Постанова від 11.08.2014 по справі 803/413/14

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2014 року Справа № 803/413/14

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,

за участю представника позивача Денисова С.П.,

представника відповідача Лошака В.О.,

представника третьої особи Кривчука В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції у Волинській області до Приватного акціонерного товариства "Рембудуправління-Вишків АТ", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Державна фінансова інспекція у Волинській області звернулась з позовом до Приватного акціонерного товариства "Рембудуправління-Вишків АТ" про стягнення коштів в розмірі 119 304, 89 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Державною фінансовою інспекцією проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації, за результатами якої складений акт №060-28/007 від 08.07.2013 року та винесена на його підставі вимога №03-060-13-15/4748 від 05.08.2013 року про усунення порушень, виявлених ревізією.

Пунктом 5 вимоги №060-28/007 від 08.07.2013 року зобов'язано Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації - відобразити в обліку дебіторську заборгованість по розрахунках з підрядниками, яка фактично утворилася в результаті завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 264 142 грн. в тому числі приватному акціонерному товаристві "Рембудуправління-Вишків АТ" на загальну суму 119 304, 89 грн., в тому числі: по будівництву загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с. Карпилівка Ківерцівського району Волинської області (друга і третя черги) 89 627, 15 грн., по капітальному ремонту центральної районної лікарні в смт. Локачі на 15 529 грн., по капітальному ремонту паталого-анатомічного корпусу бюро судово-медичної експертизи по вул. Стефаника, 3а в місті Луцьку на 9 510, 58 грн., по реконструкції дошкільного навчального закладу в с. Озютичі Локачинського району на 2 382 грн., по капітальному ремонту обласної дитячої клінічної лікарні Волинського обласного територіального медичного об'єднання м. Луцька на 2 256, 16 грн.

Враховуючи те, що пункт 5 вимоги №060-28/007 від 08.07.2013 року не виконаний, позивач просив суд стягнути вартість завищених виконаних робіт на загальну суму 119 304, 89 грн.

В судовому засіданні представник позивача просив суд позов задовольнити з підстав викладених в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнав. Пояснив, що пункт 5 вимоги №060-28/007 від 08.07.2013 року скасований в судовому порядку. Крім того, відсутність порушень з боку Приватного акціонерного товариства "Рембудуправління-Вишків АТ" підтверджується також наявною в матеріалах справи довідкою зустрічної звірки від 24.05.2013 року проведеної в Приватному акціонерному товаристві "Рембудуправління-Вишків АТ" щодо документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та стану розрахунків по виконаних роботах на замовлення Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації за період з 01.08.2011 року по 31.03.2013 року, а відтак, на думку представника відповідача, підстав для задоволення позову немає.

Ухвалою суду від 25 липня 2014 року залучено до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації.

В судовому засіданні представник третьої особи просив суд задовольнити позов частково. В письмових поясненнях наданих суду акцентував увагу на тому, що Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації звернувся з адміністративним позовом до Державної фінансової інспекції у Волинській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову, на стороні позивача Приватне акціонерне товариство "Рембудуправління-Вишків АТ" про скасування п.5 вимоги №060-28/007 від 08.07.2013 року.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2014 року у справі № 803/2637/13а позовні вимоги задоволені частково, скасовано пункт 5 вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 в частині завищення Приватним акціонерним товариством "Рембудуправління-Вишків АТ" вартості робіт у сумі 105 156, 15 грн. В частині вимоги від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 щодо завищення Приватним акціонерним товариством "Рембудуправління-Вишків АТ" вартості робіт у сумі 14 148, 74 грн. в позові було відмовлено.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 квітня 2014 року Постанову Волинського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2014 року у справі № 803/2637/13а залишено без змін.

Отже, на думку представника третьої особи, стягненню з відповідача підлягає завищена вартість робіт в розмірі 14 148 грн. 74 коп., а в решті позовних вимог просив суд відмовити в задоволенні позову.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази судом встановлені наступні обставини.

На виконання п.1.2.4.1 плану контрольно-ревізійної роботи Державної фінансової інспекції у Волинській області, ревізійною групою було проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації за період з 01.08.2011 року по 31.03.2013 року, на підставі якої позивачем складений акт №060-28/007 від 08.07.2013 року. (а.с.6-16)

Відповідно до акту ревізії №060-28/007 від 08.07.2013 року, начальнику департаменту ЖКГ та будівництва Волинської ОДА була направлена вимога №03-060-13-15/4748 від 05.08.2013 року в пункті 5 якої зазначено - відобразити в обліку дебіторську заборгованість по розрахунках з підрядниками, яка фактично утворилася в результаті завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 264 142 грн. в тому числі приватному акціонерному товаристві "Рембудуправління-Вишків АТ" на загальну суму 119 304, 89 грн., в тому числі: по будівництву загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в с. Карпилівка Ківерцівського району Волинської області (друга і третя черги) 89 627, 15 грн., по капітальному ремонту центральної районної лікарні в смт. Локачі на 15 529 грн., по капітальному ремонту паталого-анатомічного корпусу бюро судово-медичної експертизи по вул. Стефаника, 3а в місті Луцьку на 9 510, 58 грн., по реконструкції дошкільного навчального закладу в с. Озютичі Локачинського району на 2 382 грн., по капітальному ремонту обласної дитячої клінічної лікарні Волинського обласного територіального медичного об'єднання м. Луцька на 2 256, 16 грн. (а.с.46-50)

Листами від 06.09.2013 року №2710/6.1.4 та від 6.11.2013 року №3384/6.1.4 Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації повідомив позивача про часткове виконання пункту 5 вимоги №03-060-13-15/4748 від 05.08.2013 року щодо усунення виявлених ревізією порушень на суму 48 287, 39 грн.

