Постанова від 04.08.2014 по справі 826/9209/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

Вн. №27/241

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

04 серпня 2014 року № 826/9209/14

за позовом Публічного акціонерного товариства "Київенерго"

до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва

про визнання протиправним та скасування рішення

Суддя О.В.Головань

Обставини справи:

Позовні вимоги заявлені про визнання протиправним та скасування рішення Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва від 12.06.14 р. №690 про застосування фінансових санкцій за подання до органів Пенсійного фонду України недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку.

В судовому засіданні 23.07.14 р. оголошено ухвалу про перехід до розгляду справи в порядку письмового провадження згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, оскільки до судового засідання не з'явився представник відповідача, повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи; судом заслухано пояснення представника позивача; необхідності заслуховувати пояснення свідка чи експерта немає.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Київенерго" зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

12.06.14 р. Управлінням Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва складено акт №690 про виявлення порушення подання недостовірних відомостей до персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України (п. 5 ч. 9 ст. 106 ЗУ №1068-IV), згідно якого встановлено подання недостовірних індивідуальних відомостей до відділу СПОВ за 2005 р. на застрахованих осіб - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 (невірно вказано код типу ставки, невідповідність даних україномовної сторінки паспорта), що є порушення пп. 4 п. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та правопорушенням згідно п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону.

Також 12.06.14 р. Управлінням прийнято рішення №690 про застосування фінансових санкцій за подання до органів Пенсійного фонду України недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, згідно якого за вказане порушення на товариство накладено штраф у розмірі 170 грн.

Позивач - Публічне акціонерне товариство "Київенерго" - вважає вказане рішення незаконним та просить його скасувати з таких підстав.

Позивач зазначає, що при винесенні оскаржуваного рішення Управлінням застосовано норми Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що не діяли станом на час складення акту та прийняття рішення.

Відповідач - Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва - проти задоволення позовних вимог заперечив, посилаючись на можливість застосовування вказаних положень Закону з огляду на положення аб. 6 п. 7 р. VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представника позивача, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення з таких підстав.

Згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції до 01.01.11 р.) -

страхувальник зобов'язаний: 4) подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом (пп.4 п. 4 ст. 17);

Виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: 5) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 9 ст. 106).

Ст.17 та ч. 9 ст. 106 Закону виключено на підставі Закону N 2464-VI від 08.07.10 р. "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" з 01.01.11 р.

Згідно аб. 6 п. 7 р. VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

В даному випадку факт порушення законодавства за 2005 р. та накладення санкцій за вказане порушення мало місце у 2014 р., тобто, мова не йде про стягнення заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, а про штрафні санкції, нараховані у 2014 р.

Відповідно, положення аб. 6 п. 7 р. VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" на правовідносини сторін не розповсюджується, і у Управління відсутні правові підстави для застосування положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що стратили чинність.

Згідно ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано; безсторонньо; добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно.

В даному випадку оскаржуване рішення прийняте відповідачем як суб'єктом владних повноважень необґрунтовано, що є підставою для задоволення позовних вимог.

На підставі вищевикладеного, ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Визнати незаконним та скасувати рішення Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва від 12.06.14 р. №690 про застосування фінансових санкцій за подання до органів Пенсійного фонду України недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку.

3. Стягнути з державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства "Київенерго" 182, 7 грн. судового збору.

4. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя О.В. Головань

Повний текст постанови

виготовлено і підписано 04.08.14 р.