Постанова від 27.08.2014 по справі 747/554/14

Справа № 747/554/14

Провадження№ 3/747/205/14

ПОСТАНОВА

Іменем України

27.08.2014 року смт. Талалаївка

Талалаївський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючої судді Тіщенко Л.В.

за участю секретаря Зірки В.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Талалаївка матеріали, що надійшли з Талалаївського відділення Бахмацької ОДПІ про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця смт. Срібне, мешканця АДРЕСА_1, працюючого директором КП «Талалаївське ВУЖКГ», раніше до адміністративної відповідальності притягувався 03.04.2014 року за ч.1 ст. 163-2 КУпАП, за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 163-2 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

26 серпня 2014 року при перевірці Талалаївського ВУЖКГ посадовими особами Талалаївського відділення Бахмацької ОДПІ було встановлено, що ОСОБА_1, як керівник, допустив не своєчасне подання платіжного доручення до установи банку на перерахування до Державного бюджету ПДВ за червень 2014 року по терміну сплати 30.07.2014 року згідно декларації № 9041869837 від 21.07.2014 року в розмірі 11052, 33 грн., фактично сплату проведено 31.07.2014 року, чим порушено п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України. Дане порушення податкового законодавства стало підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 163-2 КУпАП, поскільки відповідальність за цією статтею настає за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів, вчинене повторно протягом року. В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що дійсно казначейство провело сплату ПДВ наступного дня.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Відповідальність за ч. 2 ст. 163-2 КУпАП настає за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ або організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 дійсно порушив вимоги податкового законодавства та скоїв правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 163-2 КУпАП, але враховуючи малозначність вчинених дій, суд приходить до висновку, що є підстави для звільнення його від адміністративної відповідальності і оголошення усного зауваження з попередженням про недопустимість подальшого порушення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 22, 283, 284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинене правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 163-2 КУпАП, та винести йому усне зауваження щодо недопустимості вчинення подібних правопорушень в майбутньому.

Справу про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-2 КУпАП, провадженням закрити.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області через Талалаївський районний суд протягом 10 (десяти) діб з дня винесення.

Суддя: Тищенко Л.В.

Попередній документ
40264163
Наступний документ
40264165
Інформація про рішення:
№ рішення: 40264164
№ справи: 747/554/14
Дата рішення: 27.08.2014
Дата публікації: 17.09.2014
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (до 01.01.2019); Неподання або несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів)