Постанова від 29.07.2014 по справі 806/764/14

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2014 р. м.Житомир справа № 806/764/14

категорія 5.1.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гуріна Д.М.,

секретар судового засідання - Галайба І.Б.,

за участю: представника позивача - Коцюбка О.П.,

представника відповідача - Чепурної Л.М.,

представника третьої особи - ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Житомирської обласної спортивної Громадської організації "Житомирська обласна Федерація футболу" до Реєстраційної служби Житомирського міського управління юстиції Житомирської області, треті особи: Реєстраційна служба Головного управління юстиції у Житомирській області, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, про зобов'язання вчинити певні дії

встановив:

18 лютого 2014 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернулась Житомирська обласна спортивна Громадська організація «Житомирська обласна Федерація футболу» (далі - Житомирська обласна спортивна ГО «Житомирська обласна Федерація футболу») із позовом до Реєстраційної служби Житомирського міського управління юстиції Житомирської області (далі - Реєстраційна служба Житомирського МУЮ), про зобов'язання вчинити певні дії.

У позовній заяві Житомирська обласна спортивна ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» вказала, що з 13 січня 2014 року позивачу стало відомо, що Реєстраційною службою Житомирського МУЮ протиправно було внесено неправдиві дані стосовно позивача у розділі Реєстр Громадських Об'єднань, а саме: у підрозділах Засновники та Керівні органи. Крім того у позовній заяві позивач зазначив, що звертався до Реєстраційної служби Житомирського МУЮ із заявою щодо оформлення, засвідчення та видачі дублікату оригіналу свідоцтва про реєстрацію громадського об'єднання та Статуту, однак відповідачем було видано підробний документ, який не відповідав статусу дублікату. Просить зобов'язати Реєстраційну службу Житомирського МУЮ вчинити певні дії а саме: Видалити з баз даних державного реєстру громадських об'єднань у підрозділі Засновники (запис №707199) запис - ОСОБА_16; Видалити з баз даних державного реєстру громадських об'єднань у підрозділі Керівні органи (запис №707199) записи: ОСОБА_5 - член виконавчого комітету, ОСОБА_6 - член виконавчого комітету, ОСОБА_7 - член виконавчого комітету, ОСОБА_8 - член виконавчого комітету, ОСОБА_9 - член виконавчого комітету, ОСОБА_10 - член виконавчого комітету, ОСОБА_11 - член виконавчого комітету, ОСОБА_12 - Перший заступник голови організації, ОСОБА_13 - заступник голови Правління, ОСОБА_14 - заступник голови Правління. Видати Житомирській обласній спортивній ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» дублікат Свідоцтва про реєстрацію об'єднання громадян, який повністю відповідає оригіналу, що міститься у реєстраційній справі Житомирської обласної спортивної громадської організації «Житомирська обласна Федерація футболу» на аркуші під №99.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 18 лютого 2014 року відкрито провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду.

Під час судового розгляду до участі у справі було залучено третіх осіб: Реєстраційну службу Головного управління юстиції у Житомирській області (далі - Реєстраційна служба ГУЮ у Житомирській області), ОСОБА_16, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14. (Том №1 а.с. 109, 158, 159). Після надходження до суду інформації про смерть ОСОБА_16 було виключено зі складу третіх осіб (Том №1 а.с. 176-178, Том №4 а.с. 68).

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та просив адміністративний позов задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечувала та просила у задоволенні позову відмовити з підстав, що викладені у письмових запереченнях на позов (Том №1 а.с.70-76).

Представник Реєстраційної служби ГУЮ у Житомирській області у судовому засіданні проти заявлених позовних вимог заперечувала та просила відмовити у їх задоволенні з підстав, що викладені у письмових поясненнях (Том №1 а.с.132-133).

Треті особи ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_10, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 у судове засідання не з'явились, про причини неявки у судове засідання не повідомили.

Третя особа - ОСОБА_9 у судове засідання не з'явився. 18 червня 2014 року на адресу суду надіслав клопотання у якому вказав, що проти позовних вимог щодо видалення його з баз даних державного реєстру громадських організацій у підрозділі «Керівні органи» (запис №707199) не заперечує. Просить справу розглядати без його участі (Том №1 а.с.187).

