Справа № 577/4090/14-п
Провадження № 3/577/1022/14
"19" серпня 2014 р.
Суддя Конотопського міськрайонного суду Галян С.В.
розглянувши матеріали, які надійшли від управління СБУ в Сумській області
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого АДРЕСА_1, -
за ст. 212-5 ч.1 КУпАП, -
Згідно протоколу від 30.07.2014 року Когда Ю.В. вчинив правопорушення, передбачене ст. 212-5 ч.1 КУпАП.
Даний матеріал підлягає поверненню для належного оформлення, так як, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об"єктивне з"ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно ж до вимог ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків..., а також іншими документами.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Однак, даний протокол не відповідає вимогам ст.256 КУпАП щодо його оформлення, виходячи з наступного. У протоколі не вказано даних щодо місця проживання, роботи, сімейного стану ОСОБА_1 (одружений чи неодружений), його середній дохід (не додано відповідної довідки з цього приводу (від підприємця/бухгалтера).
Також, в протоколі відсутні пояснення правопорушника та протокол не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Крім того при складенні протоколу ОСОБА_1 не роз'яснені його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Отже, аналізуючи зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суддя прийшов до висновку, що зазначені обставини позбавляють суд можливості прийняти рішення по адміністративній справі, а тому протокол та матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 212-5 КУпАП підлягають поверненню на доопрацювання для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя,-
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 212-5 ч.1 КУпАП повернути управлінню СБУ в Сумській області для усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: С. В. Галян