Справа № 583/2971/14-п
3/583/746/14
Іменем України
21 серпня 2014 року суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області КОВАЛЬОВА О.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Охтирської об'єднаної державної фінансової інспекції Сумської області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця АДРЕСА_1, українця, громадянина України, інвалідом, учасником бойових дій, постраждалим на ЧАЕС не являється, неповнолітніх дітей на утриманні не має, працюючого головою Чернеччинської сільської ради
за ч. 1 ст. 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
При проведенні з 24.06.2014 року по 25.07.2014 року ревізії сільського бюджету, фінансово-господарської діяльності Чернеччинської сільської ради Охтирського району за період з 01.01.2012 року по 30.06.2014 року встановлено допущення сільським головою ОСОБА_1 порушення бюджетного законодавства, що виявилося у включенні до платіжних документів недостовірної інформації.
Тобто, ОСОБА_1 було підписано 29 платіжних доручень по заробітній платі 1 раз на початку місяця, до яких внесено суми зайвого нарахування і виплати доплати шести кухарям та одній прачці ДНЗ за шкідливі умови праці без проведення належної атестації, зайвого нарахування і виплати в червні - липні 2012 року, 2013 року та червні 2014 року відпускних трьом працівникам в результаті включення до заробітної плати для підрахунку відпускних зайво нарахованої доплати за шкідливі умови праці кухарям та, як наслідок, зайвої сплати єдиного соціального внеску, що призвело до завищення касових та фактичних видатків за 070101 070101 «Дошкільні заклади освіти» в 2012 році по КЕКВ 1111на суму 2517, 82 грн., по КЕКВ 1120 на суму 914, 00 грн., в 2013 році по КВЕК 2111 на суму 3100,29 грн., по КЕКВ 2120 на суму 1109,43 грн., в січні - червні 2014 року по КЕКВ 2111 на суму 1655, 92 грн., по КЕКВ 2120 на суму 601, 10 грн.
Датою вчинення правопорушення є фактична дата підписання платіжних доручень, а саме: 01.02.2012, 01.03.2012, 03.04.2012, 03.05.2012, 01.06.2012, 03.07.2012, 03.08.2012, 05.09.2012, 02.10.2012, 01.11.2012, 04.12.2012, 26.12.2012, 01.02.2013, 01.03.2013, 02.04.2013, 07.05.2013, 03.06.2013, 03.07.2013, 01.08.2013, 02.09.2013, 03.10.2013, 04.11.2013, 03.12.2013, 20.12.2014, 04.02.2014, 03.03.2014, 01.04.2014, 05.05.2014, 03.06.2014.
Правопорушник в судовому засіданні вину визнав, щиросердно розкаявся, пояснив, що порушення були допущенні помилково.
Факт скоєння правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 18-0557/2014 від 06.08.2014 року.
Суд встановив, що дії правопорушника вірно кваліфіковані за ст. 164-12 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення - включення недостовірних даних до бюджетних запитів, що призвело до затвердження необґрунтованих бюджетних призначень або необґрунтованих бюджетних асигнувань; порушення вимог Бюджетного кодексу України при здійсненні попередньої оплати за товари, роботи та послуги за рахунок бюджетних коштів, а також порушення порядку і термінів здійснення такої оплати; здійснення платежів за рахунок бюджетних коштів без реєстрації бюджетних зобов'язань, за відсутності підтвердних документів чи при включенні до платіжних документів недостовірної інформації, а також безпідставна відмова у проведенні платежу органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів; порушення вимог Бюджетного кодексу України при здійсненні витрат державного бюджету (місцевого бюджету) у разі несвоєчасного набрання чинності законом про Державний бюджет України (несвоєчасного прийняття рішення про місцевий бюджет) на відповідний рік.
Суд виходив з того, що відповідно до ч. 2 ст. 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
З наведеного вбачається, що адміністративне стягнення за правопорушення вчинені 01.02.2012, 01.03.2012, 03.04.2012, 03.05.2012, 01.06.2012, 03.07.2012, 03.08.2012, 05.09.2012, 02.10.2012, 01.11.2012, 04.12.2012, 26.12.2012, 01.02.2013, 01.03.2013, 02.04.2013, 07.05.2013, 03.06.2013, 03.07.2013, 01.08.2013, 02.09.2013, 03.10.2013, 04.11.2013, 03.12.2013, 20.12.2014, 04.02.2014, 03.03.2014, 01.04.2014, 05.05.2014 не може бути накладене у зв'язку із закінченням строків його накладення.
Дослідивши матеріали справи, суд враховує характер вчиненого правопорушення та суспільну небезпечність вчиненого правопорушення, ступінь вини, вік та відомості про особу правопорушника, який має постійне місце проживання та роботу, відсутність обставин, що обтяжують адміністративне стягнення, обставини що пом'якшують: щире каяття.
При призначенні стягнення за адміністративне правопорушення, яке вчинене 03.06.2014 року, суд вважає за правомірне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу, що відповідає тяжкості та наслідкам скоєного правопорушення, забезпечить недопущення скоєння правопорушень на подальше.
Крім того, з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в доход держави в розмірі, який складає 0,03 розмірі мінімальної заробітної плати, а саме: (1218 грн. х 0,03)=36,54 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 164-12, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1 за скоєння правопорушення передбаченого статтею 164-12 ч. 1 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 510 (п'ятсот десять) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 36,54 грн.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Охтирський міськрайонний суд Сумської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області О.О. КОВАЛЬОВА