ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
м. Київ
03 липня 2014 року 10:25 № 826/6570/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шулежка В.П.,
при секретарі - Пасічнюк С.В.,
за участю сторін:
представник позивача - Галкін В.Ю.,
представники відповідача - Войтенко Д.Ю., Туман Н.В.,
представники третьої особи - Сидоренко А.С., Куницький В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Укртрансгаз» до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників, за участю третьої особи - національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось публічне акціонерне товариство «Укртрансгаз» (надалі - ПАТ «Укртрансгаз», позивач) до Міжрегіонального головного управління Міндоходів - Центрального офісу з обслуговування великих платників (надалі - Центральний офіс, відповідач), за участю третьої особи - національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» (надалі - НАК «Нафтогаз України», третя особа) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 17.04.2014р. №0000444102, яким позивачу донараховано грошове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 577 077 066,00 грн. та нараховано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 288 538 533,00 грн.
Свої позовні вимоги ПАТ «Укртрансгаз» обґрунтовує тим, що висновки акту перевірки, на підставі яких винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення, не відповідають дійсним обставинам справи та нормам чинного законодавства, і тому позивач вважає прийняте рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Позивач зазначає, що відповідач для оцінки рівня звичайної ціни на послуги з транзиту природного газу по території України та визнання її заниженою з донарахуванням податкових зобов'язань і штрафів, використовує лише факт пов'язаності осіб ПАТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України», а також інформацію, що НАК «Нафтогаз України» реалізовувала аналогічні послуги за вищими цінами.
Водночас, податковий орган не враховує всіх інших вимог законодавства, необхідних для визначення звичайної договірної ціни, зокрема застосування відповідних непрямих методів, аналізу ринку таких послуг та істотних умов укладених договорів.
Позивач вважає, що умови Контракту № ТКГУ від 19.01.2009р. та Договору на транзит природного газу № 1302000025 від 31.01.2013р. не можуть бути визнані порівняними, оскільки відмінності між ними істотно впливають на ціну. Зазначені договори відрізняються між собою обсягом функцій, що виконуються сторонами; умовами розподілу між сторонами ризиків; строками виконання зобов'язань; характеристиками ринків товарів, на якому здійснено господарські операції та рядом інших об'єктивних умов, що впливають на ціну, через що умови зазначених договорів не можуть вважатися порівнюваними, як того вимагають положення п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України, через що висновки відповідача щодо співставності зазначених договорів зроблені без правових підстав.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив суд позов задовольнити.
Представники відповідача позовні вимоги не визнали повністю та зазначили, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення прийняте податковим органом відповідно до вимог чинного законодавства, посилаючись на обставини, викладені в акті перевірки та запереченнях проти адміністративного позову.
Представники третьої особи у судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю, подали до суду письмові пояснення, у яких зазначили, що акт перевірки, який став підставою для винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, не містить документально підтверджених фактів відхилення ціни, застосованої під час здійснення операцій між ПАТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України» з транзиту природного газу.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін і третьої особи судом встановлено наступне.
ПАТ «Укртрансгаз» зареєстроване Старокиївською районною державною адміністрацією м. Києва 28.08.1998р., перереєстровано Печерською районною державною адміністрацією м. Києва 02.04.2001р., про що зроблено запис 02.04.2001р. в журналі обліку реєстраційних справ за № 28440. Свідоцтво про державну реєстрацію від 02.02.2001року № 28440. Код за ЄДРПОУ 30019801.
ПАТ «Укртрансгаз» створене в результаті реорганізації ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» код ЄДРГІОУ 30019801 шляхом перетворення у ПАТ «Укртрансгаз», відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.06.2012р. №360-р, наказу Міненерговугілля України від 18.07.2012р. №530, Протоколу №215 від 12.11.2012р. засідання правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», рішення установчих зборів товариства від 25.12.2012р.
ПАТ «Укртрансгаз» взято на податковий облік в ДПІ у Печерському районі м. Києва 17.12.2001р. за №27246/1. У зв'язку зі створенням СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП ДК «Укртрансгаз» з 14.05.2002р. взято на облік в СДПІ у м. Києві по роботі з ВПП, реєстраційний №256.
