підготовчого засідання суду
про порушення провадження у справі про банкрутство
"13" серпня 2014 р.Справа №916/2766/14
За заявою кредиторів: Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області (код ЄДРПОУ 38556436); Управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області (код ЄДРПОУ 24531647); Роздільнянського районного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 20995077); Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 20987675);
до боржника: Комунального підприємства „Житкомунгосп" (67452, Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, вул. Леніна, буд. 79; код ЄДРПОУ 32898078);
про визнання банкрутом,
Господарський суд Одеської області у складі:
судді Антощук С.І.
при секретарі судового засідання Андрущенку С.В.
Представники сторін:
від заявників: Іожицький В.О. - представник Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за довіреністю №1 від 27.01.2014р.; Кострова С.М. - представник Роздільнянського районного центру зайнятості за довіреністю №9/03-04 від 08.01.2014р.;
від боржника: не з'явилися;
від Лиманської сільської ради Роздільнянського району Одеської області: Богопольська М.В. за довіреністю №б/н від 29.07.2014р.
присутня: Лук'янова А.О. - представник арбітражного керуючого Пояркова В.О. за дорученням №01-20/413 від 07.08.2014р.
СУТЬ СПОРУ: про визнання банкрутом
11.07.2014р. Роздільнянська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Одеській області, Управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області, Роздільнянський районний центр зайнятості, Одеське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулись до господарського суду Одеської області із заявою №7081/10-011 від 26.06.2014р. (вх..№2813/14) про порушення провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства „Житкомунгосп" за положеннями Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки боржник нездатний задовольнити вимоги кредиторів у загальному розмірі 479 963,44грн.
16.07.2014р. судом було вчинено електронний запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого для призначення розпорядником майном боржника у справі №916/2766/14. За результатами запиту автоматизованою системою надано довідку від 16.07.2014р., згідно якої визначено кандидатуру арбітражного керуючого Боярчукова Сергія Григоровича.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 16.07.2014р. прийнято до розгляду заяву про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства „Житкомунгосп"; призначено заяву до розгляду у підготовчому засіданні суду; витребувано додаткові відомості.
Станом на встановлену судом дату (до 30.07.2014р.) від визначеної автоматизованою системою кандидатури арбітражного керуючого заяви на участь у даній справі не надійшло.
25.07.2014р. до канцелярії господарського суду Одеської області від арбітражного керуючого Пояркова В.О. надійшла заява вих.№01-20/388 від 23.07.2014р. (вх.№3-1119/14) на участь у даній справі з відомостями про арбітражного керуючого. 12.08.2014р. на виконання ухвали суду від 30.07.2014р. арбітражним керуючим Поярковим В.О. надано до господарського суду Одеської області письмові пояснення вих.№01-20/412 від 07.08.2014р. (вх.№21204/14).
30.07.2014р. Одеським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надано суду письмові пояснення №107-01-14-1537 від 30.07.2014р. (вх.№19765/14) з підтверджуючими документами.
30.07.2014р. засновником боржника Лиманською сільською радою Роздільнянського району Одеської області надано суду письмові пояснення з підтверджуючими документами (вх.№19804/14; вх.№19800/14; 19797/14).
30.07.2014р. Роздільнянським районним центром зайнятості надано супровідним листом від 30.08.2014р. (вх.№19803/14) додаткові документи.
30.07.2014р. Відділом ДВС Роздільнянського міжрайонного управління юстиції в Одеській області надано повідомлення №7652 від 25.07.2014р. (вх.№19799/14).
13.08.2014р. до господарського суду Одеської області від Управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області надійшли письмові пояснення вих.№3620/08 від 29.07.2014р. (вх.№21256/14).
Представники заявників Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області та Управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області у судове засідання, призначене на 13.08.2014р., не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили, хоча про дату, місце та час проведення даного судового засідання були повідомлені належним чином, а саме у попередньому судовому засіданні від 30.07.2014р. (ухвали суду не направлялась в силу положень ст. 87 ГПК України).
