Ухвала від 22.05.2014 по справі 815/1662/14

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

22 травня 2014 р.м.ОдесаСправа № 815/1662/14

Категорія: 5.1.2 Головуючий в 1 інстанції: Катаєва Е. В.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Бітова А.І.

суддів - Ступакової І.Г.

- Лук'янчук О.В.

при секретарі - Орлик Л.Л.

з участю: представника товариства з обмеженою відповідальністю "Апекс-Н" - Целуха М.А.; представника територіального управління Держгірпромнагляду в Одеській області - Чорної І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Апекс-Н" про скасування заходів реагування у сфері державного нагляду застосованих постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2014 року у справі за адміністративним позовом територіального управління Держгірпромнагляду в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Апекс-Н" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),

ВСТАНОВИЛА:

У березні 2014 року територіальне управління (далі ТУ) Держгірпромнагляду в Одеській області звернулося до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю (далі ТОВ) "Апекс-Н" про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2014 року апеляційну скаргу ТУ Держгірпромнагляду в Одеській області задоволено, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2014 року скасовано.

Прийнято нову постанову, якою задоволений адміністративний позов ТУ Держгірпромнагляду в Одеській області. Застосовано до ТОВ "Апекс-Н" (м. Одеса, вул. Колонічна, буд. 3) заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом зобов'язання повного зупинення виконання робіт:

- по експлуатації електроустановок підприємства та автономної електростанції ДЕС DJ 165 NT;

- робіт в діючих електроустановках та на висоті працівникам електротехнічного персоналу у зв'язку із загрозою життю та здоров'ю людей.

ТОВ "Апекс-Н" звернулося до суду з заявою про скасування заходів реагування, застосованих вищевказаною постановою.

Розглянувши подані документи і матеріали, сукупно оцінивши докази, які мають значення для справи, судова колегія при вирішенні питання про правомірність скасування заходів реагування приходить до наступного.

Згідно ч.12 ст. 183-2 КАС України, особа має право подати заяву про скасування заходів реагування, застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).

Частиною 3 ст. 21 Закону України "Про охорону праці" встановлено, що роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов'язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці.

З матеріалів, наданих до суду вбачається, що ТОВ "Апекс-Н" придбало у Одеської міської ради майно, серед якого була трансформаторна підстанція. Зазначене майно (будівлі та споруди промислової бази по вул. Колонічній, 3) на момент придбання товариством вже була введена в експлуатацію, оскільки фігурує як об'єкт нерухомості у складі Свідоцтва про право власності на нежитлові будівлі та споруди промислової бази (бланк № 012901), виданого 22 грудня 2000 року ВК Одеської міської ради на підставі рішення ВК Одеської міської ради №732 від 28 листопада 2000 року, та зареєстрованого 24 квітня 2001 року ОМБТІ та РОН, в книзі 11неж на стор 200, реєстраційних № 1040.

Таким чином, є підстави вважати, що при ведені в експлуатацію вказаного об'єкта (трансформаторної підстанції) попереднім власником, ним були наявні передбачені законодавством документи, зокрема необхідні дозволи.

Крім того, представником заявника, в судовому засіданні було підтверджено, що ТОВ "Апекс-Н" проводить роботу направлену на термінове отримання дозволів на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, та виконання робіт в електроустановках понад 1 000 Вт.

Щодо порушень визначених у п.3 розділу V акту перевірки судова колегія констатує, що ТОВ "Апекс-Н" з метою недопущення загрози життю та здоров'ю власних працівників був виданий відповідний наказ про повну заборони всім працівникам товариства проводити роботи на висоті понад 1,3 метра. Так в разі виходу з ладу освітлювального обладнання у трансформаторній підстанції ТОВ "Апекс-Н" зобов'язало використовувати переносні прогумовані прилади освітлення.

Щодо порушень визначених у п.8, 9 та 10 розділу V акту перевірки, ТОВ "Апекс-Н" з метою усунення можливої загрози життю та здоров'ю власних працівників повністю заборонило проведення будь-яких робіт у трансформаторній підстанції № 1204 що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Колонічна, 3, що знаходиться на балансі ТОВ "Апекс-Н". для підтримання працюючого стану вказаної трансформаторної підстанції в разі необхідності доручати будь-які роботи в ній працівникам відповідної електропостачальної організації (ВАТ ЕК "Одесаобленерго").

Таким чином, судова колегія констатує, що на теперішній час ТОВ "Апекс-Н" усунуло певну частину порушень, а відносно іншої частини проводить роботу на їх термінове усунення (отримання необхідних дозволів).

Крім того, вирішуючи спірне питання, судова колегія враховує сучасну державну політику направлену на лібералізацію економічних відносин та, насамперед, розширення свободи дій господарюючих суб'єктів, зняття обмежень на економічну діяльність, розкріпачення підприємництва та скорочення кількості документів дозвільного характеру.

Враховуючи все вищевикладене, судова колегія приходить до висновку про необхідність задоволення заяви ТОВ "Апекс-Н" та скасування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) застосованих постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2014 року.

Керуючись ст.ст. 165, 183-2 КАС України, судова колегія, -

УХВАЛИЛА:

Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Апекс-Н" задовольнити.

Скасувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю), застосовані постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2014 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Головуючий:

Суддя:

Суддя: