Справа № 344/12041/14-ц
Провадження № 2/344/4127/14
про відмову у відкритті провадження у справі
14 серпня 2014 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Бабій О.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Державтоінспекції УМВС України в Івано-Франківській області про зобов'язання сплати заборгованість по заробітній платі, -
ОСОБА_1 звернувся до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області з позовною заявою до Управління Державтоінспекції УМВС України в Івано-Франківській області про зобов'язання сплати заборгованість по заробітній платі.
Проаналізувавши суть та правову природу спірних правовідносин, з приводу яких подано позовну заяву, виходячи з вимог чинного законодавства України, суд приходить до наступних висновків.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що між сторонами виник спір з приводу виплати заробітної плати позивачу за час проходження ним публічної служби в органах внутрішніх справ.
Компетенцію судів щодо розгляду цивільних прав визначено статтею 15 Цивільного процесуального кодексу України (надалі - «ЦПК України»). Зокрема суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин та інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Пунктами 1 та 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Публічною службою в розумінні пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України є діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Враховуючи вищевикладене, зазначені в позовній заяві вимоги не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, а їх належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищенаведене та керуючись пунктом 1 частини 2 статті 122 ЦПК України, суд, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Державтоінспекції УМВС України в Івано-Франківській області про зобов'язання сплати заборгованість по заробітній платі.
Відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається через Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.М. Бабій