Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 211/2547/14-ц
Провадження № 2/211/1459/14
іменем України
11 серпня 2014 року Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді: Рибаєва О.А.
при секретарі судового засідання: Форманчук К.М.
у відсутності: позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, третьої особи: Довгинцівського РВ м. Кривого Рогу Головного управління Державної Міграційної Служби України в Дніпропетровській області, ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Кривий Ріг цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
22.04.2014 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, зазначивши, що вона та відповідач ОСОБА_2 проживали разом з 02.10.1992 року за адресою АДРЕСА_1. Вказана квартира перебуває у комунальній власності, не приватизована та була надана позивачу в користування на підставі договору найму жилого приміщення в будинку від 02.10.1992 року. В даному помешканні зареєстровані позивач та її родина.Факт не проживання відповідача за вказаною адресою підтверджується актом від 24.03.2014 року, посвідченого посадовими особами Товариства з обмеженою відповідальністю «Комбінат благоустрою». В той час як відповідач залишається зареєстрованим у вказаному помешканні, на нього нараховуються експлуатаційні витрати та комунальні платежі, у погашенні яких відповідач участі не приймає. В зв'язку з тим, що відповідач більш одного року не мешкає за місцем реєстрації, житлом не користується позивач просить суд визнати його таким, що втратив право користування квартирою за адресою АДРЕСА_1.
У судове засідання позивач не з'явилася, про день та час розгляду справи була повідомлена у встановленому законом порядку, надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала в повному обсязі, проти винесення заочного рішення не заперечує ( а.с. 40 - заява).
Відповідач у судове засідання не з'явився, про слухання справи був неодноразово повідомлений встановленому законом порядку ( а.с.36 - оголошення в газеті «Вісті Придніпров'я»).
Третя особа третьої особи: Довгинцівського РВ м. Кривого Рогу Головного управління Державної Міграційної Служби України в Дніпропетровській області у судове засідання не з'явилися, про день та час розгляду справи були повідомлені у встановленому законом порядку.
Судом встановлено, що 22.04.2014 року позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, зазначивши, що вона та відповідач ОСОБА_2 проживала разом з 02.10.1992 року за адресою АДРЕСА_1. Вказана квартира перебуває у комунальній власності, не приватизована та була надана позивачу в користування на підставі договору найму жилого приміщення в будинку від 02.10.1992 року (а.с.4 - копія договору найма). Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу від 03.09.2008 року (а.с.7 - копія свідоцтва про розірвання шлюбу) позивач та відповідач шлюб розірвали. Згідно довідки з адресного бюро від 08.09.2014 року (а.с.29 - довідка) відповідач зареєстрований за вищевказаною адресою. Актом про не проживання (а.с.35 - акт) посвідченого директором Товариства з обмеженою відповідальністю «Комбінат благоустрою» підтверджується факт не проживання відповідача в вищевказаній квартирі.
Відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідач зареєстрований за вказаною адресою, за місцем реєстрації не проживає, не сплачує за комунальні послуги.
Відповідно до ст. 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, проводиться в судовому порядку.
Суд вважає, що та обставина, що відповідач продовжує бути на реєстраційному обліку за вказаною адресою, але не проживають у вказаній квартирі, не користуються нею, надає суду підставу вважати, що знаходження відповідача на реєстраційному обліку порушує законні права позивача.
Таким чином, суд задовольняє позовні вимоги позивача.
Керуючись ст.ст. 71, 72, ЖК України, ст.ст. 8, 10, 11, 208, 212, 214, 215, 224 ЦПК України, суд
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, таким що втратив право користування житловим приміщенням розташованим за адресою: АДРЕСА_1.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 витрати по сплаті судового збору в розмірі 243,60 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу, протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Рибаєв О. А