Боржник, у судові засідання, призначені на 30.07.2014р. та 13.08.2014р., не з'явився про причини неявки суд не повідомив, витребуваний відзив на заяву про порушення справи про банкрутство не надав. Ухвали господарського суду Одеської області від 16.07.2014р. та від 30.07.2014р. із зазначенням переліку витребуваних судом документів, дати, часу та місця проведення судових засідань направлялись боржнику за належною адресою, зазначеною в реєстраційних документах КП „Житкомунгосп" та повідомленою ініціюючими кредиторами. Однак, доказів отримання/не отримання поштових відправлень з вказаними ухвалами суду від відділення поштового зв'язку до господарського суду Одеської області не надходило. Про те, суд зазначає, що у судових засіданнях 30.07.2014р. та 13.08.2014р. був присутній представник Лиманської сільської ради Роздільнянського району Одеської області, тобто засновника боржника, яким було повідомлено суд про те, що керівні органи за реєстраційною адресою боржника відсутні; керівник боржника на підставі заяви від 08.05.2014р. був звільнення з займаної посади за власним бажанням, про що свідчить розпорядження №7К-14-СР від 16.05.2014р., тому за відсутністю працюючих осіб за адресою боржника вручення поштової кореспонденції суду не вбачається можливим. У судових засіданнях 30.07.2014р. та 13.08.2014р. представник засновника боржника просив суд порушити провадження у справі про банкрутство КП „Житкомунгосп".
Як зазначено у третьому абзаці п.3.9.1. Постанови Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.2011р., в разі якщо ухвалу суду було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Враховуючи викладене, боржник вважається належним чином повідомлений про розгляд даної справи судом, згідно рекомендацій Вищого господарського суду України, викладених у Постанові Пленуму № 18 від 26.12.2011р.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання у зв'язку з чим справу розглянуто за наявними в ній матеріалами у відповідності зі ст.75 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши у підготовчому засіданні суду матеріали заяви, заслухавши пояснення представників заявників та засновника, суд встановив:
Відповідно до ч. 2 ст. 41 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом з врахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом.
Згідно ч.2 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Відповідно до абз. 2 ч.8 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори мають право об'єднати свої вимоги до боржника і звернутися до суду з однією спільною заявою. Така заява підписується всіма кредиторами, які об'єднали свої вимоги до боржника.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржник - це суб'єкт підприємницької діяльності (юридична особа або фізична особа - підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов'язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; кредитор - це юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.
Стаття 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлює, що грошовим зобов'язанням є зобов'язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов'язань відносяться також зобов'язання щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов'язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов'язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов'язань боржника, в тому числі зобов'язань щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов'язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов'язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Законом.
Згідно ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" неплатоспроможністю є неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Відповідно до ч.3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Станом на 11.07.2014р. (дата звернення кредиторів із заявою про порушення справи про банкрутство) сума у триста мінімальних розмірів заробітної плати згідно ст. 8 Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік" складала 365 400грн.
Відповідно до ч.1 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Законом.
У відповідності до ч.2 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.
Згідно абз.1 ч.3 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
Заява Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області, Управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області, Роздільнянського районного центру зайнятості, Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства „Житкомунгосп" обґрунтована наступним.