Центральним офісом на підставі направлень від 24.02.2014р. №96, №98, №97, наказу про проведення перевірки від 24.02.2014р. №193 та відповідно до п.п.78.1.1 пп.78.1 ст.78 розділу ІІ Податкового кодексу України та враховуючи пп.75.1,2 п.75.1 ст. 75, п.79.2 ст.79 глави 8 розділу II Податкового кодексу України проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПАТ «Укртрансгаз» з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на додану вартість при наданні послуг по транзиту природного газу територією України НАК «Нафтогаз України» (код ЄДРПОУ 20077720) за період з 01.01.2013р. по 31.08.2013р.
Відповідно до акту Центрального офісу від 04.04.2014р. № 367/28-10-41-20/30019801 про результати документальної позапланової виїзної перевірки ПАТ «Укртрансгаз» встановлено порушення останнім пп. «б» п.39.2 ст.39, п.188.1 ст.188, п.199.4 ст.199 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами і доповненнями, в редакції що діяла на момент здійснення господарських операцій), в результаті чого встановлено заниження податку на додану вартість в грудні 2013 року в розмірі 577 077 066,00 грн.
Висновки акту перевірки обґрунтовані тим, що на підставі положень ст. 39 Податкового кодексу України господарські операції з транзиту природного газу між ПАТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України», здійснені в період з 01.01.2013р. по 31.08.2013р. є такими, що не відповідають рівню звичайної ціни.
Відповідач вважає, що податкові зобов'язання ПАТ «Укртрансгаз» з податку на додану вартість підлягають коригуванню до рівня податкових зобов'язань, розрахованих за умови відповідності ціни операцій з транзиту газу ПАТ «Укртрансгаз» для НАК «Нафтогаз України» рівню звичайних цін, якою, на думку податкового органу, є ціна на транзит природного газу, встановлена в контракті № ТКГУ «Про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 по 2019 роки» від 19.01.2009р., укладеного між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром».
На підставі висновків, викладених в акті перевірки, відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 17.04.2014р. №0000444102, яким позивачу донараховано грошове зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 577 077 066,00 грн. та нараховано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 288 538 533,00 грн.
Позивач на підставі ст. 56 Податкового кодексу України подавав до контролюючого органу вищого рівня - Міністерства доходів і зборів України скаргу від 28.04.2014р. №3432/6 на податкове повідомлення-рішення №0000444102 від 17.04.2014р.
Рішенням Міністерства доходів і зборів України про результати розгляду скарги від 06.05.2014р. №8045/6/99-99-10-01-15 залишено без задоволення скаргу ПАТ «Укртрансгаз», а податкове повідомлення-рішення №0000444102 від 17.04.2014р. - без змін.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що між ПАТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України» укладено договір на транзит природного газу територією України №1302000025 від 31.01.2013р., згідно п. 1.1 якого виконавець ПАТ «Укртрансгаз» зобов'язується надати послуги з транзиту природного газу територією України на умовах даного договору, умов контракту від 19.01.2009р. №ТКГУ між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» «Про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 по 2019 роки», Контракту між НАК «Нафтогаз України» та AT «Молдовагаз» «Про обсяги та умови транспортування газу територією України в 2013 році» та Інших підприємств, які мають контракти з НАК «Нафтогаз України», а замовник - НАК «Нафтогаз України» зобов'язується прийняти та оплатити надані послуги.
Згідно п. 3.1 Договору, тариф за послуги по транзиту 1000 кубічних метрів по території України становить 106,90 грн., без ПДВ.
На виконання умов Договору №1302000025 від 01.01.2013р. сторонами оформлені відповідні первинні документи: акти здачі-приймання послуг по транзиту газу та податкові накладні № 245/1001 від 31.01.2013р.; № 3/1001 від 28.02.2013р.; № 119/1001 від 31.03.2013р.; №21/1001 від 30.04.2013р.; № 6/1001 від 31.05.2013р.; № 11/1001 від 30.06.2013р.; № 39/1001 від 31.07.2013р.; № 9/1001 від 31.08.2013р.