Третя особа - ОСОБА_13 19 червня 2014 року у судовому засіданні заявив клопотання про розгляд справи без його участі (Том №4 а.с. 71).

Третя особа - ОСОБА_11 у судове засідання не з'явився. 25 червня 2014 року на адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи без його участі, у клопотанні вказав, що проти позовних вимог не заперечує (Том №4 а.с.86).

Третя особа - ОСОБА_5 26 червня 2014 року у судовому засіданні проти позову заперечував (Том №4 а.с.97).

Суд, заслухавши пояснення осіб, які з'явилися у судове засідання, з'ясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, приходить до висновку про часткове задоволення позову з наступних підстав.

Щодо позовної вимоги про видалення ОСОБА_16 з баз даних державного реєстру громадських об'єднань у підрозділі засновники (запис №707199) суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України від 22 березня 2012 року № 4572-VI «Про громадські об'єднання» (далі - Закону України №4572-VI) внесення змін до відомостей про громадське об'єднання як юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, здійснюється у порядку, передбаченому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Таким чином до компетенції уповноваженого органу з питань реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи відноситься прийняття рішень щодо внесення змін до відомостей про громадське об'єднання.

Житомирська обласна спортивна ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» не зверталася до Реєстраційної служби Житомирського міського управління юстиції Житомирської області із завою щодо внесення змін до відомостей про засновника організації, відповідно ніяких рішень з цього приводу Реєстраційною службою Житомирського міського управління юстиції Житомирської області не приймалися, а тому дана позовна вимога заявлена до суду передчасно.

Щодо суті позовної вимоги, то представник відповідача надала до суду для огляду оригінал та для доручення до матеріалів справи копію реєстраційної справи Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу».

У реєстраційній справі міститься заява Голови федерації футболу Житомирської області ОСОБА_16 про реєстрацію статуту обласної федерації футболу датована листопадом 1992 року за № 60. (Том №1 а.с. 227).

За заявою прийнято розпорядження представника Президента України від 23 листопада 1992 року №475 про реєстрацію Житомирської обласної федерації футболу та видано свідоцтво про реєстрацію від 23 листопада 1992 року №475 (Том №1 а.с. 211, 212).

Відповідно до пунктів 2, 3 Постанови Президії Верховної Ради Української РСР «Про порядок реєстрації громадських об'єднань» від 29 вересня 1990 року №281-XII для реєстрації статуту громадського об'єднання до відповідного державного органу подаються заява, статут, витяг з протоколу установчого з'їзду (конференції) або загальних зборів, які прийняли статут, рішення з'їзду (конференції) або загальних зборів про створення партії чи громадської організації, її назву та керівні органи. Заява про реєстрацію політичної партії чи громадської організації розглядається у місячний термін з дня її надходження. У розгляді питання про реєстрацію мають право брати участь представники громадського об'єднання.

Таким чином засновником Житомирської обласної федерації футболу виступив ОСОБА_16, який подав заяву про реєстрацію статуту громадської організації та отримав свідоцтво про реєстрацію у 1992 році.

ОСОБА_16 залишався керівником Житомирської обласної федерації футболу та 27 лютого 1997 року конференція Житомирської обласної федерації футболу під головуванням ОСОБА_16 прийняла новий стату організації (Том №2 а.с. 7). У 1997 році ОСОБА_16, ОСОБА_15, ОСОБА_17 у зв'язку з реорганізацією Житомирської обласної федерації футболу у Житомирську обласну громадську організацію «Житомирська обласна федерація футболу» подали заяву про перереєстрацію організації з новою назвою (Том №2 а.с. 4) та отримали свідоцтво про реєстрацію об'єднання громадян від 15 вересня 1997 року №125. (Том №2 а.с. 24).

Відповідно до частини 2 статті 11 Закону України від 16 червня 1992 року №2460-XII «Про об'єднання громадян», чинного у 1997 році, засновниками громадських організацій можуть бути громадяни України, громадяни інших держав, особи без громадянства, які досягли 18 років, а молодіжних та дитячих організацій - 15-річного віку.

Згідно з частинами 1, 2 статті 15 Закону України від 16 червня 1992 року №2460-XII «Про об'єднання громадян» для реєстрації об'єднання громадян його засновники подають заяву. Заява про реєстрацію політичної партії повинна бути підтримана підписами не менш як однієї тисячі громадян України, які мають виборче право. До заяви додаються статут (положення), протокол установчого з'їзду (конференції) або загальних зборів, відомості про склад керівництва центральних статутних органів, дані про місцеві осередки, документи про сплату реєстраційного збору. Політичні партії подають також свої програмні документи.

Таким чином одним із засновників Житомирської обласної громадської організації «Житомирська обласна федерація футболу» виступив ОСОБА_16, який разом із ОСОБА_15 та ОСОБА_17 подав заяву про перереєстрацію організації з новою назвою у 1997 році.

Після 1997 року статут організації неодноразово змінювався та проводилась перереєстрація організації, однак її засновником згідно наведених документів виступив ОСОБА_16.

Враховуючи наведене суд відмовляє у задоволенні даної позовної вимоги.

Щодо позовної вимоги про видалення ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 з баз даних державного реєстру громадських об'єднань (запис №707199) суд зазначає наступне.

7 квітня 2011 року до Головного управління юстиції у Житомирській області звернувся ОСОБА_18 як голова Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу», з проханням взяти до відома інформацію про зміни у складі керівних органів (Том №2 а.с.149).

До заяви було додано копію протоколу 5-ї звітно-виборної Конференції Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу», що відбулася 15 березня 2011 року і на засіданні якої було обрано нового голову організації ОСОБА_18 та новий склад Виконавчого комітету до якого увійшли: ОСОБА_18, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_7, ОСОБА_9, ОСОБА_11, ОСОБА_10, ОСОБА_12, ОСОБА_13 та ОСОБА_14, з даного складу обрано першим заступником Голови Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» - ОСОБА_12, заступниками голови Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» - ОСОБА_13, ОСОБА_14 (Том №2 а.с.154-164).

Зазначені зміни у складі керівних органів організації взяті до відома Головним управлінням юстиції у Житомирській області 27 квітня 2011 року відповідно до наказу від 27 квітня 2011 року №292/о (Том №3 а.с.1).

Рішенням Корольовського суду м.Житомира від 19 квітня 2012 року визнано недійсним засідання Виконавчого комітету Житомирської обласної спортивної громадської організації «Житомирська обласна Федерація футболу» від 13 січня 2011 року 5-ї звітно-виборної конференції Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» від 15 березня 2011 року та визнано Коцюбко О.П. головою вказаної організації обраного на позачерговій звітно-виборній конференції 12 січня 2011 року (Том №3 а.с.86-88).

Рішенням Апеляційного суду Житомирської області від 3 жовтня 2012 року рішення Корольовського районного суду м.Житомира від 19 квітня 2012 року в частині вимог про визнання недійсними засідань виконавчого комітету, звітно-виборної конференції скасував, ухваливши в цій частині вимог нове рішення, у решті рішення від 19 квітня 2012 року залишено без змін (Том №3 а.с.97-99).

15 листопада 2013 року реєстраційною службою Житомирського МУЮ взято до відома інформацію про зміни у складі керівних органів Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу», та внесено відомості до Реєстру громадських об'єднань про зміну керівника та уповноваженої особи представляти інтереси громадського об'єднання» даної організації з ОСОБА_18 на Коцюбко О.П. (Том №4 а.с.6-8).

1 квітня 2014 року голова Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» Коцюбко О.П. звернувся до Реєстраційної служби Житомирського МУЮ із заявою про внесення змін до Реєстру громадських організацій та об'єднань у склад керівних органів Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» згідно протоколу позачергової звітно-виборчої конференції від 12 січня 2011 року та надання довідки про склад керівних органів Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу», а саме: голови, заступників голови та членів виконкому організації (Том №4 а.с.42).