В частині відображення в обліку дебіторської заборгованості по розрахунках з підрядниками, яка фактично утворилася в результаті завищення вартості виконаних робіт ПрАТ "Рембудуправління-Вишків АТ" на загальну суму 119 304, 89 грн. Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації оскаржено пункт 5 вимоги до Волинського окружного адміністративного суду.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2013 року у справі №803/2637/13а позовні вимоги задоволені частково, скасовано пункт 5 вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 в частині завищення Приватним акціонерним товариством "Рембудуправління-Вишків АТ" вартості робіт у сумі 105 156,15 грн. В частині вимоги від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 щодо завищення Приватним акціонерним товариством "Рембудуправління-Вишків АТ" вартості робіт у сумі 14 148, 74 грн. в позові відмовлено. (а.с.122-126)

Постановою суду від 26 грудня 2013 року у справі № 803/2637/13а встановлено, що Державною фінансовою інспекцією у Волинській області не правомірно винесено пункт 5 вимоги від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 в частині завищення ПрАТ "Рембудуправління-Вишків АТ" витрат по будівництву загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Карпилівка Ківерцівського району на суму 89 627, 89 грн. та по капітальному ремонту центральної районної лікарні в смт. Локачі на суму 15 529 грн., а тому пункт 5 вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 в частині завищення приватним акціонерним товариством "Рембудуправління-Вишків АТ" вартості робіт у сумі 105 156,15 грн. суд скасував.

Поряд з тим, суд залишив в силі пункт 5 вимоги Державної фінансової інспекції у Волинській області від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 в частині встановлення завищення вартості робіт по капітальному ремонту паталого-анатомічного корпусу бюро судово-медичної експертизи по вул. Стефаника, 3а в місті Луцьку на 9 510, 58 грн., по реконструкції дошкільного навчального закладу в с. Озютичі Локачинського району на 2 382 грн., по капітальному ремонту обласної дитячої клінічної лікарні Волинського обласного територіального медичного об'єднання м. Луцька на 2 256, 16 грн., оскільки ні Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Волинської обласної державної адміністрації ні приватним акціонерним товариством "Рембудуправління-Вишків АТ" в цій частині вимога від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 під сумнів не ставилась. (а.с.125-126)

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 22 квітня 2014 року постанову Волинського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2013 року у справі № 803/2637/13а залишено без змін. (а.с118-121)

Згідно ч.1 та ч.3 ст.254 КАС України постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Згідно ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Отже, постанова Волинського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2013 року у справі №803/2637/13а набрала законної сили, а відтак обставини правомірності п.5 вимоги від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 встановлені судом і не потребують доказуванню.

Таким чином, п.5 вимоги від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 в частині встановлення завищення ПрАТ "Рембудуправління-Вишків АТ" вартості робіт по капітальному ремонту паталого-анатомічного корпусу бюро судово-медичної експертизи по вул. Стефаника, 3а в місті Луцьку на 9 510, 58 грн., по реконструкції дошкільного навчального закладу в с. Озютичі Локачинського району на 2 382 грн., по капітальному ремонту обласної дитячої клінічної лікарні Волинського обласного територіального медичного об'єднання м. Луцька на 2 256, 16 грн. є законним. Доказів протилежного суду не надано.

Згідно пунктів 8 та 10 ст.10 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" органу державного фінансового контролю надається право: порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених із порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства, а також звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Враховуючи те, що в судовому засіданні знайшли своє підтвердження доводи позивача щодо завищення ПрАТ "Рембудуправління-Вишків АТ" вартості робіт по капітальному ремонту паталого-анатомічного корпусу бюро судово-медичної експертизи по вул. Стефаника, 3а в місті Луцьку на 9 510, 58 грн., по реконструкції дошкільного навчального закладу в с. Озютичі Локачинського району на 2 382 грн., по капітальному ремонту обласної дитячої клінічної лікарні Волинського обласного територіального медичного об'єднання м. Луцька на 2 256, 16 грн., тому суд в цій частині позовні вимоги вважає обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення, шляхом стягнення з Приватного акціонерного товариства "Рембудуправління-Вишків АТ" коштів за завищення вартості виконаних робіт в розмірі 14 148, 74 грн.

Поряд з тим, враховуючи те, що постановою Волинського окружного адміністративного суду від 26 грудня 2013 року у справі №803/2637/13а, яка набрала законної сили, визнано протиправною та скасовано пункт 5 вимоги від 05.08.2013 року №03-060-13-15/4748 в частині завищення ПрАТ "Рембудуправління-Вишків АТ" вартості робіт у сумі 105 156, 15 грн., тому суд відмовляє позивачу у задоволенні позову в частині стягнення з Приватного акціонерного товариства "Рембудуправління-Вишків АТ" коштів за завищення вартості виконаних робіт у сумі 105 156, 15 грн.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Рембудуправління-Вишків АТ" (код ЄДРПОУ 08562708, Волинська область, місто Луцьк, вул. Заньковецької, 88) в дохід місцевого бюджету на розрахунковий рахунок №31416544700001 ГУ ДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач Місцевий бюджет міста Луцька, код 38009371, кошти за завищення вартості виконаних робіт в розмірі 14 148 (чотирнадцять тисяч сто сорок вісім) гривень 74 копійки.

В решті позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде складено 16 серпня 2014 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ю.Ю. Сорока