Відповідно до заяви про порушення справи про банкрутство Роздільнянська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів в Одеській області має грошові вимоги до Комунального підприємства „Житкомунгосп" у розмірі 172 283,15грн. (50 423,82грн.- заборгованість з податку на додану вартість; 679,53грн. - заборгованість з податку на прибуток; 112 283,23грн. - заборгованість з податку на доходи фізичних осіб; 7 146,87грн. - заборгованість по платі за користування надрами; 1 749,70грн. - заборгованість по надходженню податків і зборів, які справлялись до 01.01.2011р.). В підтвердження заявлених вимог по податкам органом доходів і зборів надано наступні документи:
- по податку на додану вартість у розмірі 50 423,82грн. (податкова декларація №9035090706 від 20.06.2012р. на суму 1 586грн.; податкова декларація №9028409644 від 21.05.2012р. на суму 3 015грн., з яких заявлено 1 438,82грн.; податкова декларація №8258 від 20.07.2012р. на суму 4 213грн., з яких заявлено 4 212грн.; податкова декларація №10597 від 20.09.2012р. на суму 40грн.; акт про результати документальної позапланової перевірки боржника з питань дотримання вимог податкового законодавства та іншого законодавства №319-42/22-00/32898078 від 05.07.2012р. та видане на його підставі податкове повідомлення-рішення №0000582200 від 26.07.2012р. на суму боргу за основним платежем у розмірі 43 147грн.);
- з податку на прибуток у розмірі 679,53грн. (акт про результати документальної позапланової перевірки боржника з питань дотримання вимог податкового законодавства та іншого законодавства №319-42/22-00/32898078 від 05.07.2012р. та видане на його підставі податкове повідомлення-рішення №0000592200 від 26.07.2012р. на суму боргу за основним платежем у розмірі 684грн., з яких заявлено 679,53грн.);
- з податку на доходи фізичних осіб у розмір 112 283,23грн. (акт про результати документальної позапланової перевірки боржника з питань дотримання вимог податкового законодавства та іншого законодавства №319-42/22-00/32898078 від 05.07.2012р. та видане на його підставі податкове повідомлення-рішення №0090871700 від 26.07.2012р. на суму боргу за основним платежем у розмірі 26 843,63грн.; акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки боржника з питань дотримання податкового законодавства в частині нарахування, утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб №52-6/17-01/32898078 від 28.03.2012р. та видане на його підставі податкове повідомлення-рішення №0000281702 від 30.03.2012р. на суму боргу за основним платежем у розмірі 85 439,60грн.);
- по платі за користування надрами у розмірі 7 146,87грн. (податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №5938 від 10.05.2012р. на суму 2 685грн., з яких заявлено 2 671,87грн.; податковий розрахунок з плати за користування надрами для видобування корисних копалин №9482 від 07.08.2012р. на суму 4 475грн.);
- по надходженню податків і зборів, які справлялись до 01.01.2011р. у розмірі 1 749,70грн. (розрахунок збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету №27895 від 09.02.2011р. на суму збору (недоплата), яка збільшує податкове зобов'язання в зв'язку з виправленням помилки у розмірі 69,50грн.; розрахунок збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету №27929 від 09.02.2011р. на суму 1 680,02грн. Заявником по розрахунку №27929 від 09.02.2011р. заявлені вимоги у розмір 1 680,20грн.).
В підтвердження безспірності заявлених вимог органом доходів і зборів надано до заяви про порушення справи про банкрутство постанову Одеського окружного адміністративного суду від 19.04.2013р. по справі №815/2193/13-а про стягнення з боржника заборгованості у загальному розмірі 249 389,21грн., виконавчий лист по адміністративній справі від 29.05.2013р. та постанову №38395247 від 10.06.2013р. Відділу ДВС Роздільнянського РУЮ Одеської області про відкриття виконавчого провадження. За постановою Одеського окружного адміністративного суду предметом розгляду та стягнення у адміністративному порядку заявленої Роздільнянською ОДПІ Головного управління Міндоходів в Одеській області заборгованості по надходженню податків і зборів, які справлялись до 01.01.2011р. за розрахунком збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету №27929 від 09.02.2011р. була сума визначена у даному розрахунку у розмірі 1 680,02грн. Таким чином, заборгованість боржника перед Роздільнянською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів в Одеській області до боржника, яка підтверджена належними доказами, що містяться у матеріалах справи, складає 172 282,97грн.
З врахуванням положень ч.3 ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо визначення ознак безспірності вимог, суд визнає безспірні вимоги Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області до боржника у сумі 172 282,97грн. Вимоги заявника, що не підтвердженні доказами їх безспірності відповідно до ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" можуть бути пред'явлені у справі у загальному порядку.
Згідно заяви про порушення справи про банкрутство Комунальне підприємство „Житкомунгосп" має заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області у розмірі 297 169,84грн.
