Постанова від 21.08.2014 по справі 808/3767/14

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2014 року 11:05Справа № 808/3767/14 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринов Д.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою за позовною заявою Служби автомобільних доріг у Миколаївській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми заборгованості у розмірі 2 704,18 грн., -

ВСТАНОВИВ:

11 червня 2014 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Служби автомобільних доріг у Миколаївській області (далі - позивач) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), у якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь державного бюджету України суму заборгованості у розмірі 2 704,18 грн.

Представник позивача у судове засідання не з'явився. Подав суду заяву про розгляд справи без участі його представника, на задоволенні позову наполягає.

Відповідач у судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином. Поштова кореспонденція суду, направлена відповідачу, повернулась до суду 06 серпня 2014 року, з відміткою відділення поштового зв'язку «за закінченням терміну зберігання». Поштова кореспонденція суду, направлялась за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців.

Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно з частиною 1 статті 41 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Частиною 4 статті 128 КАС України визначено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до частини 6 статті 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Отже, оскільки відповідач не прибув у судове засідання без поважних причин, а представник позивача заявив клопотання про розгляд справи за його відсутності, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи та вважає можливим розглянути справу у порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

Як встановлено судом, Служба автомобільних доріг у Миколаївській області є державною організацією, що належить до сфери управління центрального органу державної виконавчої влади - Державного агентства автомобільних доріг України, підвідомча йому та здійснює функції з управління автомобільними дорогами загального користування і є одержувачем бюджетних коштів, що спрямовуються на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування.

Відповідно до Наказу Державної служби автомобільних доріг України від 17.07.2007 року № 377 «Про організацію та забезпечення контролю за проїздом великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування», з метою збереження автомобільних доріг та штучних споруд на них від руйнувань при проїзді великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року № 879, ВАТ «ДАК» «Автомобільні дороги України», в тому числі його дочірнім підприємства, зокрема ДП «Миколаївський облавтодор» передано повноваження з організації та проведення габаритно-вагового контролю за проїздом автомобільними дорогами загального користування великогабаритних і великовагових транспортних засобів.

17 квітня 2013 року, на території Миколаївської області, інспектором ДАІ Левчуком О.В. було зупинено та направлено на габаритно-ваговий контроль транспортний засіб марки «Renault Premsum 400» (державний номерний знак НОМЕР_1, належний ОСОБА_1), разом із причепом SCYMITZ (державний номерний знак НОМЕР_2).

З урахуванням того, що за результатами габаритно-вагового контролю, вагові параметри транспортного засобу перевищували нормативні, працівниками пересувного пункту габаритно-вагового контролю Варварівською дорожньо-експлуатаційною дільницею ДП «Миколаївський облавтодор» ВАТ «ДАК Автомобільні дороги України» складено Довідку № 53 про результати здійснення габаритно-вагового контролю та акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 53.

Актом № 53 від 17 квітня 2014 року встановлено, власником та перевізником є саме ОСОБА_1, який відповідно до пунктів 27, 28 Постанови Кабінету Міністрів України № 879 від 27 червня 2007 року, повинен здійснити плату за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового транспортного засобу.

Згідно положень пункту 30 Постанови Кабінету Міністрів України «Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні» № 879 від 27 червня 2007 року, ВАТ «ДАК» Автомобільні дороги України» було складено Розрахунок № 378 від 17 квітня 2013 року із сумою плати за проїзд у розмірі 168,74 євро.

Службою автомобільних доріг у Миколаївській області проведено попередню претензійну роботу з відповідачем з метою позасудового врегулювання спору, однак сума сплати за проїзд великогабаритного транспорту ОСОБА_1 не сплачена, що й спонукало звернення позивача до суду з зазначеним адміністративним позовом.

Відповідно до положень частини 1 статті 20 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-III від 05 квітня 2001 року, конструкція та технічний стан транспортних засобів, а також їх частини мають відповідати вимогам, порядок визначення яких установлює Кабінет Міністрів України, та забезпечувати: запобігання пошкодженню транспортними засобами доріг та їх облаштування.

Згідно положень статті 33 Закону України «Про автомобільні дороги» № 2862-IV від 08 вересня 2005 року, рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху, передбачено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м) за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 38 т (на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - до 40 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні -24 т), або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.

Згідно пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 30 від 18 січня 2001 року «Про проїзд великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами», рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі-дозвіл), виданим перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Дозвіл оформлюється підрозділами Державтоінспекції на підставі погоджувальних документів з власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту, електромереж, електрифікації, електрозв'язку, в яких визначаються умови і режим проїзду зазначених транспортних засобів.

Відповідно до положень пунктів 3,4, 15, 26 Постанови Кабінету Міністрів України № 879 від 27 червня 2007 року «Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування»:

3. Габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансінспекцією, її територіальними органами та відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.

4. Робота пунктів габаритно-вагового контролю в частині організації та проведення робіт із зважування транспортних засобів забезпечується службами автомобільних доріг в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі і підприємствами, визначеними в установленому законодавством порядку.

15. Контроль за наявністю у водіїв великовагових та великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють відповідні підрозділи МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, та територіальні органи Укртрансінспекції, які здійснюють габаритно-ваговий контроль.

26. Кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету.

З урахуванням викладеного, на підставі аналізу та оцінки наявних в матеріалах справи письмових доказів, суд приходить до висновку, що плата за проїзд автомобільними дорогами транспортним засобом відповідача, вагові параметри якого перевищили нормативні, розрахована в межах повноважень служби, згідно з діючим законодавством, що врегульовує спірні питання, у зв'язку з чим, підлягає стягненню.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявлені Службою автомобільних доріг у Миколаївській області позовні вимоги до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми заборгованості у розмірі 2 704,18 грн., обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Згідно частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (місце проживання: 71700, АДРЕСА_1) на користь державного бюджету України р/р 31214201700001 в ГУДКУ у Київській області, м. Київ, МФО 821018, код ЄДРПОУ 24074109 (Отримувач - Головне управління Державного Казначейства у Київській області, призначення платежу: «24061100; плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні) суму заборгованості у розмірі 2 704,18 (дві тисячі сімсот чотири гривні вісімнадцять копійок) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з (дня отримання копії постанови), апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Д.В. Татаринов.