Справа № 369/7222/14-п
Провадження № 3/369/2289/14
іменем України
04.08.2014 року
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Гришко Олександр Миколайович, розглянувши адміністративну справу, що надійшла від територіальної державної інспекції з питань праці у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, уродженки с. Шаліївка Сквирського району Київської області, маючої вищу освіту, працюючої завідуючою Дошкільним навчальним закладом № 2, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1,
у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, -
Згідно протоколу № 10-24-037/01 про адміністративне правопорушення від 30.06.2014 року при проведенні перевірки Дошкільного навчального закладу № 2, що розташоване за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, м. Боярка, вул. Київська, 17 27.06.2014 року виявлено порушення ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні, пункту 2.3. Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними основами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою КМУ № 70 від 31.01.2007 року, звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають (надсилають рекомендованими листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані. ОСОБА_1 звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів не подала (не надіслала рекомендованим листом) до Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, за що передбачено адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду не з'явилася.
Відповідно до ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до ч. 2 ст. 188-1 КУпАП особа притягається до відповідальності за невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
В протоколі про адміністративне правопорушення № 10-24-037/01 від 30.06.2014 року, складеному відносно завідуючою Дошкільним навчальним закладом № 2 ОСОБА_1 відсутні відомості щодо ознайомлення особи, що притягається до адміністративної відповідальності з протоколом про адміністративне правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не зазначено періоду за який не подавались звіти підприємством до Фонду. Також в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що до протоколу додається акт перевірки від 11.05.2013 року № 10-05-023/29, пояснення головного бухгалтера, начальника відділу кадрів, список працівників, яким заборгована заробітна плата, в той же час дослідивши матеріали адміністративної справи судом встановлено, що до протоколу про адміністративне правопорушення не додано вказаних документів.
За таких обставин суд позбавленийможливостірозглянути справу про адміністративнеправопорушення без належнихдоказів та повертаєматеріалисправи на дооформлення.
В зв'язку з вищезазначеним вказана справа підлягає поверненню до територіальної державної інспекції з питань праці у Київській області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 277, 278КУпАП, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення № 10-24-037/01 від 30.06.2014 року) повернути до територіальної державної інспекції з питань праці у Київській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Гришко