В підтвердження заявлених вимог Управлінням до заяви надано наступні документи:
- постанову Одеського окружного адміністративного суду від 17.03.2009р. по справі №2-а-5286/08/1570 на суму 29 274,46грн. без вказівки на розмежування суми заборгованості на основний борг (страхові внески) та штрафні санкції. Згідно первинних документів, наданих Управлінням (розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті) зазначена у постанові заборгованість по страховим внескам складає 23 176,49грн., за рішеннями про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне подання звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством складає - 6 097,97грн. (фінансові санкції); також, надано виконавчий лист по адміністративній справі від 24.04.2009р. та постанову №42090041 від 14.02.2014р. ВДВС Роздільнянського МРУЮ в Одеській області, згідно якої до виконання було пред'явлено лише заборгованість у розмірі 7 567,20грн. Згідно письмових пояснень Управління №3620/08 від 29.07.2014р. (вх.№21256/14 від 13.08.2014р.) заборгованість за постановою Одеського окружного адміністративного суду від 17.03.2009р. по справі №2-а-5286/08/1570 частково погашена та на даний час складає 7 567,20грн.;
- постанову Одеського окружного адміністративного суду від 14.12.2009р. по справі №2-а-6524/09/1570 на суму 29 011,05грн. (28 344,55грн. - страхові внески, 666,50грн. - штрафні санкції та пеня), виконавчий лист по адміністративній справі від 25.02.2010р. та постанову №42089821 від 14.02.2014р. ВДВС Роздільнянського МРУЮ в Одеській області;
- постанову Одеського окружного адміністративного суду від 25.01.2010р. по справі №2а-11126/09/1570 на суму 42 532,78грн. (36 820,06грн. - страхові внески, 5 712,72грн. - штрафні санкції та пеня), виконавчий лист по адміністративній справі від 15.03.2010р. та постанову №442089570 від 14.02.2014р. ВДВС Роздільнянського МРУЮ в Одеській області;
- постанову Одеського окружного адміністративного суду від 31.01.2011р. по справі №2-а-3492/10/1570 на суму 53 364,91грн. (37 429,43грн. - страхові внески, 15 935,48грн. - штрафні санкції та пеня), виконавчий лист по адміністративній справі від 29.04.2011р. та постанову №42089102 від 14.02.2014р. ВДВС Роздільнянського МРУЮ в Одеській області;
- постанову Одеського окружного адміністративного суду від 10.01.2011р. по справі №2-а-10989/10/1570 на суму 94 683,58грн. (51 510,23грн. - страхові внески, 43 173,35грн. - штрафні санкції та пеня), виконавчий лист по адміністративній справі від 15.09.2011р. та постанову №42091917 від 14.02.2014р. ВДВС Роздільнянського МРУЮ в Одеській області;
- постанову Одеського окружного адміністративного суду від 06.12.2011р. по справі №2а/1570/7317/2011 на суму 31 734,73грн. (20 185,35грн. - страхові внески, 11 549,38грн. - штрафні санкції та пеня), виконавчий лист по адміністративній справі від 12.01.2012р. та постанову №42091355 від 14.02.2014р. ВДВС Роздільнянського МРУЮ в Одеській області;
- постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28.03.2012р. по справі №1570/749/2012 на суму 16 392,39грн. (страхові внески), виконавчий лист по адміністративній справі від 14.05.2012р. та постанову №42090776 від 14.02.2014р. ВДВС Роздільнянського МРУЮ в Одеській області, згідно якої до виконання було пред'явлено лише заборгованість у розмірі 11 095,91грн. Згідно письмових пояснень Управління №3620/08 від 29.07.2014р. (вх.№21256/14 від 13.08.2014р.) заборгованість за постановою Одеського окружного адміністративного суду від 28.03.2012р. по справі №1570/749/2012 частково погашена та на даний час складає 11 095,91грн.;
- постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21.11.2012р. по справі №1570/5277/2012 на суму 96 970,81грн. (75 796,27грн. - єдиний внесок, 21 174,54грн. - штрафні санкції та пеня), виконавчий лист по адміністративній справі від 08.02.2013р. та постанову №42091574 від 14.02.2014р. ВДВС Роздільнянського МРУЮ в Одеській області.
- постанову Одеського окружного адміністративного суду від 19.03.2013р. по справі №1570/7537/2012 на суму 32 908,43грн. (32 730,69грн. - єдиний внесок, 177,74грн. - штрафні санкції та пеня), виконавчий лист по адміністративній справі від 27.06.2013р. та постанову №42091069 від 14.02.2014р. ВДВС Роздільнянського МРУЮ в Одеській області.
- довідку ВДВС Роздільнянського міжрайонного управління юстиції в Одеській області №7652 від 25.07.2014р., в якій вказано, що у даному відділі знаходяться на виконанні виконавчі провадження про стягнення з Комунального підприємства „Житкомунгосп" на користь Управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області заборгованості на загальну суму 399 869,40грн.
Так, з врахуванням положень ч.3 ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо визначення ознак безспірності вимог, суд встановив, що заявником надано докази наявності безспірних вимог по страховим внескам у сумі 192 952,73грн., по єдиному внеску у сумі 108 526,96грн. Приймаючи до уваги, що Управлінням заявлено для визнання у справі про банкрутство у якості безспірних вимог по страховим внескам заборгованість лише у сумі 177 942,83грн. та по єдиному внеску у сумі 119 227,01грн. , суд визнає вимоги у заявлених сумах.
