Справа № 483/1241/14-п
Провадження № 3/483/333/2014
Іменем України
12 червня 2014 року м. Очаків
Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Шевиріна Т.Д., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1, який народився 17 грудня 1982 року в місті Очакові Миколаївської області, є громадянином України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працює начальником морської метеорологічної станції Очаків 2-го розряду Миколаївського обласного центру по гідрометеорології, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, має на утриманні одну малолітню дитину, до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП,
04 червня 2014 року до Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області надійшла справа про порушення Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції”, а саме: протокол № 15 про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 9 та ч. 1 ст. 14 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції-” з додатками до нього, а саме: рапорт оперативного співробітника щодо виявлення факту скоєння правопорушення від 23.05.2014 р., копія запиту про надання витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб фізичних осіб-підприємців від 20.05.2014р., копія витягу ЄДРПОУ, сформованого станом на 21.05.2014 р. №18704543, матеріали, надані Миколаївським обласним центром з гідрометеорології №32-194/1 від 28.02.2014р. та №32-245/1 від 17.03.2014р., лист останнього №32-261/1 від 20.03.2014р., пояснення ОСОБА_1 та ОСОБА_2
Згідно з зазначеним вище протоколом, було встановлено, що на підставі наказу по Миколаївському обласному центру з гідрометеорології (далі - Центр) № 26/к від 01.01.2006 року ОСОБА_1 призначено на посаду начальника морської метеорологічної станції Очаків 2-го розряду (далі - Станція). Відповідно до посадових обов'язків ОСОБА_1, до його повноважень серед іншого входить: 1) планування і організація роботи Станції, контроль за виконанням планів роботи, складання відповідної звітності; 2) забезпечення доведення наказів та розпоряджень Центру до працівників Станції, контроль за їх виконанням; 3) розробка та надання на затвердження до Центру посадових інструкцій працівників Станції; 4) забезпечення повного, своєчасного і високоякісного виконання річного і місячних планів роботи Станції, наказів, вказівок Центру та інших методичних центрів з усіх питань діяльності Станції; 5) підготовка пропозицій по добору та розстановці кадрів на посади згідно штатного розпису, переведення працівників на інші посади, суміщення (при необхідності) інших посад; 6) подання керівництву Центру пропозиції щодо заохочення та накладання стягнень на працівників Станції; 7) надання розпоряджень та вказівок працівникам Станції з питань, які входять до кола діяльності Станції і компетенції начальника тощо.
Згідно Положення про морську метеорологічну станцію Очаків 2-го розряду, Станція є структурним підрозділом Миколаївського обласного центру з гідрометеорології, розташована в м. Очаків Миколаївської області по вул. Суворова, 108. Станція має кутовий штамп, круглу печатку зі своєю назвою та назвою Центру. Станція утримується за рахунок державного бюджету України і фінансується відповідно до кошторису Центру. В свою чергу Центр, відповідно до положення про Миколаївський обласний центр з гідрометеорології від 21.05.2013 року № 86, є бюджетною неприбутковою організацією, що належить до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій та безпосередньо підпорядковується Українському гідрометеорологічному центру (далі - УкрГМЦ).
Таким чином, начальник морської метеорологічної станції Очаків 2-го розряду ОСОБА_1 є посадовою особою державного органу, у зв'язку з чим відноситься до суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до пп. “ж” п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” (далі - Закон).
На час вчинення правопорушення в морській метеорологічній станції Очаків 2-го розряду на посаді техніка-метеоролога б/к працювала його мати - ОСОБА_2, яка згідно ст. 1 Закону України “Про засади запобігання і протидії корупції” є для ОСОБА_1 близькою особою. Факт роботи ОСОБА_2 на займаній посаді підтверджуються завіреними копіями табелів обліку робочого часу працівників Станції в період з січня 2013 року по січень 2014 року.
Відповідно до посадової інструкції ОСОБА_1, він у своїй роботі керується положенням Станції, посадовою інструкцією, наказами, розпорядженнями начальника станції. Підпунктами 7, 8 пункту 5.5 Положення про Станцію передбачено, що начальник Станції готує пропозиції по добору та розстановці кадрів на посади згідно штатного розпису, переведення працівників на інші посади, суміщення (при необхідності) інших посад, а також подає керівництву Центру пропозиції щодо заохочення та накладання стягнень на працівників Станції.
За змістом листа Центру № 32-245/1 від 17.03.2014 р. та письмових пояснень ОСОБА_1, останній, являючись обізнаним з нормами Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції” та ігноруючи вказані вимоги антикорупційного законодавства, про наявність конфлікту інтересів під час виконання своїх обов'язків між ним, як директором Станції, та ОСОБА_2, як підпорядкованою за посадою особою, керівництво Центру не повідомляв.
Таким чином, ОСОБА_1, скоїв адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, дав пояснення, що з 01.01.2006 року він переведений на посаду начальника морської метеорологічної станції Очаків, де з 1988 року по час розгляду справи на посаді техніка метеоролога працює його мати. ОСОБА_1 також пояснив, що з Миколаївського обласного центру з гідрометеорології надходили повідомлення та роз'яснення щодо набрання чинності Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», однак він про наявність конфлікту інтересів керівництво не повідомляв. Разом із тим, дізнавшись про вчинене правопорушення, ОСОБА_1 направив до обласного центру з гідрометеорології відповідний рапорт.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, надавши правову оцінку наявним у справі доказам, дійшла висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, а саме: неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та факт усунення правопорушення шляхом направлення керівництву відповідного рапорту про наявність конфлікту інтересів, майновий стан, а саме те, що на його утриманні є малолітня дитина, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
З урахуванням викладеного, вважаю, що штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян є необхідним і достатнім стягненням за вчинення ОСОБА_1 зазначеного вище правопорушення.
У відповідності зі ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 36 грн. 54 коп. на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283-285, 294, 326 КУпАП, -
За вчинення правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень, що підлягає перерахуванню до державного бюджету міста Очакова на розрахунковий рахунок 31113106700008, ЄДРПОУ 37929131, банк УДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, код платежу 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 36 (тридцяти шести) гривень 54 копійок на користь держави.
Постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, або її захисником.
У той же строк до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області на постанову може бути внесено протест прокурора.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Суддя: