про відмову у відкритті провадження у справі
01 жовтня 2013 р. м. Чернівці Справа №824/1974/13-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Маренич І.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Львівського апеляційного адміністративного суду про визнання дій неправомірними,-
ОСОБА_1 (далі - Позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом та просив визнання дії Львівського апеляційного адміністративного суду щодо видачі виконавчого листа №2а-86/09/2470 виданого 08.05.2013 року неправомірними.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства. Суд вважає, що зазначений адміністративний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Так, відповідно до ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Позивач просить визнати неправомірними дії Львівського апеляційного адміністративного суду щодо видачі виконавчого листа №2а-86/09/2470 виданого 08.05.2013 року.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідач при видачі виконавчого листа №2а-86/09/2470 від 08.05.2013 року діяв неправомірно так, як на його думку порушив Інструкцією з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах, зокрема щодо видачі виконавчих листів.
Відповідно до ч.1 ст.369 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) виконавчий лист має відповідати вимогам до виконавчого провадження, встановленим Законом України «Про виконавче провадження», а згідно ч.2 цієї ж статті ЦПК України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.
Отже, ЦПК України передбачений спеціальний порядок судового провадження щодо виправлення помилок у виконавчому листі, допущених при його оформленні або видачі, чи визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню.
Крім цього, виконавче провадження, яке відкрите на виконання рішення суду, прийнятого відповідно до вимог КАС України, відноситься до стадії адміністративного судочинства, в рамках якого судове рішення звертається до виконання. При цьому судовий контроль за виконанням рішення здійснює суддя, який його прийняв.
Видача судом виконавчого листа є процесуальною дією, здійсненою в рамках адміністративного провадження, а не управлінською функцією. У розумінні положень ч.1 ст.2, п.п.1,7,9 ст.3, ст.17, ч.3 ст. 50 КАС України суд та судді при розгляді ними справ не є суб'єктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції, і не можуть бути відповідачами у справах про оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності, вчинених у зв'язку з розглядом судових справ. Зазначена правова позиція також зазначена у постанові Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 р., №6 «Про деякі питання, що виникають у судовій практиці при прийнятті до провадження адміністративних судів та розгляді ними адміністративних позовів до судів і суддів».
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 109, 165 КАС України, суддя -
1. У відкритті провадженні в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Львівського апеляційного адміністративного суду про визнання дій щодо видачі виконавчого листа №2а-86/09/2470 виданого 08.05.2013 року неправомірними - відмовити.
2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала відповідно до ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.
Згідно із ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя І.В.Маренич