Згідно заяви про порушення справи про банкрутство та доданих до неї документів Роздільнянський районний центр зайнятості має грошові вимоги до Комунального підприємства „Житкомунгосп" по страховим внескам у розмірі 7 883,08грн. В підтвердження заявлених вимог у розмірі 1 713,32грн. заявником надано постанову Одеського окружного адміністративного суду від 01.10.2012р. по справі №1570/5410/2012 та виконавчий лист по адміністративній справі від 07.11.2012р.; у розмірі 2 547,75грн. - постанову Одеського окружного адміністративного суду від 11.04.2011р. по справі №2а/1570/1360/2011 та виконавчий лист по адміністративній справі від 18.05.2011р.; у розмірі 3 622,01грн. - постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18.08.2010р. по справі №2а-768/10/1570, виконавчий лист по адміністративній справі від 12.11.2010р., постанову №41922099 від 16.06.2014р. Відділу ДВС Роздільнянського МРУЮ в Одеській області про повернення виконавчого документа стягувачеві у зв'язку з відсутністю у боржника грошових коштів на рахунках та наявного майна за рахунок яких можливо було б погасити суму боргу.
З врахуванням положень ч.3 ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо визначення ознак безспірності вимог, суд визнає безспірні вимоги Роздільнянського районного центру зайнятості до боржника у сумі 3 622,01грн. Вимоги заявника, що не підтвердженні доказами їх безспірності відповідно до ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" можуть бути пред'явлені у справі у загальному порядку.
Одеське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності має грошові вимоги до Комунального підприємства „Житкомунгосп" по сплаті страхових внесків у розмірі 2 627,37грн. В підтвердження заявлених вимог Фондом надано Звіт про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за 2010р.; постанову Одеського окружного адміністративного суду від 17.10.2011р. по справі №2а/1570/5567/2011; виконавчий лист по адміністративній справі від 10.11.2011р.; постанову №30302985 від 09.12.2011р. Відділу ДВС Роздільнянського РУЮ Одеської області про відкриття виконавчого провадження; постанову №30302985 від 22.04.2013р. Відділу ДВС Роздільнянського РУЮ Одеської області про повернення виконавчого документу стягувачеві. З врахуванням положень ч.3 ст.10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо визначення ознак безспірності вимог, суд визнає безспірні вимоги Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до боржника у сумі 2 627,37грн.
З відомостей наданих засновником боржника вбачається наступне: при створенні КП „Житкомунгосп" рішенням Лиманської селищної ради №92-XXIV від 12.03.2004р. та на початку діяльності підприємства статутний фонд підприємства не створювався і не поновлювався за рахунок прибутку від господарської діяльності підприємства; водопровідні мережі, каналізаційна система, артезіанські свердловини, башти Рожновського передавались боржнику в господарче відання для здійснення господарської діяльності та отримання прибутку, перебувають в комунальній власності територіальної громади, не можуть включатися до складу ліквідаційної маси та за положенням ч.8 ст. 42 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" повинні повертатися власнику; інше майно, яке перебуває у власності боржника відсутнє; боржник має відкритий розрахунковий рахунок №26006047560000 у відділенні ПАТ «КБ «НАДРА» Одеського РУ; рахунки боржника в інших фінансово-кредитних установах відсутні; рахунків, на яких обліковуються цінні папери, не має. Крім того, засновником повідомлено суд про те, що у зв'язку з припиненням руху коштів на рахунках Лиманської селищної ради, відкритих в УДКСУ у Роздільнянському районі, за рішеннями господарського суду Одеської області, засновник не може надати КП „Житкомунгосп" фінансової допомоги в розмірі, достатньому для погашення грошових зобов'язань боржника перед кредиторами.
Перевіривши обґрунтованість вимог заявників, ознаки їх безспірності, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження, суд визнає грошові вимоги Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області, Управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області, Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Роздільнянського районного центру зайнятості до Комунального підприємства „Житкомунгосп" у загальному розмірі 475 702,19грн.
