Ухвала від 14.08.2014 по справі 826/11816/14

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

14 серпня 2014 року м. Київ № 826/11816/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шейко Т.І.,

розглянувши матеріали позовної заяви

за позовомОСОБА_1

до Державної служби України з питань захисту персональних даних

провизнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії та відшкодування моральної шкоди

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної служби України з питань захисту персональних даних, в якому просив: - визнати дії ДСЗПД по несвоєчасному розгляді заяви (5 місяців) та несвоєчасне надання позивачу результатів перевірки бездіяльністю, яка порушує право позивача на своєчасний розгляд заяви; - визнати незаконними і скасувати результати перевірки, проведеної ДСЗПД по заяві позивача та зверненням народного депутата України стосовно протиправних дій, вчинених Будильським сільським головою та ЛЦГГ такими, що не відповідають чинному законодавству України та порушили права позивача; - стягнути з відповідача - ДСЗПД кошти на відшкодування моральної шкоди в розмірі 14616 грн.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Строк звернення до адміністративного суду - це строк, який регламентує часові межі захисту прав і інтересів у сфері публічно-правових відносин. Строк звернення до адміністративного суду встановлено статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до частини першої вказаної статті адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (частина друга статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Позивач, звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із заявленим позовом 7 серпня 2014 року, що вбачається із відтиску печатки поштового органу на конверті), в той час, як оскаржує дії та бездіяльність відповідача, що мали місце у 2013 році. Так, у позовній заяві позивач стверджує, що відповідачем заява позивача отримана 24 липня 2013 року, на яку відповідач листом №К-600 від 20 серпня 2013 року надав відповідь. Тобто, з моменту отримання позивачем відповіді від Державної служби України з питань захисту персональних даних починається відлік шестимісячного строку, в межах якого позивач, якщо вважав своє право порушеним, вправі був звернутися до суду за його захистом.

Звернення позивача до народного депутата України; в свою чергу, його звернення до Державної служби України з питань захисту персональних даних; звернення до інших осіб, не є у розумінні вимог статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України поважними причинами пропуску строку звернення до суду.

Враховуючи, що позивачем пропущений строк звернення до адміністративного суду, установлений частиною другою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, - суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без розгляду.

Суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними (пункт 9 частини першої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України).

При цьому, суд звертає увагу, що, як зауважено в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 28 березня 2013 року у справі за позовом заступника прокурора міста Києва в інтересах держави в особі Державного агентства земельних ресурсів України до Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про скасування рішення, що «…залишення позову без розгляду у випадку відсутності підстав поновлення цього строку є обов'язком, а не правом суду».

Водночас, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до частини третьої статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

(Між іншим, суд звертає увагу позивача на те, що його позовні вимоги, окрім вимог щодо визнання протиправними дій та бездіяльності відповідача, містять вимоги про відшкодування моральної шкоди. В силу частини третьої статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. Позивачем сплачений судовий збір лише за вимоги немайнового характеру).

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням).

Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики (частина 3 статті 7 Закону України «Про судовий збір»).

Керуючись ст.ст. 99, 100, 155, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суддя Окружного адміністративного суду міста Києва,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без розгляду.

Повернути ОСОБА_1 сплачену згідно квитанції №430710165 від 07 серпня 2014 року суму судового збору у розмірі 73,08 грн.

Ухвала може бути оскаржена в порядку, встановленому ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Шейко Т.І.