Суми податку на додану вартість за вказаними податковими накладними включено до складу податкових зобов'язань ПАТ «Укртрансгаз», звільнених від оподаткування (п. 197.8 ст.197 Податкового кодексу України) та відображено у реєстрі отриманих та виданих податкових накладних до податкових декларацій з податку на додану вартість за відповідні періоди.
За період січень - серпень 2013 року ПАТ «Укртрансгаз» надано послуг по транзиту природного газу територією України для НАК «Нафтогаз України» в обсязі 54 442 543,48 тис. куб. м., вартістю 5 819 907 897,58 грн., в т.ч. за маршрутами: до країн Європи в обсязі 53 073 270,18 тис. куб. м., вартістю 5 673 532 582,35 грн., до Республіки Молдова в обсязі 1 369 273,30 тис. куб. м., вартістю 146 375 315,25 грн.
З цього приводу суд зазначає наступне.
Згідно п. 188.1 ст.188 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. Xi» 2755-VІ (із змінами і доповненнями, в редакції що діяла на момент здійснення господарських операцій, надалі Податкового кодексу України) база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів), а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на вартість послуг стільникового рухомого зв'язку).
В той же час, відповідно до положень п. 197.8 ст. 197 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування операції з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також з постачання послуг, пов'язаних із таким перевезенням (переміщенням).
Пунктом 39.1 ст. 39 Податкового кодексу України визначено, що звичайна ціна на товари (роботи, послуги) збігається з договірною ціною, якщо інше не встановлено цим Кодексом і не доведено зворотне, в тому числі в результаті неможливості визначення звичайної ціни із застосуванням положень пунктів 39.3 - 39.4 цієї статті.
Звичайна ціна застосовується у разі здійснення платником податків: а) бартерних операцій; б) операцій з пов'язаними особами; в) операцій з платниками податків, що застосовують спеціальні режими оподаткування або інші ставки, ніж основна ставка податку на прибуток, або не е платником нього податку, крім фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності; г) в інших випадках, визначених цим Кодексом.
Методи визначення звичайних цін передбачені п.39.2 ст.39 Податкового кодексу України, а саме: а) порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу); б) ціни перепродажу; в) "витрати плюс"; г) розподілення прибутку; г)чистого прибутку.
При визначенні звичайної ціни згідно з методами, встановленими цим пунктом, використовується інформація про ціни в операціях між пов'язаними особам у співставних умовах на відповідному ринку товарів (робіт, послуг).
Відповідно до п.39.4 ст.39 Податкового кодексу України за методом порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу) застосовується ціна, яка визначається за ціною на ідентичні (а за їх відсутності - однорідні) товари (роботи, послуги), що реалізуються (придбаваються) не пов'язаній з продавцем (покупцем) особі за звичайних умов діяльності.
Для визначення звичайної ціни товару (роботи, послуги) згідно з методом порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу) використовується інформація про укладені на момент продажу такого товару (роботи, послуги) договори з ідентичними (однорідними) товарами (роботами, послугами) у порівнянних умовах на відповідному ринку товарів (робіт, послуг). Враховуються, зокрема, такі умови договорів, як кількість (обсяг) товарів (наприклад, обсяг товарної партії); обсяг функцій, що виконуються сторонами; умови розподілу між сторонами ризиків і вигод; строки виконання зобов'язань; умови здійснення платежів, звичайних для такої операції; характеристика ринку товарів, на якому здійснено господарську операцію; бізнес-стратегія підприємства; звичайні надбавки чи знижки до Ціни під час укладення договорів між непов'язаними особами, а також інші об'єктивні умови, що можуть вплинути на ціну.
При цьому умови договорів на ринку ідентичних (за їх відсутності - однорідних) товарів (робіт, послуг) визнаються порівнянними, якщо відмінність між такими умовами істотно не впливає на ціну або може бути економічно обґрунтована.