Згідно ч.6 ст. 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про: порушення провадження у справі про банкрутство; відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Таким чином, розглянувши заяву про порушення справи про банкрутство та додані до неї документи, пояснення засновника боржника з підтверджуючими доказами, суд встановив наявність підстав для порушення провадження у справі про банкрутство, передбачених ст.ст. 10, 16, 19, 22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.2 ст. 19 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження.
Відповідно до ч.1 ст.7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо боржника застосовуються такі судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника; мирова угода; санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута.
Частиною 3 ст.7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що залежно від категорії боржника, виду його діяльності та наявності у нього майна господарський суд застосовує загальний, спеціальний або спрощений порядок провадження у справі про банкрутство. Загальний порядок передбачає застосування процедури розпорядження майном з подальшим переходом до процедур санації, ліквідації або мирової угоди.
Згідно ч.2 ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" процедура розпорядження майном боржника вводиться строком на сто п'ятнадцять календарних днів і може бути продовжена господарським судом за вмотивованим клопотанням розпорядника майна, комітету кредиторів або боржника не більше ніж на два місяці.
Відповідно до ч.1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення розпорядника майна господарським судом у справах про банкрутство затверджується Пленумом Вищого господарського суду України за погодженням з державним органом з питань банкрутства. Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі. У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Згідно ч.2 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими у цій справі; які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом; які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого). До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
Оскільки, від визначеної автоматизованою системою кандидатури арбітражного керуючого Боярчукова Сергія Григоровича не надійшло заяви на участь у даній справі, з метою не допущення порушення строків визначених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд розглядає по суті наявну у матеріалах справи заяву арбітражного керуючого Пояркова Володимира Олександровича на участь у даній справі у якості розпорядника майном боржника, подану з власної ініціативи.
Розглянувши заяву арбітражного керуючого Пояркова Володимира Олександровича та додані до неї документи, суд встановив, що арбітражний керуючий Поярков В.О. має свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) НОМЕР_2 від 21.05.2013р.; є добровільним страхувальником відповідальності перед третіми особами (договір №0615.000026 від 13.08.2013р.); на даний час не має великої завантаженості (довідка вих.№01-20/389 від 23.07.2014р.). Крім того, арбітражний керуючий у заяві повідомив суд про те, що має повну вищу освіту, стаж роботи за фахом більше трьох років, організаційні та технічні можливості виконувати обов'язки розпорядника майном боржника у даній справі (договір оренди №27-05 від 27.05.2013р., посвідчення водія ОІА №434367, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу САК 543740); пройшов навчання та стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; володіє державною мовою та склав кваліфікаційний іспит; має посвідчення печатку, опис і порядок використання яких встановлює державний орган з питань банкрутства; за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень термінів подання інформації, передбаченої Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до державного органу з питань банкрутства, а також порушень термінів, визначених ухвалами господарських судів, і порушень законодавства не допускав; судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має; не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів; управління боржником раніше не здійснював; мешкає за адресою: АДРЕСА_1.
З врахуванням вищевикладеного, судом встановлено відповідність арбітражного керуючого Пояркова Володимира Олександровича вимогам Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", зокрема, ч.2 ст. 114, ст. 97 вказаного Закону, та можливість належним чином виконувати обов'язки розпорядника майном боржника.
Присутні у судовому засіданні 30.07.2014р. та 13.08.2014р. представники заявників та засновника проти кандидатури арбітражного керуючого Пояркова Володимира Олександровича заперечень не надали.
Враховуючи вищезазначене, суд вводить у справі мораторій на задоволення вимог кредиторів із застосуванням відповідних наслідків, вводить процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п'ятнадцять днів та призначає розпорядником майном боржника арбітражного керуючого Пояркова Володимира Олександровича.
Положення частини 9 статті 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачають встановлення у підготовчому засіданні суду розміру оплати послуг розпорядника майном боржника та джерел її сплати.
30.07.2014р. від Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надійшли письмові пояснення №107-01-14-1537 від 30.07.2014р. (вх.№19765/14), в яких на виконання вимог ухвали суду про надання відомостей щодо здійснення авансування грошової винагороди арбітражного керуючого вказаним заявником було повідомлено суд про завдання та джерела формування коштів Фонду; відомостей про здійснення/не здійснення авансування грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майном боржника у даній справі надано не було. У судових засіданнях 30.07.2014р. та 13.08.2014р. представниками інших заявників також не було надано суду відомостей щодо здійснення/не здійснення авансування грошової винагороди арбітражного керуючого згідно вимог ч.2 ст. 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.ч.1 ст. 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень. Право вимоги грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень розпорядника майна боржника. Сплата грошової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна) здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором або боржником) у розмірі, зазначеному у цій частині. Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.
