Ухвала від 13.08.2014 по справі 823/2416/14

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

м. Черкаси

13 серпня 2014 року Справа № 823/2416/14

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Гайдаш В.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби України про скасування постанови та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом до Державної виконавчої служби України про скасування постанови та зобов'язання вчинити дії.

В адміністративному позові позивач просить: витребувати у відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України справу №41589258; скасувати постанову від 27.06.2014р. ВП №41589258; зобов'язати відповідача поновити виконавче провадження по п. 1 ст. 51 Закону України "Про виконавче провадження" і зобов'язати виконавця витребувати у боржника пояснення причин невиконання рішення судів.

Пунктом 5 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Згідно частини 1 статті 99 вказаного Кодексу адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частина 3 цієї статті передбачає, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до частини 1 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Згідно частини 2 вказаної статті позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Як свідчать матеріали адміністративного позову, ОСОБА_1 є стягувачем за виконавчим листом Черкаського окружного адміністративного суду, виданим 23.12.2013 у справі № 823/1379/13-а.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить скасувати постанову відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України від 27.06.2014р. ВП №41589258, про яку дізнався лише 08 липня 2014 року, однак позовну заяву позивач подав до Черкаського окружного адміністративного суду 11 серпня 2014 року.

Позивач в адміністративному позові зазначає про те, що постанову про закінчення виконавчого провадження від 27.06.2014 ВП № 41589258 він отримав 08.07.2014 року.

Отже, про порушення свого права позивач дізнався 08 липня 2014 року 2014 року, а позовну заяву подав до Черкаського окружного адміністративного суду лише 11 серпня 2014 року, тобто поза межами передбаченого частиною 2 статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України строку звернення до суду.

Виходячи з позовної заяви та доданих до неї документів суддя вбачає, що позов ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби України про скасування постанови та зобов'язання вчинити дії поданий поза межами строку, встановленого для звернення до суду, та не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Частиною 1 ст. 100 КАС України передбачено, що у разі якщо адміністративний позов поданий після закінчення строків, встановлених законом, він залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Посилання позивача на поважність причин пропуску строку звернення до суду у зв'язку із поверненням позовної заяви ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 28.07.2014р. не береться до уваги, з огляду на те, що повернення позовної заяви не зупиняє перебіг строку звернення до суду та не є таким строком, що починається спочатку.

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Враховуючи, що матеріали позову не містять доказів поважності причин пропуску строків на звернення до суду, підстави для визнання причин пропуску такого строку поважними відсутні.

Керуючись ст.ст. 99-100, 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної виконавчої служби України про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя В.А. Гайдаш