При цьому враховуються звичайні під час укладення договорів між непов'язаними особами надбавки чи знижки до ціни, зокрема знижки, зумовлені сезонними та іншими коливаннями споживчого попиту на товари (роботи, послуги), втратою товарами якості або інших властивостей; закінченням (наближенням дати закінчення) строку зберігання (придатності, реалізації); збутом неліквідних або низьколіквідних товарів.
Якщо товари (роботи, послуги), стосовно яких визначається звичайна ціна, ідентичні (за їх відсутності - однорідні) товарам (роботам, послугам), які прилюдно пропонуються до продажу, або мають ціни, встановлені на організованому ринку цінних паперів, або мають біржову ціну (біржове котирування), визначення звичайної ціни, в установленому в абзаці першому цього пункту порядку, здійснюється з урахуванням таких факторів.
Згідно п.39.5 ст. 39 Податкового кодексу України згідно з методом ціни перепродажу застосовується договірна ціна товарів (робіт, послуг), визначена під час подальшого продажу таких товарів (робіт, послуг) покупцем третій особі, за вирахуванням відповідної націнки та витрат, пов'язаних із збутом.
Так, судом встановлено, що протягом 2013 року ПАТ «Укртрансгаз» задекларовано обсяг постачання від операцій, які звільнені від оподаткування (ст. 197 розділу V, підрозділ 2 розділ XX Податкового кодексу України, міжнародні договори (угоди) (рядок 5 податкової декларації з ПДВ «Операції, які звільнені від оподаткування») в сумі 5 831 633 651 грн. (операції з транзиту газу 5 819 907 898 грн.).
Відповідно до податкової декларації з ПДВ НАК «Нафтогаз України» зазначені операції відображені в рядку 11.2 «Придбання (виготовлення, будівництво, спорудження, створення) без податку на додану вартість на митній території України товарів/послуг та необоротних активів з метою їх використання у межах господарської діяльності платника податку для здійснення операцій, які не с об'єктом оподаткування (ст. 196 розділу V Кодексу), та/або звільнені від оподаткування (ст. 197 розділу V Кодексу, підрозділ 2 розділу XX Кодексу, міжнародні договори (угоди)), та/або не оподатковуються (постачання послуг за межами митної території України та послуг, місце постачання яких визначено відповідно до п. 186.2, п. 186.3 ст. 186 розділу V Кодексу за межами митної території України)» в сумі 5 819 907 898 грн., що не є ідентичною сумою відображеної ПАТ «Укртрансгаз».
В свою чергу НАК «Нафтогаз України» надано послуг по транзиту природного газу третім особам (рядок 5 податкової декларації з ПДВ) в сумі 15 149 693 253 грн. (операції з транзиту газу 15 146 371 453 грн.).
За даними Реєстру отриманих та виданих податкових накладних до податкових декларації з податку на додану вартість за період січень - серпень 2013 року НАК «Нафтогаз України» послуги по транзиту природного газу надавалися ВАТ «Газпром» в сумі 15 145 807 541,26 грн. та AT «Молдовагаз» в сумі 563 911,10 грн.
Тобто, згідно даних податкових декларацій з ПДВ ПАТ «Укртрансгаз» та НАК «Нафтогаз України» за період січень - серпень 2013 року, ПАТ «Укртрансгаз» надано послуги по транзиту природного газу територією України вартістю 5 819 907 898 грн., що на 9 326 463 555 грн. менше вартості наданих НАК «Нафтогаз України» аналогічних послуг ВАТ «Газпром» та AT «Молдовагаз».
Як вбачається з матеріалів справи, статутний фонд ПАТ «Укртрансгаз» сформовано із 100% внесків засновника НАК «Нафтогаз України» у вигляді основних фондів, оборотних активів та цінностей.
Відповідно до п.п. 14.1.159 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що пов'язані особи - юридичні га/або фізичні особи, взаємовідносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють і які відповідають будь-якій з наведених нижче ознак: - юридична особа, що здійснює контроль за господарською діяльністю платника податку або контролюється таким платником податку чи перебуває під спільним контролем з таким платником податку; - фізична особа або члени її сім'ї, які здійснюють контроль за платником податку; - посадова особа платника податку, уповноважена здійснювати від імені платника податку юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або припинення правових відносин, а також члени її сім'ї; - платники податку - учасники об'єднання підприємств незалежно від його виду та організаційно-правової форми, що провадять свою господарську діяльність шляхом утворення такого об'єднання.