За результатами розгляду поданої громадянином Коцюбко О.П. заяви та доданих до неї документів реєстраційною службою Житомирського МУЮ у листі від 7 квітня 2014 року №391/16/23-02/23 було повідомлено голову Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» про те, що ним не дотримано вимоги Закону України «Про громадські об'єднання» та не заповнено реєстраційну картку до заяви про внесення змін, а також не додано інші документи необхідні для розгляду заяви та роз'яснено порядок звернення до реєстраційної служби із заявою про внесення змін до складу керівних органів громадського об'єднання (Том №4 а.с.60, 61).

Згідно з частиною 3 статті 14 Закону України №4572-VI зареєстроване громадське об'єднання вносить зміни до статуту громадського об'єднання, до складу керівних органів, місцезнаходження громадського об'єднання в порядку, визначеному статутом цього об'єднання, з урахуванням норм цього Закону.

Відповідно до частини 4 статті 14 Закону України №4572-VI зареєстроване громадське об'єднання для внесення змін до відомостей про склад керівних органів подає (надсилає) такі документи: 1) заяву довільної форми; 2) заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; 3) засвідчений печаткою громадського об'єднання примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення вищого органу управління громадського об'єднання про зміну зазначених осіб, прийнятого в порядку, визначеному статутом громадського об'єднання, та оформленого з дотриманням пунктів 1, 2, 6, 8 частини другої статті 9 цього Закону, та/або примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) розпорядчого документа про їх призначення; 4) засвідчений печаткою громадського об'єднання примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) протоколу засідання керівного органу громадського об'єднання, на якому відповідно до статуту було скликано засідання вищого органу управління, якщо зміни прийняті вищим органом управління; 5) відомості про керівні органи. Документи, зазначені в пунктах 1, 2 і 5 цієї частини, підписує керівник громадського об'єднання.

З наведених норм вбачається, що до компетенції уповноваженого органу з питань реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи відноситься прийняття рішень щодо внесення змін до відомостей про склад керівних органів громадського об'єднання.

Оскільки головою Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» Коцюбком О.П. не було дотримано частини 4 статті 14 Закону України №4572-VI при зверненні до реєстраційної служби із заявою від 1 квітня 2014 року про внесення змін до відомостей про склад керівних органів, то заява по суті не розглядалася та відповідно рішення про її задоволення або про відмову у її задоволенні не приймалося.

Таким чином позовна вимога про зобов'язання реєстраційної служби Житомирського МУЮ видалити ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 з баз даних державного реєстру громадських об'єднань заявлена до суду передчасно та задоволенню не підлягає.

Окрім того, після подання до суду адміністративного позову ОСОБА_8 самостійно подала заяву до реєстраційної служби Житомирського МУЮ про виключення її зі складу керівних органів Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» (Том №4 а.с. 93). Заяву ОСОБА_8 було задоволено та виключено її з Реєстру громадських формувань (Том №4 а.с. 94).

Стосовно позовної вимоги щодо видачі дублікату свідоцтва про реєстрацію об'єднання громадян суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Судом встановлено, що після чергового внесення змін до статуту організації (Том №2 а.с. 31, 113, 114) 6 липня 2007 року Головним управлінням юстиції у Житомирській області було видане свідоцтво про реєстрацію об'єднання громадян - Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» датоване 15 вересня 1997 року за №125 (Том №2 а.с.71-72).

16 січня 2014 року керівник Житомирської обласної спортивної ГО «Житомирська обласна Федерація футболу» Коцюбко О.П. звернувся до реєстраційної служби Житомирського МУЮ із заявою №243 щодо видачі дубліката свідоцтва про реєстрацію громадського об'єднання як громадської організації та статуту Житомирської обласної спортивної організації «Житомирська обласна Федерація футболу» (Том №4 а.с.36).

На підставі заяви та доданих до неї документів реєстраційною службою Житомирського МУЮ 17 січня 2014 року, відповідно до правового висновку від 17 січня 2014 року та наказу №7/1-09 було прийнято рішення щодо видачі дублікатів оригіналу свідоцтва про реєстрацію та статуту громадського об'єднання (Том №4 а.с.38-40).

Статтею 15 Закону України №4572-VI встановлено, що у разі втрати оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту керівник подає (надсилає) до уповноваженого органу з питань реєстрації, в якому знаходиться реєстраційна справа громадського об'єднання, заяву про втрату оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту, до якої додаються: 1) документ, що підтверджує внесення плати за публікацію у спеціальному друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту у розмірі, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»; 2) довідка, видана органом внутрішніх справ, про реєстрацію заяви про втрату оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту. Уповноважений орган з питань реєстрації протягом трьох робочих днів з дня отримання документів, зазначених у частині першій цієї статті, приймає у формі наказу одне з таких рішень: 1) про видачу дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту; 2) про залишення заяви про втрату оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту без розгляду по суті. Уповноважений орган з питань реєстрації приймає рішення про залишення заяви про втрату оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту без розгляду по суті за наявності однієї або сукупності таких підстав: 1) якщо до заяви не додані документи, передбачені частиною першою цієї статті; 2) якщо заява підписана особою, не уповноваженою представляти громадське об'єднання; 3) якщо до уповноваженого органу з питань реєстрації надійшло рішення суду щодо заборони заміни та видачі дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту. Уповноважений орган з питань реєстрації у межах строку, передбаченого частиною другою цієї статті, надсилає (видає) громадському об'єднанню копію рішення про залишення заяви без розгляду по суті та документи, що подавалися для отримання дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту. Висновок, який є невід'ємним додатком до рішення, має містити вичерпні та вмотивовані підстави такого рішення. Уповноважений орган з питань реєстрації за відсутності підстав для залишення без розгляду по суті заяви про втрату оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту зобов'язаний у межах строку, передбаченого частиною другою цієї статті: 1) внести до Реєстру громадських об'єднань запис про втрату оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту; 2) забезпечити внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запис про втрату оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту; 3) оформити та видати (надіслати) дублікат оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту. За видачу дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію та/або статуту громадського об'єднання справляється плата у розмірі, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» за видачу дубліката оригіналу установчих документів та змін до них, засвідчених державним реєстратором.

Відповідно до пункту 9 Порядку ведення Реєстру громадських об'єднань та обміну відомостями між зазначеним Реєстром і Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2012 року №1212, Свідоцтво про реєстрацію громадського об'єднання як громадської організації чи громадської спілки та свідоцтва про акредитацію відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації оформляється за допомогою Реєстру за встановленим зразком.

Згідно з абзацом восьмим пункту 12 Порядку підготовки та оформлення рішень щодо громадських об'єднань, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14 грудня 2012 року №1845/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2012 року за №2103/22415 у разі видачі дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію громадського об'єднання, про акредитацію відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, про акредитацію представництва, філії іноземної благодійної організації, про реєстрацію символіки громадського об'єднання, дубліката оригіналу статуту громадського об'єднання, рішення органу управління громадського об'єднання разом із зображенням та описом символіки у правому куті свідоцтва/статуту/рішення проставляється відмітка (штамп) «Дублікат».

Тобто дублікат є другим примірником документа, що має таку саму юридичну силу як і оригінал та має за змістом відповідати оригіналу документа дублікат якого видається.

Виданий реєстраційною службою Житомирського МУЮ дублікат свідоцтва про реєстрацію громадського об'єднання від 17 січня 2014 року № 125 707199 (Том №1 а.с. 21) не відповідає за змістом оригіналу свідоцтва про реєстрацію об'єднання громадян датованого 15 вересня 1997 року за №125, що міститься у матеріалах реєстраційної справи (Том №2 а.с.71-72)

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що реєстраційною службою Житомирського МУЮ при видачі дублікату свідоцтва про державну реєстрацію не було додержано вимог, що ставляться до дублікату документа законодавством. Тому позовні вимоги у цій частині підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладене суд задовольняє адміністративний позов частково.

Керуючись статтями 71, 86, 94, 128, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

постановив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Зобов'язати Реєстраційну службу Житомирського міського управління юстиції Житомирської області видати Житомирській обласній спортивній Громадській організації "Житомирська обласна Федерація футболу" дублікат свідоцтва про реєстрацію об'єднання громадян від 15 вересня 1997 року №125, що міститься в матеріалах реєстраційної справи, який за змістом відповідав би оригіналу свідоцтва.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.М. Гурін

Повний текст постанови виготовлено: 04 серпня 2014 р.