Ухвала від 04.10.2013 по справі 2а/2470/820/12

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про виправлення помилок у виконавчому листі

04 жовтня 2013 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/820/12

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Маренича І.В.

секретаря судового засідання - Юзька Я.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях про визнання дій суб'єктів владних повноважень неправомірними та про стягнення примусово сплаченого збору, -

ВСТАНОВИВ:

26 квітня 2012 року Чернівецьким окружним адміністративним судом винесено постанову у адміністративній справі №2а/2470/820/12 (головуючий-суддя Маренич І.В. ) за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях про визнання дій суб'єктів владних повноважень неправомірними та про стягнення примусово сплаченого збору.

30 травня 2013 року Чернівецьким окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у адміністративній справі №2а/2470/820/12.

25 вересня 2013 року позивач звернувся до суду з заявою про виправлення помилки у виконавчому листі №2а/2470/820/12, зокрема в найменуванні боржника просив зазначити - Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях (вул. Головна, 205, м. Чернівці, 58018 код ЄДРПОУ 37835934, р/р 25605301209540, МФО 356334 в ЧОУ ВАТ «Державний ощадний банк України» м. Чернівці).

Заява мотивована тим, що 27.08.2013 року головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України Каращук К.Л. відмовлено у відкритті виконавчого провадження, оскільки у пред'явленому до виконання виконавчому документі не зазначено ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності боржника та місцезнаходження боржника.

Сторони у судове засідання не з'явилися, та у відповідності до ч. 3 ст. 259 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Розглянувши заяву позивача та матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява позивача про виправлення помилки у виконавчому листі підлягає задоволенню.

Згідно ч.2 ст. 257 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є підставою для його виконання.

Так, згідно ч.1 ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому документі зазначаються:

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувана і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувана та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувана та боржника (для фізичних осіб-платників податків) або номер і серія паспорта стягувана та боржника для фізичних осіб-громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувана та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувана та боржника тощо.

Відповідно до ч.2 ст.8 Закону України «Про виконавче провадження» боржником є фізична або юридична особа, визначена виконавчим документом.

Відповідно до підпункту 3 пункту 9 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України у разі безспірного списання коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) Державна казначейська служба України відображає в обліку відповідні бюджетні зобов'язання розпорядника бюджетних коштів, з вини якого виникли такі зобов'язання. Погашення таких бюджетних зобов'язань здійснюється виключно за рахунок бюджетних асигнувань цього розпорядника бюджетних коштів. Одночасно розпорядник бюджетних коштів зобов'язаний привести у відповідність з бюджетними асигнуваннями інші взяті бюджетні зобов'язання.

Водночас пунктом 19 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ встановлено, що безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів і їх перерахування на рахунок, зазначений у виконавчому документі про стягнення надходжень бюджету та/або заяві про виконання рішення про стягнення надходжень бюджету, здійснюються органами Казначейства з відповідного рахунка, на який такі кошти зараховані, шляхом оформлення розрахункових документів.

Крім того, Вищий адміністративний суд України у листі від 21.11.2011р. зазначає, що у виконавчому листі за таким судовим рішенням як боржника слід вказувати Державний бюджет України в особі суб'єкта владних повноважень-відповідача, в даному випадку Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях.

Згідно ст.259 КАС України виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України "Про виконавче провадження". Суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувана або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.

Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність виправлення помилки у виконавчому листі №2а/2470/820/12, виданого Чернівецьким окружним адміністративним судом 30.08.2013 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях про визнання дій суб'єктів владних повноважень неправомірними та про стягнення примусово сплаченого збору, а саме в найменуванні боржника зазначити - Управління Пенсійного фонду України в м.Чернівцях (вул. Головна, 205, м. Чернівці, 58018 код ЄДРПОУ 37835934, р/р 25605301209540, МФО 356334 в ЧОУ ВАТ «Державний ощадний банк України» м. Чернівці).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 165, 259 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі - задовольнити.

2. Виправити помилку у виконавчому листі №2а/2470/820/12, виданого Чернівецьким окружним адміністративним судом 30.05.2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях про визнання дій суб'єктів владних повноважень неправомірними та про стягнення примусово сплаченого збору, а саме в найменуванні боржника зазначити - Управління Пенсійного фонду України в м. Чернівцях (вул. Головна, 205, м. Чернівці, 58018 код ЄДРПОУ 37835934, р/р 25605301209540, МФО 356334 в ЧОУ ВАТ «Державний ощадний банк України» м.Чернівці).

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Згідно із ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя І.В.Маренич