10 липня 2014 року м. Київ В/800/3152/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Карась О.В., перевіривши заяву
Голованіського відділення Гайворонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області
про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 15.05.2014 К/800/26043/14
у справі №804/11327/13-а
за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Манжурка"
до Гайворонської міжрайонної державної податкової інспекції
про скасування податкових повідомлень-рішень, -
Державна податкова інспекція звернулась до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 15.05.2014 К/800/26043/14.
Відповідно до ст. 2391 Кодексу адміністративного судочинства України (із змінами та доповненнями, внесеними Законом України від 07.07.2010 № 2453-VІ "Про судоустрій і статус суддів"), заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України, який за змістом статей 2392 та 240 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.
Установлений ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України перелік підстав для подання заяви про перегляд Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є вичерпним.
Відповідно до положень п. 1 ч. 1 ст. 237 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах може бути подана за наявності таких складових: неоднакового застосування одних і тих самих норм матеріального права; ухвалення різних за змістом судових рішень; спірні питання виникли у подібних правовідносинах.
Під час перевірки відповідності заяви про перегляд судового рішення вимогам Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що остання є поданою без дотримання вимог ст. 239 та 239 1 цього Кодексу.
З матеріалів заяви вбачається, що заява не підписана представником особи, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження, у заяві не зазначено різних за змістом, судових рішень, в яких має місце неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, не наведено обґрунтування неоднакового застосування судом касаційної інстанції однієї й тієї самої норми права, а також не надано різних за змістом судових рішень, в яких має неоднакове застосування судом (судами) касаційної інстанцій одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Звернення із заявою без дотримання вимог статей 239 та 239 1 Кодексу адміністративного судочинства України тягне наслідки, передбачені ч. 2 ст. 239 2 Кодексу, а саме: суддя-доповідач постановляє ухвалу, якою заявник повідомляється про недоліки заяви та про строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Якщо заявник у строк, визначений ухвалою про залишення заяви без руху, не усуне недоліки, така заява відповідно до вимог ч. 4 ст. 239 2 Кодексу адміністративного судочинства України буде повернута заявнику.
Керуючись статтями 236 - 239 2 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Заяву Голованіського відділення Гайворонської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 15.05.2014 К/800/26043/14 залишити без руху та надати заявнику строк, протягом якого він зобов'язаний усунути недоліки заяви, - протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Карась