Справа № 263/8454/14-а
Провадження № 2-а/263/1451/2014
про відмову у відкритті провадження
19 серпня 2014 року Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, ознайомившись з адміністративним позовом ОСОБА_2 до начальника МРЄ ПАТ ДТЕК «Донецькобленерго» про притягнення до адміністративної відповідальності,
Позивачка звернулась до Жовтневого районного суду м. Маріуполя з даним позовом, яким просить притягнути до адміністративної відповідальності за ст.212-3 КУпАП начальника МРЄ ПАТ ДТЕК «Донецькобленерго» ОСОБА_3, у зв'язку з ненаданням інформації про надання послуг з постачання електроенергії, письмової відповіді на претензію.
Відповідно до пунктів 4, 6 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати у порядку адміністративного судочинства; немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Так ознайомившись з даної позовною заявою вважаю за необхідне зазначити нижченаведене.
Статтею 212-3 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неоприлюднення інформації, обов'язкове оприлюднення якої передбачено законами України "Про доступ до публічної інформації" та "Про засади запобігання і протидії корупції, порушення Закону України "Про доступ до публічної інформації", а саме: необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом, ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації.
У відповідності до ч.1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Згідно п.11 ст. 255 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.212-3 даного Кодексу протоколи мають право складати прокурор або уповноважена ним особа з числа працівників прокуратури.
Аналіз положень Кодексу України про адміністративне правопорушення свідчить про те, що за фактом вчинення адміністративного правопорушення в будь-якому разі складається адміністративний протокол.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про прокуратуру» органи прокуратури України вживають заходів до усунення порушень закону, від кого б вони не виходили, поновлення порушених прав і притягнення у встановленому законом порядку до відповідальності осіб, які допустили ці порушення.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 цього Кодексу суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо таку заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, виходячи з наведених положень діючого законодавства, та враховуючи те, що своєю позовною заявою ОСОБА_2 просить притягнути особу до відповідальності за ст.212-3 КУпАП, то суд приходить висновку про те, дані вимоги не підлягають розгляду у порядку адміністративного судочинства.
На підставі наведеного, керуючись ч.1ст.109, ст.ст.160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
Відмовити ОСОБА_2 у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом до начальника МРЄ ПАТ ДТЕК «Донецькобленерго» про притягнення до адміністративної відповідальності.
Копію цієї ухвали, разом з позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами, невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Роз'яснити ОСОБА_2, що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Маріуполя протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя: В.О. Помогайбо