Враховуючи вищезазначені положення, господарський суд встановлює оплату послуг арбітражному керуючому Пояркову Володимиру Олександровичу за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майном Комунального підприємства „Житкомунгосп" у розмірі двох мінімальних заробітних плат, шляхом її авансування ініціюючими кредиторами Роздільнянською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів в Одеській області; Управлінням Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області; Роздільнянським районним центром зайнятості; Одеським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до ч. 10 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Таке оголошення має містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.
Відповідно до п.2.2. Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженого постановою пленуму Вищого господарського суду України №16 від 17.12.2013р., офіційному оприлюдненню підлягає, зокрема, оголошення про порушення справи про банкрутство.
З врахуванням вищезазначеного, господарський суд вважає за необхідне оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства „Житкомунгосп", текст якого додається.
За положеннями ч.ч.1, 4 ст. 23 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі. Відповідне правило не поширюється на вимоги кредиторів щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування.
Керуючись ст. 1, 2, 10, 13, 16, 18, 19, 22, 23, 114, 115 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 64, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1.Порушити провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства „Житкомунгосп" (67452, Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, вул. Леніна, буд. 79; код ЄДРПОУ 32898078).
2. Визнати грошові вимоги Роздільнянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів в Одеській області (код ЄДРПОУ 38556436) до Комунального підприємства „Житкомунгосп" (код ЄДРПОУ 32898078) у розмірі 172 282,97грн.
3.Визнати грошові вимоги Управління Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області (код ЄДРПОУ 24531647) до Комунального підприємства „Житкомунгосп" (код ЄДРПОУ 32898078) у розмірі 297 169,84грн.
4.Визнати грошові вимоги Роздільнянського районного центру зайнятості (код ЄДРПОУ 20995077) до Комунального підприємства „Житкомунгосп" (код ЄДРПОУ 32898078) у розмірі 3 622,01грн.
5.Визнати грошові вимоги Одеського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 20987675) до Комунального підприємства „Житкомунгосп" (код ЄДРПОУ 32898078) у розмірі 2 627,37грн.
6.Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів (зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію).
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна н стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів застосовується до вимог кредиторів щодо відшкодування збитків, що виникли через відмову боржника від виконання правочинів (договорів) у процедурі санації.
Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов'язують боржника вчинити певні дії чи утриматись від їх вчинення.
Дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів у разі одночасного задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном керуючим санацією згідно з планом санації або ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленому цим Законом.
Стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів за зобов'язаннями, на які не поширюється дія мораторію, провадиться з рахунку боржника в установі банку. Контроль за такими стягненнями здійснює арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор).
Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.
Ухвала є підставою для зупинення виконавчого провадження відповідно до ч.2 ст. 19 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
7.Ввести процедуру розпорядження майном Комунального підприємства „Житкомунгосп" (67452, Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, вул. Леніна, буд. 79; код ЄДРПОУ 32898078) строком на сто п'ятнадцять днів.
8.Призначити розпорядником майном Комунального підприємства „Житкомунгосп" (67452, Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, вул. Леніна, буд. 79; код ЄДРПОУ 32898078) арбітражного керуючого Пояркова Володимира Олександровича (свідоцтво НОМЕР_2 від 21.05.2013р.; ідентифікаційний номер НОМЕР_1; місце проживання: АДРЕСА_1).
9.Встановити оплату послуг арбітражному керуючому Пояркову Володимиру Олександровичу (свідоцтво НОМЕР_2 від 21.05.2013р.; ідентифікаційний номер НОМЕР_1; місце проживання: АДРЕСА_1) за кожен місяць виконання повноважень розпорядника майном Комунального підприємства „Житкомунгосп" (67452, Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, вул. Леніна, буд. 79; код ЄДРПОУ 32898078) у розмірі двох мінімальних заробітних плат, шляхом її авансування ініціюючими кредиторами Роздільнянською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів в Одеській області (код ЄДРПОУ 38556436); Управлінням Пенсійного фонду України в Роздільнянському районі Одеської області (код ЄДРПОУ 24531647); Роздільнянським районним центром зайнятості (код ЄДРПОУ 20995077); Одеським обласним відділенням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (код ЄДРПОУ 20987675).
