Постанова від 28.08.2014 по справі 822/3070/14

Копія

Справа № 822/3070/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2014 року 15:55м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіКовальчук А.М.

при секретаріБачку А.М.

за участі:представників сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області до Ізяславської центральної районної лікарні про зобов'язання виконати п. 5, 6 Вимоги, -

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція в Хмельницькій області звернулася до суду з позовною заявою до Ізяславської центральної районної лікарні в якій з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог просить зобов'язати відповідача виконати п.5 Вимоги "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 14.03.2014 року №3-33/804.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що Шепетівською об'єднаною державною фінансовою інспекцією відповідно до п.7.3.2.1 плану роботи Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області на I квартал 2014 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Ізяславської центральної районної лікарні за період з 01.02.2012 року по 31.02.2014 року, якою встановлено ряд порушень та недоліків. За результатами проведеної перевірки складено акт від 11.03.2014 року №3-35/4, яким зафіксовано порушення. З метою повного усунення виявлених порушень, попередження їх виникнення в подальшому, на підставі п.7 ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26 січня 1993 року № 2939 об'єкту контролю надіслано Вимоги «Про усунення порушень, виявлених ревізією» від 14.03.2014 року №3-33/804. Оскільки станом на дату подання позову відповідачем виявлені в ході перевірки порушення не усунуті позивач просить суд зобов'язати Ізяславську центральну районну лікарню виконати Вимоги Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 14.03.2014 року №3-33/804.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені вимоги, підтвердив зазначені в позовній заяві обставини, просив позов задоволити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі та зазначив, що п.5 Вимоги "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 14.03.2014 року №3-33/804 буде виконано. Вказав, що Ізяславська ЦРЛ листом від 04.08.2014 року №684 на адресу комунального закладу "Ізяславський Центр ПМСД" направлено претензію про відшкодування суми 28698 грн. 45 коп., а КЗ "Ізяславський Центр ПМСД" в свою чергу звернувся до Ізяславської районної ради з листом про виділення додаткових коштів на оплату заборгованості за послуги теплопостачання за жовтень-грудень 2013 року. При поступленні коштів заборгованість перед районним бюджетом буде погашена.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Шепетівською об'єднаною державною фінансовою інспекцією відповідно до п.7.3.2.1 плану роботи Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області на I квартал 2014 року проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Ізяславської центральної районної лікарні за період з 01.02.2012 року по 31.02.2014 року, якою встановлено ряд порушень та недоліків, що відображені в акті ревізії від 11.03.2014 року №3-35/4. З метою повного усунення виявлених порушень, попередження їх виникнення в подальшому, на підставі п.7 ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" від 26 січня 1993 року № 2939 об'єкту контролю надіслано Вимоги «Про усунення порушень, виявлених ревізією» від 14.03.2014 року №3-33/804.

Ревізією щодо п.5 Вимог встановлено, що у період з 01.10.2013 р. по 31.12.2013 р. Ізяславською ЦРЛ здійснювалась оплата для КП "Ізяславтепломережа" за надані послуги з теплопостачання у будівлі профілакторію, який знаходився на балансі відповідача. В будівлі розміщені кабінети Комунального закладу "Ізяславський центр первинної медико-санітарної допомоги", який відповідно до укладених з Ізяславською ЦРЛ договорів на відшкодування витрат, понесених за теплопостачання №21/2271 від 21.10.2013 року, №27/2273 від 05.11.2013 року, №29/2271 від 05.11.2013 року має здійснювати відшкодування витрат, понесених за теплопостачання. У порушення ст.ст. 3, 56 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 року №2456-VI та п.п.3.3, 3.4 умов вищевказаних договорів, КЗ "Ізяславський ЦПСМСД" за жовтень-грудень 2013 року відшкодовано Ізяславській ЦРЛ витрати, понесені за опалення приміщення в меншому розмірі, ніж фактичні витрати відповідно до фактично займаної площі на загальну суму 28698 грн. 45 коп.

З метою усунення виявлених порушень п.5 Вимог зобов'язано відповідача: - відобразити в обліку дебіторську заборгованість за КЗ "Ізяславський ЦПСМСД", щодо якої здійснено безпідставні витрати на загальну суму 28698 грн. 45 коп.; - провести претензійно-позовну роботу з КЗ "Ізяславський ЦПСМСД" щодо відшкодування коштів; - в іншому випадку стягнути з осіб, винних у безпідставному покритті за рахунок бюджетних коштів витрат сторонніх юридичних та фізичних осіб на суму 28698 грн. 45 коп. шкоду у порядку та розмірі, встановленому ст.ст. 130-136 Кодексу законів про працю України.

Відповідно до п. 46 постанови КМУ від 20.04.06 №550 "Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними підрозділами", (надалі - Порядок) у випадках, коли підконтрольною установою не вжито заходів щодо усунення порушень до закінчення ревізії, об'єкту контролю направляється письмова вимога про усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.

Згідно із п. 52 Порядку, органи служби здійснюють контроль за усуненням об'єктами контролю порушень законодавства за результатами аналізу їх зворотного інформування про вжиті заходи.

Відповідно до ст.1, 2 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" здійснення державного фінансового контролю забезпечує центральний орган виконавчої влади, уповноважений Президентом України на реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю (далі - орган державного фінансового контролю). Орган державного фінансового контролю у своїй діяльності керується Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами, актами Президента України та Кабінету Міністрів України.

Головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.

Суд встановив, що відповідач не виконав п.5 Вимоги Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 14.03.2014 року №3-33/804.

Суд приймає до уваги, що відповідачем Вимоги Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 14.03.2014 року №3-33/804 не оскаржувались.

Відповідно до ст.15 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.

Згідно із п.7 ст.10 Закону органу державного фінансового контролю надається право пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Відповідно із п.10 ч.1 ст.10 Закону органу державного фінансового контролю надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Крім того, згідно з абз.3 п.п.4 п.4 Положення про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 року №499/2011, Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальності винних осіб, а саме: звертається до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

А суд, згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Отже, виходячи зі змісту наведених норм законодавства та враховуючи встановлені обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області до Ізяславської центральної районної лікарні про зобов'язання виконати Вимоги Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 14.03.2014 року №3-33/804 є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 19 Конституції України, Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" ст. ст. 71, 86, 159-163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

позов Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області задоволити.

Зобов'язати Ізяславську центральну районну лікарню виконати п.5 Вимоги "Про усунення порушень виявлених ревізією" від 14.03.2014 року №3-33/804.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 01 вересня 2014 року

Суддя/підпис/

"Згідно з оригіналом" Суддя А.М. Ковальчук