.7 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, п. 6 рішення зборів суддів (протокол № 6 від 28.12.2010) зі змінами, внесеними рішенням зборів суддів (протокол № 13 від 03.08.2012), розпорядженням голови Львівського апеляційного господарського суду від 29.08.2014 в склад колегії по розгляду апеляційної скарги Львівського обласного центру зайнятості введено суддів - Михалюк О.В., Мельник Г.І.
Згідно з ч. 3 ст. 94 Господарського процесуального кодексу України, до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Скаржником в порушення вимог ч.3 ст. 94 ГПК України до апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі. Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду ставка судового збору встановлюються у 0,5 розміру мінімальної заробітної плати. Отже, у даному випадку за подання до господарського суду апеляційної скарги на ухвалу суду скаржник (Львівський обласний центр зайнятості) повинен сплатити 609, 00 грн. судового збору.
Водночас, Львівський обласний центр зайнятості у апеляційній скарзі зазначає, що як орган Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, звільнений від сплати судового збору.
Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняється, в тому числі, органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно з Положення про Львівський обласний центр зайнятості, Львівський обласний центр зайнятості є органом державної служби зайнятості, на який покладається функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Центр зайнятості підпорядковується та підзвітний Державному центру зайнятості - виконавчій дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Відповідно до пп.11 п. 4 вказаного положення Львівський обласний центр зайнятості представляє інтереси Фонду в судах та інших органах.
Однак, з матеріалів справи вбачається, що у спірних відносинах Львівський обласний центр зайнятості не представляє інтереси Фонду, а особисті інтереси. Адже, позивач просить скасувати розпорядження Франківської районної адміністрації Львівської міської ради від 06.01.2005 № 12 "Про оформлення права власності на будівлю Б-1 (гаражі) по вул. Городоцькій, 163", оформити право власності Львівського обласного центру зайнятості на гаражі, що знаходяться за адресою м. Львів, вул. Городоцька, 163. Отже, Львівський обласний центр зайнятості у даному спорі не виступає від імені Фонду та не є його органом, тому і не звільнений від сплати судового збору. Враховуючи наведене, Львівським обласним центром зайнятості не подано доказів того, що він здійснює представництво у спірних відносинах як орган Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України.
Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.
За викладених обставин та, беручи до уваги невідповідність апеляційної скарги вимогам розділу ХІІ ГПК України, колегія суддів вважає за необхідне повернути її скаржнику.
Одночасно, суд звертає увагу на те, що після усунення обставин, які були підставою для повернення апеляційної скарги, її може бути подано повторно відповідно до ч. 4 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України. Таким чином, скаржник не позбавлений права повторно звернутися до Львівського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою у загальному порядку.
Керуючись ст. 86, ч. 3 ст. 94, п. 3 ч. 1, ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд ,-
Апеляційну скаргу Львівського обласного центру зайнятості, м. Львів, № 19-2992/014 від 19.08.2014, додані до неї матеріали, всього на 13 аркушах та поштовий коверт, повернути скаржнику.
Головуючий-суддя Новосад Д. Ф.
Судді Михалюк О.В.
Мельник Г.І.