Під контролем господарської діяльності платника податку слід розуміти: а) володіння безпосередньо або через пов'язаних фізичних та/або юридичних осіб часткою (паєм, пакетом акцій) статутного фонду платника податку в розмірі не менш як 20 відсотків статутного фонду платника податку; б) вплив безпосередньо або через пов'язаних фізичних та/або юридичних осіб на господарську діяльність суб'єкта господарювання в результаті: надання права, яке забезпечує вирішальний влив на формування складу, результат голосування та рішення органів управління платника податку; обіймання посад членів наглядової (спостережної) ради, правління, інших наглядових чи виконавчих органів платника податку особами, які вже обіймають одну чи декілька із зазначених посад в іншому суб'єкті господарювання;обіймання посади керівника, заступника керівника спостережної ради, правління, іншого наглядового чи виконавчого органу платника податку особою, яка вже обіймає одну чи декілька із зазначених посад в інших суб'єктах господарювання; надання права на укладення договорів і контрактів, які дають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов'язкові до виконання вказівки або здійснювати делеговані повноваження і функції органу управління платника податку.
Таким чином, відповідно до пп. 14.1.159 п. 14.1 сг.14 Податкового кодексу України НАК «Нафтогаз України» є пов'язаною особою з ПАТ «Укртрансгаз» в розумінні Податкового законодавства.
Провівши системний аналіз вищезазначених норм права та дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку, що вартість послуг по транзиту природного газу територією України наданих ПАТ «Укртрансгаз» пов'язаній особі НАК «Нафтогаз України» є нижчою на 9 326 463 555 грн. від ціни перепродажу аналогічних послуг НАК «Нафтогаз України» наданих ВАТ «Газпром» та AT «Молдовагаз» в період січень - серпень 2013 року.
Таким чином, суд погоджується з висновком податкового органу, що в порушення п.39.2 ст.39, п. 188.1 ст.188 Податкового кодексу України ПАТ «Укртрансгаз» по взаємовідносинах з НАК «Нафтогаз України» занижено обсяг операцій, які звільнені від оподаткування відповідно до п. 197.8 сг.197 розділу V Податкового кодексу України за січень - серпень 2013 року на загальну суму 9 326 463 555 грн., в т.ч. ; за січень 2013 року - 1170408215 грн., за лютий 2013 року - 1061113100 грн., за березень 2013 року - 1156475208 грн.. за квітень 2013 року - 1016766522 гри., за травень 2013 року - 1046866811 грн., за червень 2013 року - 1269127683 гри., за липень 2013 року - 1339405591 гри., за серпень 2013 року - 1266300425 грн., в результаті чого позивачем завищено податковий кредит в грудні 2013 року на 577 077 066, 00 грн.
Пунктом 123.1 статті 123 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування. При повторному протягом 1095 днів визначенні контролюючим органом суми податкового зобов'язання з цього податку, зменшення суми бюджетного відшкодування тягне за собою накладення на платника податків штрафу у розмірі 50 відсотків суми нарахованого податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Відтак, збільшення суми грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 577 077 066, 00 грн. та нараховання штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 288 538 533,00 грн. здійснено відповідачем правомірно, що свідчить про те, що податкове повідомлення-рішення від 17.04.2014р. №0000444102 винесене відповідачем правомірно, у межах повноважень, наданих відповідачу законодавством України.
Відповідно до частин 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В даному випадку відповідачем доведено правомірність винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог і відсутність підстав для їх задоволення.
Враховуючи положення ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України відшкодування судового збору позивачу не здійснюється.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України суд, -
В задоволенні позовних вимог публічного акціонерного товариства «Укртрансгаз» відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Окружного адміністративного суду міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови складений та підписаний 08.07.2014р.
Суддя В.П. Шулежко