10.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення справи про банкрутство Комунального підприємства „Житкомунгосп" (67452, Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, вул. Леніна, буд. 79; код ЄДРПОУ 32898078), текст якого додається.
11.Конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом тридцяти днів від дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
12.З моменту порушення провадження у справі про банкрутство: пред'явлення конкурсними та забезпеченими кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватись лише у порядку, передбаченому цим Законом, та в межах провадження у справі про банкрутство; пред'явлення поточними кредиторами вимог до боржника та їх задоволення може відбуватись у випадку та порядку, передбачених цим Законом; арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство; корпоративні права засновників (учасників, акціонерів) боржника реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом; задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи реалізуються з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом; задоволення вимог засновника (учасника) боржника - юридичної особи про виділення частки майна боржника у зв'язку з виходом із складу його учасників забороняється; рішення про реорганізацію або ліквідацію юридичної особи - боржника приймається в порядку, визначеному цим Законом.
13.Визначити наступні дати у даній справі:
- строк для подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів не пізніше місяця та двадцяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду (04.10.2014р.);
- дату складення розпорядником майна реєстру вимог кредиторів та подання його на затвердження господарському суду не пізніше місяця та двадцяти днів після дати проведення підготовчого засідання суду (04.10.2014р.);
- дату попереднього засідання суду не пізніше двох місяців та десяти днів (24.10.2014р.), а в разі великої кількості кредиторів не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду (14.11.2014р.);
- строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника не пізніше двох місяців (14.10.2014р.), а в разі значного обсягу майна не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду 14.11.2014р.).
14.Органи управління боржника не мають права до припинення процедури розпорядження майном без згоди розпорядника майна приймати рішення про: реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника; створення юридичних осіб або про участь в інших юридичних особах; створення філій і представництв; виплату дивідендів; проведення боржником емісії цінних паперів; вихід зі складу учасників боржника юридичної особи, придбавання в акціонерів раніше випущених акцій боржника; участь боржника в об'єднаннях, асоціаціях, спілках, холдингових компаніях, промислово-фінансових групах чи інших об'єднаннях юридичних осіб.
15.Керівник або орган управління боржника виключно за погодженням з розпорядником майна вчиняють правочини (укладають договори) щодо: відчуження або обтяження нерухомого майна боржника, в тому числі його передачі в оренду, заставу, внесення зазначеного майна до статутного капіталу іншого підприємства або господарського товариства, розпорядження нерухомим майном боржника у будь-який інший спосіб; одержання та видачі позик (кредитів), надання поруки, гарантій, уступки вимоги, переведення боргу, а також передачі в довірче управління майна боржника; розпорядження у будь-який спосіб іншим майном боржника, балансова вартість якого становить понад один відсоток балансової вартості активів боржника, та укладення інших значних право чинів (договорів).
16. Призначити попереднє засідання суду на 17.09.2014р. о 11:15год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Одеської області за адресою: м.Одеса, пр-т. Шевченка, 29, в залі судових засідань № 5 (3-й поверх), тел. (0482)307-997.
17.Зобов'язати надати:
розпорядника майном боржника: відомості щодо виконання повноважень відповідно до ч.3 ст. 22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Явку представників боржника, кредиторів та розпорядника майном боржника визнати обов'язковою.
Ухвала про порушення провадження у справі набирає законної сили з моменту її винесення згідно з ч.4 ст. 8, ч.13 ст. 16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Ухвала може бути оскаржена у порядку, встановленому ст. 91 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Копію ухвали надіслати: розпоряднику майном боржника арбітражному керуючому Пояркову В.О. (АДРЕСА_1); Роздільнянській ОДПІ ГУ Міндоходів в Одеській області; УПФУ в Роздільнянському районі Одеської області; боржнику КП „Житкомунгосп" (67452, Одеська обл., Роздільнянський р-н, смт Лиманське, вул. Леніна, буд. 79); Роздільнянському районному суду Одеської області; Одеському адміністративному окружному суду; Відділу державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та легалізації громадських об'єднань Реєстраційної служби по Роздільнянському району Роздільнянського міжрайонного управління юстиції в Одеській області; ВДВС Роздільнянського міжрайонного управління юстиції в Одеській області.
Суддя Антощук С.І.